Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kryptoměny patří mezi často diskutovaná témata v byznysu o možnostech, jak zhodnotit své peníze. Investují do nich nejen lidé z byznysu, ale i hollywoodské hvězdy. Uvažujete o tom, že byste do toho šli také?

Kryptoměnám podlehla i Madonna, Mel B za ně prodává hudbu! Je to cesta i pro vás?

Finance
zdroj: Thinkstockphotos Finance
aktualizováno 11.10.2019, 00:00 | 11.10.2019, 00:00 | doma.cz

Kryptoměny patří mezi často diskutovaná témata v byznysu o možnostech, jak zhodnotit své peníze. Investují do nich nejen lidé z byznysu, ale i hollywoodské hvězdy. Uvažujete o tom, že byste do toho šli také?

Gwyneth Paltrow je kromě úspěšné herečky také zdárnou podnikatelkou, vede svou vlastní beauty značku a její zájem se tak přirozeně obrátil i do byznys oblasti, jež zahrnuje inovativní kryptoměny. Není při tom jediná. Novodobé formě placení podlehla i Madonna či Paris Hilton.

 

Nákup jachty i singlu Spice Girls


Možnosti, jak s kryptoměnou nakupovat, se navíc stále rozšiřují. Jen za českou Platon Coin (PLTC) si můžete koupit nemovitosti v Miami nebo Londýně, ale i jachty, automobily, umělecká díla a další více či méně praktické kousky. Mel B, divoká členka devadesátkové skupiny Spice Girls, zavedla už před pár lety možnost nákupu jejího hudebního singlu za kryptoměnu Bitcoin. “Zbožňuji nové technologie a to, jak nám usnadňují nám život,” vyjádřila se nadšeně britská zpěvačka.


Kryptoměna bez rizika?


Virtuální měny zažily v posledních letech obrovský boom. “Hlavním důvodem, proč investovat do kryptoměn, je jejich nezávislost a možnost používat je všude na světě, tedy samozřejmě v místech s internetovým připojením. Dalším lákadlem je šance na jejich vysoké zhodnocení," popisuje Julia Tanner, spoluzakladatelka české společnosti Platon Finance.
„Kdo vsadil na Bitcoiny před několika lety, tomu se investice obrovsky zhodnotila. U kryptoměn ale buďte připraveni na to, že o peníze můžete velmi snadno přijít,“ doplňuje Roman Outrata ze společnosti Ramfin. Snažit se cokoli předpovídat na kapitálových trzích je totiž často věštěním z křišťálové koule, tím spíše v případě tak kolísajícího prostředí, jakým je trh virtuálních měn.

 

Žena v práci
(Foto: Getty Images)

 


V popředí všech kryptoměn stojí od začátku Bitcoin, jehož cena činila na začátku roku 2012 něco málo přes šest dolarů. Od té doby ale jeho hodnoty kolísají. Na konci roku 2017 už to bylo skoro 19,5 tisíce dolarů. V roce 2018 ale přišel velký propad, ještě začátkem letošního roku se Bitcoin pohyboval sotva kolem čtyř tisíc, aktuálně stojí kolem 8,2 tisíce dolarů.


„Mnozí investoři předpovídali, že se Bitcoin dostane na cenu v řádu stovek tisíc dolarů. A například takový John McAfee, bývalý programátor, obchodník a kandidát na prezidenta USA, předpověděl, že se Bitcoinu podaří ke konci roku 2020 vyšplhat až na hodnotu 1 milionu dolarů. Realita se však od předpovědí zatím diametrálně liší,“ prozrazuje Outrata.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy pro single ženy: Jak a kde ušetřit v domácnosti
Nový rok bez dluhů a věčně prázdné peněženky? 7 rad pro pořádek v penězích
Chcete mít v novém roce více peněz? 7 triků, které fungují


Mladí kryptoměnám věří


V současnosti jsme svědky procesu digitalizace majetku i peněz. V nedávném průzkumu Broker Consulting každý pátý dotazovaný ve věku 20 až 29 let uvedl jako vhodnou investici právě kryptoměny. „Důvěra mladých v takzvané kryptoměny vlastně příliš nepřekvapila, jedná se o generaci zvyklou na virtuální svět. Z toho pohledu lze chápat volbu tohoto druhu investice,“ vysvětluje Jan Lener, ředitel komunikace Broker Consultig. „Bohužel data z průzkumu ukázala, že ani s příchodem mladších generací se znalost jednotlivých typů investic v tuzemsku příliš nezlepšuje. Mladí snadněji podlehnout mediálně líbivým trendům, aniž by dokázali zhodnotit jejich reálný vývoj a hlavně rizika,“ dodává odborník.


Útoky hackerů? Pojistěte se


Kryptoměny mají ovšem i další případná negativa, jimiž jsou nechvalně známé útoky hackerů, kteří se nebojí vyprázdnit nejednu virtuální peněženku. Řešením je mít většinu peněz uloženou offline, nebo v zabezpečené službě. Např. digitální peněženka CoinBase drží 98 % zákaznických finančních prostředků spolu s citlivými daty zásadně offline. Společnost Platon Finance dokonce nabízí pojištění digitální peněženky až do výše 500 000 eur.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře