Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pavouci se v zimních měsících stahují do tepla a je těžké je z domů vypudit. Máte z nich takový strach, že když osminohého tvora vidíte, tak ho skoro ani nedokážete zabít? Nebo vám pavouci, kteří se drží u vás doma, zkrátka vadí? Takhle se budou v...

Jak z vašeho domova vyhnat pavouky? Využijte mátu nebo kaštany

pavouk
zdroj: Getty Images pavouk
aktualizováno 20.11.2019, 00:00 | 20.11.2019, 00:00 | doma.cz

Pavouci se v zimních měsících stahují do tepla a je těžké je z domů vypudit. Máte z nich takový strach, že když osminohého tvora vidíte, tak ho skoro ani nedokážete zabít? Nebo vám pavouci, kteří se drží u vás doma, zkrátka vadí? Takhle se budou vašemu obydlí vyhýbat obloukem.

Koho by bavilo neustále vytahovat vysavač, když přes místnost přeběhne pavouk. Přestože máte jinak uklizeno, pavouci vzbuzují dojem zanedbávané domácnosti a nepořádku. Existuje mnoho chemických přípravků, které slibují likvidaci těchto tvorů, chemikálie však mohou škodit vašim domácím mazlíčkům, malým dětem a kromě toho také životnímu prostředí. Následující triky jsou ale absolutně přírodní a pavouků vás zbaví stejně tak dobře.


Zažeňte pavouky pomocí mátového oleje


Mátový olej je silným a účinným přípravkem proti hmyzu i pavoukům. Samotný mátový olej ale může u lidí a zvířat zbytečně podráždit pokožku, proto ho raději vždycky míchejte ještě s vodou. Směs nastříkejte na místa, kde se pavouci nejčastěji nacházejí. Kromě toho mátový přípravek rozmístěte také kolem dveří a oken, abyste nežádoucí živočichy odradili hned, jakmile budou chtít k vám domů vniknout.

 

pavouk
(Foto: Getty Images)


Vytvořte si vlastní sprej na pavouky


Někteří lidé radí, že když vidíte pavouka, měly byste ho postříkat lakem na vlasy, který ho prý zabije. Jenže postříkaný pavouk se po aplikaci tohoto přípravku dostane do agónie a poskytne vám nepříjemnou podívanou. Radši si proto vytvořte vlastní odpuzovač pavouků a lak si nechte pouze pro své vlasy. Smíchejte jablečný ocet, olej, pepř nebo chilli koření a tekuté mýdlo, popřípadě jar. Poté směs nalijte do rozprašovací láhve a obden ji stříkejte do rohů, kolem dveří a oken a vždy poté, co zaprší. Uvidíte, že počet pavouků se doma zmenší.


Pořiďte si kočku


Kromě toho, že jsou kočky roztomilé, jde o dravce, kteří začnou pronásledovat jakýkoliv hmyz nebo pavouky hned, jak ho uvidí. Díky tomu budou váš domov udržovat čistý a bez pavouků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pavouk nedokáže vyvolat jen strach, ale také několikahodinovou EREKCI!
Nevyhazujte čajové sáčky! Pomůžou od akné, páchnoucích bot i pavouků
Zvláštní způsoby léčby: hadi, červi a hmyz!


Používejte doma cedrovou vůni


Hmyz a pavouci vůni cedrového dřeva nenávidí. Když bude váš dům cítit po cedrovém dřevě, tak se od něj budou držet pavouci dál. Takovou vůni si můžete samy vyrobit tak, že smícháte vodu s olejem z cedrového dřeva a směs nastříkáte ve vašem bytě nebo domě.


Rozmístěte doma citrusové kůry


Pavouci se také vyhýbají svěží citrusové vůni a kromě toho je tato esence opravdu příjemná. Citrusový nádech doma získáte tak, že využijete kůru z jakéhokoliv citrusového ovoce. Použít můžete mimo jiné pomeranče, citróny nebo limetky. Slupky rozmístěte po vašem bytě, nejvíc jich dejte kolem dveří a oken a vyměňujte je za čerstvé každé dva dny.

 

pavouk
(Foto: Getty Images)


Dejte na strategická místa kaštany


Možná vás překvapí, že pavouky zaručeně odradí kaštany. Absolutně nenávidí jejich zápach, proto nevyhazujte kaštany a položte je do skříně, rohů a samozřejmě také kolem dveří a oken. Kromě toho, že pavouci se po rozmístění kaštanů stáhnou, jde také o pěknou podzimní dekoraci.


Využijte éterické oleje, které odpuzují hmyz také


Kromě toho, že éterické oleje krásně voní, mají také vzácnou vlastnost odpuzovat pavouky. Mohou ale dráždit pokožku kojenců a domácích zvířat, takže je nerozstřikujte přímo, ale až po zředění vodou. Také můžete do olejů namočit bavlněné kuličky a umístit je do různých zákoutí vašeho domova. Jedním z nejúčinnějších olejů je eukalyptový olej.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře