Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kuchyně je nejen zdrojem potravin, ale také mnoha pomůcek, díky kterým se můžete snadno a rychle zkrášlit. Občas by vás ani nedopadlo, co všechno můžete použít nejen do těsta, ale také pro svůj zevnějšek.

Omládněte o 10 let díky tomuto zázraku z kuchyně

žena v kuchyni
zdroj: Getty Images žena v kuchyni
aktualizováno 05.05.2019, 00:00 | 05.05.2019, 00:00 | doma.cz

Kuchyně je nejen zdrojem potravin, ale také mnoha pomůcek, díky kterým se můžete snadno a rychle zkrášlit. Občas by vás ani nedopadlo, co všechno můžete použít nejen do těsta, ale také pro svůj zevnějšek.

Jedlá soda je něco, co můžete v běžném životě využít mnohem víc, než jste si doposud myslely. Dokáže pohlcovat pach i špínu, vyčistí skoro všechno od nádobí po stříbro a pomáhá také proti mastným flekům. Určitě už jste sodu použily na spoustu věcí v domácnosti. Zkusili už jste však její účinky samy na sobě? Kvůli ní totiž můžete být mnohem krásnější a zároveň soda funguje i jako univerzální kosmetický prvek. Odstraní akné, tvrdé paty, pach z podpaží a to není vše.


Pleť


Soda vám dopomůže ke krásné a hladké pokožce bez akné. Jestli vás trápí příliš suchá kůže, promasírujte obličej směsicí sody, vody a mýdla. Nenechávejte moc dlouho a opláchněte, vaše pokožka bude mnohem víc vyživená a zářivější.


Až si budete příště napouštět vanu, přidejte do koupele sklenici sody. Soda odstraňuje bakterie a neutralizuje kyselinu, kvůli které pokožka zapáchá. Se sodou tak budete voňavější a tato pomůcka navíc udržuje rovnováhu pokožky, hodí se proto i pro ženy s mastnější kůží. Výsledků se dočkáte, zvlášť když si budete sodovou lázeň dopřávat alespoň jednou či dvakrát týdně. Při koupeli si také můžete promasírovat sodou chodidla, zjemní totiž tvrdé paty.

 

soda
(Foto: Getty Images)


Pokud jste si nestihly dokoupit deodorant, zkuste bílý prášek aplikovat přímo do zapáchajícího podpaží. Zabije všechny bakterie a eliminuje nepříjemnou vůni, a proto se budete opět cítit svěže a čerstvě.


Soda se dá využít i v boji proti akné. Stačí prášek rozpustit ve vodě a potřít postiženou pokožku. Pleť se vyčistí a akné zmírní nebo vstřebá. Sodu můžete použít také pro jemný peeling obličeje, nedře kůži tolik jako sůl nebo jiné domácí peelingy a více se hodí i pro citlivou pokožku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Levně, rychle, přírodně: Jednoduchý způsob, jak vyčistit toaletu
50 rad, jak využít obyčejný ocet v kuchyni, koupelně i před zrcadlem
Nevoní vaše domácnost hezky? TIPY, jak se rychle zbavíte zápachu


Zuby


Trápí vás zažloutlé zuby, ale na bělení se vám nechce? Soda se běžně přidává do zubních past, protože má bělící účinek. Pro bělostný úsměv tak můžete využít sodu na pečení. Nedělejte to ale příliš často, protože byste si mohly poškodit zubní sklovinu.


Jestli se vám nedaří zbavit zápachu z úst, rozmělněte lžičku sody ve vodě a vykloktejte si. Pro lepší efekt můžete použít ještě ústní vodu. Opakujte to denně, dokud nebudete mít ze svého dechu dobrý pocit.

 

soda
(Foto: Getty Images)


Vlasy


Když smícháte trochu jedlé sody se šamponem, lépe vlasy umyjete a vyčistíte i pokožku hlavy. Soda pomůže zbavit vlasy zbytku laku nebo suchého šamponu a odstraňuje také lupy. Nezapomeňte pak vlasy pořádně opláchnout. Jedlou sodou snadno zbavíte mastnoty i hřebeny nebo kartáče.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře