Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S přicházejícím létem se snažíme do našeho života, a tím pádem i domova, vnést více barev a sluníčka. Věřte, že díky vhodně zvoleným doplňkům se můžete i v panelákovém bytě cítit jako na francouzské riviéře.

Jak připravit svůj domov na LÉTO? Zajímavé doplňky a inspirace pro každou domácnost!

Obývací pokoj
zdroj: Thinkstockphotos Obývací pokoj
aktualizováno 27.05.2017, 00:29 | 27.05.2017, 00:29 | doma.cz

S přicházejícím létem se snažíme do našeho života, a tím pádem i domova, vnést více barev a sluníčka. Věřte, že díky vhodně zvoleným doplňkům se můžete i v panelákovém bytě cítit jako na francouzské riviéře.

Jaké trendy v dekoru bychom měli následovat?


Ahoj, tropy!
Jedním z prvků, které letos frčí, je právě exotika a tropy. Motivy najdete například na tapetách, koberečkách nebo třeba svícnech. Pozor ale, aby z toho nebyla skutečná džungle, protože v tomto případě platí, že méně je více. „Pokud jste se zhlédli právě v tomto stylu, vyberte si buď dekoraci s rostlinnými motivy v tlumenějších zelených odstínech, nebo dekoraci v sytějších tropických barvách,“ doporučuje designérka Kamila Douděrová.

 

Bedýnka Kik
(Foto: Archiv firem)

 

Náš tip: Barevná bedýnka z KiK, 159 Kč. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dřevěný dekor na chalupě je zase v módě
Dokonalá koupelna v šesti krocích
Moderní bydlení: Tyto trendy vás ohromí!


Tlumené barvy moře

Zkuste se v obchodech podívat po doplňcích, které jsou laděné do neutrální béžové, světle modré nebo třeba bílé barvy. Tyto tóny symbolizují čistotu a vašemu domovu navodí příjemnou atmosféru, kterou zažíváme během dovolené u moře. Právě neutrální barevný základ nám umožňuje dekorace střídat v souvislosti s ročním obdobím. „Často je výměna otázkou několika stovek korun. Například na proutí ve váze zavěste v létě třeba keramické rybičky nebo mušle a na podzim je nahraďte vylisovanými listy nebo větvičkami šípku, dodává Kamila Douděrová.

 

Podnos na svíčky Kik
(Foto: Archiv firem)

 

Náš tip: Podnos na svíčky z KiK, 159 Kč.


Podtrhněte léto parádním osvětlením
Trávíte letní večery pod širým nebem? Zvete své přátele na společné grilovačky? V každém případě byste svou terasu měli pořádně rozsvítit. Kvalitní osvětlení je základ a v současné době nabízejí obchody opravdu úchvatná řešení. Zajímavého efektu docílíte svítícími „kameny“, které fungují na solárním principu. Na letní posezení se skvěle hodí třeba i světelné řetězy, které můžete pověsit jak nad hlavu, tak i třeba kolem větve stromu. A co by rozhodně nemělo chybět na žádné venkovní párty? No přece lucerna!

 

Lucerna Ikea
(Foto: Archiv firem)

 

Náš tip: Venkovní lucerna z Ikea, 299 Kč.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře