Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jste se setkaly na vinných lahvích s označením cava? Co to znamená a jak se toto šumivé víno liší od jiných?

Kvalita šampaňského za cenu prosecca? Zkuste španělskou cavu

šumivé víno
zdroj: Getty Images šumivé víno
aktualizováno 06.10.2019, 00:00 | 06.10.2019, 00:00 | doma.cz

Už jste se setkaly na vinných lahvích s označením cava? Co to znamená a jak se toto šumivé víno liší od jiných?

Šumivé víno cava nabývá na oblíbenosti. V chuti bílé cavy můžete zaznamenat tropické tóny od melounu a ananasu, v růžové cavě zaznamnáte také červené ovoce jako jsou jahody, maliny ši rybíz.


Název cava sed pojí ke španělskému regionu Cava, odkud toto šumivé víno pochází. Přestože je rozloha španělských vinic velká, zdejší vinaři se potýkají se suchem či nopak mrazem, hornatými oblastmi a nedostatkem vláhy. I v těchto podmínkách však réva plodí jedny z nejkvalitnějších hroznů.

 

šumivé víno
(Foto: Getty Images)


Co má cava a šampaňské společného?


Šampaňskému a sektu se cava podobá v tom, že může být různě sladká. Pro výrobu cavy se navíc používá stejný postup, tedy sekundární kvašení, jako pro známější šampaňské. Využívají se k tomu tradiční odrůdy, platí pro to striktní předpisy. Právě díky tomuto kvašení má cava jemnější perlení.


Podobnost se šampaňským můžete rozpoznat také v tom, že se cava dělí podle toho, jaký jednotlivé typy obsahují podíl cukru. Můžete se setkat s Brut Nature (3 gramy cukru na litr), Extra Brut (maximálně 6 gramů cukru na litr) a u těchto dvou verzí žádný přidaný cukr není. Dále existuje Brut (do 12 gramů cukru na litr), Extra Seco (12-17 gramů na litr) a Seco (17-32 gramů na litr).

 

šumivé víno
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zaperlete před přáteli: Naučte se rozeznávat šumivá vína!
Šampaňské nebo sekt? Rozdíly v ceně i kvalitě!
Chystáte se dnes otevřít sekt? Přečtěte si nejprve o historii přípitku i častých mýtech


V čem je rozdíl?


Jeden z hlavních rozdílů je už to, že zatímco třeba prosecco je typické pro Itálii a šampaňské pro Francii, cava je zase španělská. Zákon stanovuje, že jako cava se smí označovat jen ty šumivé nápoje, které se vyrábí v osmi vymezených oblastech Španělska. I tak ale valná většina cava šumivých vín pochází z katalánského regionu Penedès.


Další rozdíl spočívá v tom, že se pro výrobu cavy používají jiné hrozny než u šampaňského. Velkou roli hrají také vlastnosti půdy, ve které vyrostly, a španělské klima.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Gran Castellflorit Civides Cava brut, 199 Kč, prodává tovino.cz
* Cava Brut Rosé, Grimau, 279 Kč, prodává Oceněnávína.cz
* Krismanel Cava brut, 216 Kč, prodává Vicom-vino.cz
* Freixenet Cordon Negro Brut, 199 Kč, prodává Global Wines & Spirits


Cesta k šumivému nápoji může trvat déle než 2 roky


Podle toho, jak dlouho cava zraje, se dělí na mladé, střední a staré víno. Doba zrání je minimálně devět měsíců, může být ale dlouhá i patnáct měsíců a některé typy zrají dokonce déle než 30 měsíců.


Pro jaké příležitosti otevřít cavu?


Bublinky je obecně vhodné bouchnout během slavnostních udáolostí. Pokud něco oslavujete, ale není to až tak velká událost, abyste bouchly šampaňské, tak poslouží právě cava. Chybu neuděláte ani během romantických chvil, kterým právě španělská cava dodá šmrnc a rozporoudí ve vás vášeň.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře