Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dáte si ráno čaj a sáček za chvíli bezmyšlenkově zahodíte do koše? Chyba! Okrádáte se tím o jeho další využití.

Nevyhazujte čajové sáčky! Pomůžou od akné, páchnoucích bot i pavouků

čajový sáček
zdroj: Getty Images čajový sáček
aktualizováno 30.06.2019, 00:00 | 30.06.2019, 00:00 | doma.cz

Dáte si ráno čaj a sáček za chvíli bezmyšlenkově zahodíte do koše? Chyba! Okrádáte se tím o jeho další využití.

Píchla vás včela nebo vosa? Když na dané místo přiložíte čajový sáček, tak se kůže zklidní a zánět trochu ustoupí. Sáček by však nepůsobil, kdyby byl suchý, a tak ho nejdřív dejte na pár minut pod tekoucí studenou vodu. Díky tomu bude mít také chladivý efekt a pak bude zarudnutí a otok mnohem méně vidět. Tahle znalost se vyplatí zejména u těch, které bodl hmyz třeba do rtu nebo v okolí oka. Stačí, aby sáček zůstal na daném místě přibližně patnáct minut a hned uvidíte výsledek!


Použijte na jakýkoliv problém s kůží


Čajový sáček zmírní také každé jiné zarudnutí. Stejně tak když se vám někde udělá modřina a přiložíte sáček na postiženou oblast, tak modrá barva a bolest rychleji vymizí. Bylinky v čajovém sáčku obecně pomáhají na kožní potíže, jejich účinky můžete vyzkoušet například také na škrábanci, který se pak snadněji zatáhne.


Když se vám ranka začne hojit a vy přiložíte čajový sáček, tak místo nebude tolik svědit a vy si ho nebudete mít tendenci pořád škrábat. To platí také u pásového oparu a herpesu, čajový sáček uleví i od tohoto svědění, i když nakažení nevyléčí.

 

čajový sáček
(Foto: Getty Images)


Čajovými sáčky můžete zmírnit také projevy vašeho akné. Stačí, když si dáte pár chladivých sáčků jako obklady na obličej. To udělá vaší kůži dobře!


Pigmentové skvrny


Obklady z čajových sáčků pomáhají také stabilizovat barvu vaší pleti. Pokud vás tedy trápí to, že se vám dělají nebo už máte pigmentové skvrny, čajové sáčky jsou pro vás jednoduchá a hlavně domácí pomoc. Navíc v nich není žádná chemie. Nejlépe by mělo jít samozřejmě o zelený nebo černý čaj, ten druhý by ale mohl trochu barvit. Vyplatí se i bylinkové čaje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kůru z citrusů nevyhazujte! Čistí, provoní byt a zažene i škůdce
Krabici od džusu nevyhazujte, vyrobte si z ní praktickou nádobku do kuchyně
Nevyhazujte staré zásuvky! 13 geniálních způsobů, jak je využít jinak


Váčky pod očima


Trpíte na opuchlé oči? Hned po probuzení na chvíli přiložte dva sáčky a otok za chvíli opadne. Nejlepší na této kúře je, že při ní můžete ještě chvíli zůstat v posteli!


Proč čajové sáčky pomáhají?


V čaji se nachází blahodárný tenin, který dobře působí na tělo nejen při vnitřním požití, ale také po přiložení na různé rány. Redukuje totiž různé zapálení ranky, podráždění a odstraňuje zánětlivé procesy. Čajové sáčky je snadné skladovat a v určitou chvíli mohou fungovat jako rychlá první pomoc!

 

čajový sáček
(Foto: Getty Images)


Pomoc na zapáchající boty


Můžete však využít i vysušené sáčky. Když dáte jeden použitý, ale suchý sáček do bot, které jsou neblaze cítit, tak do sebe sáček nepříjemné aroma natáhne a nebude se dál udržovat v botě. Čajový sáček můžete dát také do lednice, pokud to uvnitř páchne, aroma se tím osvěží. Také dokáže udržet rovnováhu vlhkosti.


Vhodné pro boj s pavouky


Máte někde v domě pavouka nebo jiný hmyz, který tam mít nechcete? Když na to místo dáte pytlík čaje, tak všichni utečou. Vůni čaje totiž nesnáší. Ideální pro ty, kdo se bojí pavouků a neumí je zabíjet.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře