Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jaké barvy, materiály a novinky ovlivní interiéry českých ložnic v tomto roce?

Jak vybrat postel podle nejnovějších trendů? Vneste do ložnice pohodlí i styl

Moderní ložnice - 5
zdroj: oficiální zdroj Moderní ložnice - 5
aktualizováno 02.04.2018, 00:43 | 02.04.2018, 00:43 | doma.cz

Jaké barvy, materiály a novinky ovlivní interiéry českých ložnic v tomto roce?

Je vaše postel již proleželá a moc pohodlí si na ní neužijete? Protože vám jistě pěkných pár let sloužila, ani netušíte, kam se mezitím trh s postelemi posunul. Zapátrali jsme místo vás a známe nejžhavější novinky v trendech, které zaručí pohodlné spaní, ale i ložnici, nad kterou se bude nejedno oko rozplývat.


Kontinentální postele


„Aktuálním hitem v západních zemích jsou kontinentální postele, tzv. box-springy, postele s odlišným zpracováním - bez spodního roštu. Ten se výrobcům postelí podařilo nahradit a vylepšit pružinovou matrací v postelovém rámu, která rošt plně zastupuje a zachovává si jeho vlastnosti,“ říká Alena Jindráková z Blanář nábytek. Na klientovi je tedy již jen volba vrchní matrace.

 

Díky této inovaci se vyhnete shánění klasického postelového roštu a navíc získáte plusové body také od návštěv za design. Přičtěte ještě celkově pohodlnější vstávání díky výšce postele a boom těchto postelí je na světě.

 

Moderní ložnice - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Komfort polohovacích postelí


Rozmáhajícím se trendem jsou polohovací postele, které zároveň zachovávají výhody a přednosti klasických postelí. „Postele s elektricky polohovatelnými rošty ocení nejen postarší lidé, kteří se potýkají se sníženou hybností končetin. Jsou vhodné pro všechny, kdo hledají oporu při čtení, sledování televize nebo maximální komfort a pohodlnou relaxaci,“ zpřesňuje Jindráková.

 

Moderní ložnice - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Malá ložnice: Vytěžte z "mini" prostoru co nejvíc!
ŠKOLA BYDLENÍ: V ložnici se musí větrat, jinak vás bude bolet hlava!
Oddělené ložnice! Hrob, nebo ráj sexu?


Výrazná čalouněná čela


Design postelí by se měl téměř dramaticky proměnit. Hitem totiž budou výrazná čalouněná čela postelí, která nahradí dominující dřevěná. Převládat budou neutrální, ale i výrazné barvy se všitými knoflíky.

 

„Trendy materiálem je plyšový samet. Na čele postelí také skvěle vyniká kůže či ekokůže. Čela postelí lze vyrobit na míru a přesně podle přání zákazníka, není tak problém vymyslet si opravdový originál, který bude trendy nejen pro jednu sezónu,“ říká Pavel Smítal z Johann Malle.

 

Moderní ložnice - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Smaragdově zelená


Trendy barvou v ložnicích bude tmavě zelená. Ta by měla být dominantní barvou zejména na posteli. Můžete si pořídit zelené čelo postele nebo jen zelené polštáře či lůžkoviny. Tmavě zelenou je vhodné kombinovat s přírodními materiály, a to především s kožešinami a kůží nebo s přírodním lnem.

 

Moderní ložnice - 6
(Foto: oficiální zdroj)


Nadýchané peřiny a polštáře


Designéři a inovátoři nezapomněli ani na lůžkoviny, možná poněkud překvapivým hitem budou peřiny a polštáře z klasického kachního či husího peří. „V současné době prachové peří již zdaleka nepředstavuje takový alergen, jak tomu bývalo dříve, existuje množství moderních technologií na praní peří, které jej zbaví veškerého živočišného tuku a dalších nečistot. Systém výroby polštářů je dnes také mnohem pokrokovější, než jak jej pamatují naše babičky,“ dodává Pavel Smítal.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře