Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Světlana z Ulice moc dobře ví, jaké to je, když se ze schopného kolegy vyklube bezcharakterní šmejd. Robert se zprvu jevil jako solidní mladý muž, který by pro svou práci dýchal. Jenže stačilo pár měsíců a Robert se pěkně vybarvil. Nejen, že jedna...

Jak odhalit zákeřného kolegu, který vám škodí?

Seriál Ulice: Robert udělá na Světlanu pořádný podraz
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Robert udělá na Světlanu pořádný podraz
aktualizováno 06.03.2018, 00:07 | 06.03.2018, 00:07 | doma.cz

Světlana z Ulice moc dobře ví, jaké to je, když se ze schopného kolegy vyklube bezcharakterní šmejd. Robert se zprvu jevil jako solidní mladý muž, který by pro svou práci dýchal. Jenže stačilo pár měsíců a Robert se pěkně vybarvil. Nejen, že jednal za Světlaninými zády, ale především svou nadřízenou podrazil a pěkně jí zatopil. Mohla Světlana jeho zákeřnou povahu odhalit dříve?

Ať už kolem sebe máte pár kolegů, nebo pracujete ve velkém týmu, určitě nám dáte za pravdu v tom, že vzájemná důvěra je víc než důležitá. Bohužel existují lidé, kteří nejednají s nejlepšími úmysly. Rozpoznat takového šmejda není jednoduché, ale zároveň to není nemožné.


Na co si dát pozor?
Pokud v pracovním kolektivu máte někoho, kdo vám od začátku nesedí, pak rozhodně nezapomínejte na presumpci neviny. Je klidně možné, že vám nesedl jako člověk, to ale ještě neznamená, že zanedbává své pracovní povinnosti nebo vás chce poškodit. V případě, že vám na tomto kolegovi něco nesedí, mějte oči na stopkách a všímejte si jeho odvedené práce. Obzvláště buďte nedůvěřiví v oblasti smluv a důležitých dokumentů. Pokud od vás bude chtít podpis, dokument si důkladně pročtěte a jednejte s velkou obezřetností. V jeho přítomnosti se řiďte pravidlem - důvěřuj, ale prověřuj.

 


Když máte podezření
Máte pocit, že jeho chování překročilo všechny meze? Domníváte se, že se jde o podrazáka, který má k upřímnému jednání opravdu daleko? Pak neváhejte a zakročte! Je nám jasné, že nechcete na nikoho práskat, ale zároveň myslete na to, že může ohrozit nejen vás, ale i vaše další kolegy a klidně i celou firmu. Běžte za svým nadřízeným a v klidu ho na tohoto člověka upozorněte. Nepřikládejte své osobní pocity, spíše mluvte věcně a nezaujatě. Stačí, když nadřízenému předložíte fakta. Pak už záleží pouze na něm, jak se k celé situaci postaví a jaké z ní vyvodí závěry.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Měníte práci? 10 rad pro úspěšný start v novém zaměstnání
Jak mám najít tu pravou práci?
Máte sedavé zaměstnání? Tohle vám pomůže proti bolesti zad


Poznávací znaky?

Rádi bychom vám předložili poznávací znaky, díky kterým záškodníka poznáte, ale bohužel žádné obecné znaky neexistují. V některých případech se jedná o cílevědomé, sebejisté a extrovertní jedince. Na druhou stranu ale není výjimkou, že pěkně zatopit dokážou i nenápadní jedinci, kteří jednají pod záštitou milého úsměvu. Nezapomínejte ale na to, že i pod drsnou slupkou může být srdce ze zlata. Nenechte se napálit prvním dojmem a raději zkuste daného člověka lépe poznat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře