Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnešní Výměna manželek bude opět plná šokujících překvapení. Na nepořádek v domácnostech jste v tomto pořadu už vcelku zvyklé, tentokrát to bude ale opravdu extra třída. Vyměněná manželka Monika objeví v dočasném domově myši, povalující se kalhotk...

Jak se nezbláznit z absolutního nepořádku? 4 argumenty, které vás donutí uklízet

Nepořádek
zdroj: Getty Images Nepořádek
aktualizováno 27.02.2019, 00:00 | 27.02.2019, 00:00 | doma.cz

Dnešní Výměna manželek bude opět plná šokujících překvapení. Na nepořádek v domácnostech jste v tomto pořadu už vcelku zvyklé, tentokrát to bude ale opravdu extra třída. Vyměněná manželka Monika objeví v dočasném domově myši, povalující se kalhotky a špinavé povlečení, na kterém najde dokonce i krev! Bude z toho úplně zděšená a zoufalá.

Monika pochází z rodiny z Libíně, ve které je ještě Jakub, se kterým má synka Lukáše. Do Výměny manželek se přihlásili proto, že Jakub Monice vyčítá každou maličkost a ona už ho možná ani nemiluje. Chtějí tedy zjistit, jak na tom vlastně jsou.


Na druhé straně je Lucie, Zdenek a malá dcera Tereza z Hradce nad Svitavou. Rodina Lucie, jejíž obydlí Moniku tak vyděsí, prochází velkou krizí. Jejich situaci nepřilepšuje ani právě probíhající rekonstrukce domu.

 

Když se Lucie dostane do vyměněné rodiny, tak pozná, že náhradní manžel Jakub je dost svérázný. Ráda by proto trochu změnila jeho přístup k životu. Jak to všechno dopadne, se podívejte už dnes ve 20:20 na Nově.

 


Co když se i vám nahromadí doma nepořádek tak moc, jako Lucii? Poslední dobou jste třeba moc nestíhaly a najednou zjistíte, že žijete až po krk v odpadcích. Nebo jste třeba nechaly rodinu chvíli o samotě a vyrazily například na pracovní cestu, vrátily jste se však na skládku? Jak nezačít zmatkovat a udělat si pořádek nejen v domě, ale i v hlavě? V zaneřáděném bytě se totiž budete cítit jen zbytečně nepříjemně a pod tlakem.


Čistota, půl zdraví


Co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítřek, a v uklízení to platí dvojnásob. K úklidu se totiž přinutíte hůř, když už se vám věci nahromadí, než když máte po snídani opláchnout tři hrnky. Pokud před sebou navíc nebudete mít stále se zvětšující hromadu nevypraného prádla, tak nepropadnete stresu z toho, že jako hospodyňky medaili rozhodně nezískáte. Stresujících věcí je v životě dost i bez toho, aby v nich bylo zahrnuto ještě uklízení, no ne?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Domácí práce jsou nejúčinnější sexuální předehra, tvrdí expert
VÁŠ PŘÍBĚH: Zbláznila jsem se z uklízení
Děti doma nepomáhají? Známe triky, které to změní


Nenechávejte špinavé skvrny zaschnout moc dlouho. Nepořádek je od toho, aby se uklidil. Když se začnete různých center špíny doma zbavovat hned, přenesete si to i do života a zvyknete si neodkládat ani řešení ostatních problémů.


Neskladujte věci


Mnoho lidí má problém s tím, že neradi vyhazují věci. Protože co kdyby se něco někdy ještě náhodou hodilo… Buďte ale nemilosrdné! Když budete skladovat každou maličkost, tak se v hromadě takových drobností tak akorát utopíte. Všechny zbytečnosti od oblečení, které jste už víc jak rok nevzaly na sebe, po popsané papíry, prostě vyhoďte. Abyste se cítily v případě zbavování se šatstva lépe, využijte třeba různé kontejnery na recyklaci textilu. Nečekejte, že vaše děti ještě rádi oblečení po vás zdědí.

 

Nepořádek
(Foto: Getty Images)


Vytvořte si úklidový kalendář


Určete alespoň jednou v měsíci den, kdy se bude celá rodina věnovat generálnímu úklidu. V týdnu pak vyhraďte alespoň jedno odpoledne úklidu průběžnému. Když budete mít pevně daný čas uklízení, nebudete se zdržovat zbytečnostmi a všechno bude rychleji hotové. I zbytek rodiny bude počítat s tím, co je dnes za „speciální“ den a z úklidu se nebudou moci vymluvit. „Poúklidový“ večer si pak společně užijete už v upravené domácnosti.


Berte to jako cvičení!


Připadá vám, že se při úklidu strašně nadřete a jste pak úplně strhané? Začněte úklid brát jako takovou formu cvičení, zvlášť pokud jste momentálně v hubnoucím režimu. Pohyb i úklid jsou potřeba, když proto vezmete do ruky mop, tak hned zabijete dvě mouchy jednou ranou. Uklízení vám půjde od ruky hned lépe, když pomyslíte na to, kolik při něm spálíte kalorií!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře