Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kolik zvířecích miláčků je podle vás normální mít doma? V minulé Výměně manželek jste se setkaly s rodinou, která žije v garsonce. Ani těsný prostor jim však nebránil v tom, aby si pořídili deset zvířat.

Jak z bytu odstranit zápach vašich mazlíčků? Hlavní pomocník je ocet!

pes udělal loužičku
zdroj: Getty Images pes udělal loužičku
aktualizováno 25.09.2019, 10:59 | 25.09.2019, 00:01 | doma.cz

Kolik zvířecích miláčků je podle vás normální mít doma? V minulé Výměně manželek jste se setkaly s rodinou, která žije v garsonce. Ani těsný prostor jim však nebránil v tom, aby si pořídili deset zvířat.

Tříčlenná rodina, Aneta, Lukáš a Ondřej, bydlí v malém bytě. To by samo o sobě neznělo divně, kdyby jejich prostory nesdílelo ještě deset dalších členů domácnosti. Od každého zvířete mají po třech kusech, tedy tři psi, tři morčata, tři králíky a do toho ještě kočku. Malý Ondřej je navíc z Lukášova předchozího vztahu a jde o potížistu, který často svede k hádce i Anetu a Lukáše.


Druhá zúčastněná rodina se skládala z Lucie, Zdeňka, Viktorie, Elišky a malého Zdeněčka. Do Výměny se přihlásili proto, aby zlepšili své vzájemné vztahy. Zdeněk Lucii doma moc nepomáhá, a když po něm žena něco chce, tak vzdoruje. Ve vyměněné domácnosti Lucii šokuje zdejší zoo a hlavně zápach, který ze zvířat vychází. Jak se s tím, že cítila hned po příchodu moč, popasovala? Na to jste se mohly podívat ve středu 25. září od 20:20 na Nově.

 

Vyměněná manželka Lucie
(Foto: TV Nova)

 

Jak byste si měly poradit, pokud se doma také vy potýkáte s nepříjemným zápachem od zvířat, přestože jich třeba nemáte deset? Někdy umí pěkně zapáchat i jeden pejsek nebo kočička a nepomůže ani to, že jinak máte byt perfektně uklizený. Nemusíte se však smířit s tím, že to ke zvířatům zkrátka patří a pouze snášet stížnosti všech návštěv.


Úklid pelíšku


Pravidelný úklid příbytků vašich miláčků je hlavním krokem k tomu, aby vaše zvíře nešířilo zápach. Do kočičího záchodu dávejte nové stelivo a u nich i u králíků nebo hlodavců nesmíte zapomínat měnit podestýlku.


Loužičky odstraňujte hned


Pokud to vašemu mazlíčkovi někde ukápne, měly byste neplechu uklidit rovnou a nenechat to zaschnout. To často není tak jednoduché, když jste třeba přes den pryč. Nepořádek neuklízejte jen obyčejnou vodou, smažete sice viditelné stopy, ale zápach může zůstat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Domácí mazlíčci královen: pejsci, koně...
Nepouštějte parazity do kožichu domácího mazlíčka, ani přes práh domu
Alergie na domácí mazlíčky: neškodí chlupy, ale sliny!


Pomůže ocet i chlor


Nemusíte do toho nijak investovat, postačí voda smíchaná s octem, stejně tak můžete využít jedlou sodu. Pach octa navíc vašemu psovi zabrání v tom, aby příště udělal podobné škody. Octová voda odstraní i zvířecí sliny. Nechte ji na daném místě chvíli působit a pak ji setřete obyčejnou vodou. Při menších škodách pomohou také vlhčené ubrousky.


Určitě ale něco najdete také v obchodech, kde jsou přípravky s chlórem i bez něj. Ten chlorovaný vám nejspíš pomůže lépe, snadno totiž odstraní zápach i bakterie. Zásadně ale postupujte podle návodu, který je uvedený na obalu. Místo, kde chlorovaný přípravek použijete, se pak většinou ještě doporučuje opláchnout normální vodou.


Jablečný ocet na srst


Přijde vám, že zápach šíří samo zvíře? Po dohodě s veterinářem můžete vašemu chlupatému kamarádovi lehce přestříkat srst jablečným octem nebo do ní pár kapek trochu vmasírovat.

 

muž a pes
(Foto: Getty Images)


Jak dostat chlupy ze sedaček?


Nachází se vaše zvířátko zrovna v době línání nebo zkrátka jen neustále pouští chuchvalce chlupů? Nejenže pohovka, která není ochlupacená, vypadá lépe, ale také se vám z ní nebudou chlupy přichytávat na oblečení. Dobře poslouží válečky s lepícím povrchem, které seženete v domácích potřebách nebo obchodech s oblečením. Pokud zrovna uklízíte, navlékněte si gumové rukavice, navlhčete je a chlupatá místa pak rukama přejeďte. Uvidíte, že se vám na ně chlupy hezky nalepí. Abyste zaneřáděným sedačkám předešly, pravidelně vaše zvíře vyčesávejte. Na větší plochy, jako je podlaha, pak použijte vysavač, který chlupy nevíří.


Neutralizujte zápach


Někdy se stává, že po zvířecím řádění nemáte čas na dokonalý úklid bytu. V tom případě se vyplatí investovat do pohlcovačů zápachu, které vůni bytu neutralizují. Pozor, nepleťte si to s vůněmi, které páchnoucí místa jen překryjí a nevyřeší váš problém. Pohlcovače zápachu pak nastříkejte na místa, kde se dobře uchytí, jako jsou koberce, gauč či závěsy.


Pach umí neutralizovat i voda smíchaná s octem. V tomto případě se ale připravte na to, že ocet z vašeho bytu chvíli ucítíte. Pokud vám to ale nevadí, tak jednoznačně ušetříte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře