Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jistě chcete, aby si vaši blízcí od štědrovečerní večeře kromě kulinářského zážitku odnesli také pocit dokonale stráveného času téměř jako v luxusní restauraci. A k tomu patří krásně prostřený stůl.

Pět rad, jak správně prostřít štědrovečerní stůl

Slavnostně prostřený stůl
zdroj: Archiv firem Slavnostně prostřený stůl
aktualizováno 20.12.2018, 16:02 | 20.12.2018, 16:02 | doma.cz

Jistě chcete, aby si vaši blízcí od štědrovečerní večeře kromě kulinářského zážitku odnesli také pocit dokonale stráveného času téměř jako v luxusní restauraci. A k tomu patří krásně prostřený stůl.

Pokud však nejste profesionál, který má etiketu v malíčku, budete zřejmě váhat, co na stůl patří, a co už ne. Víme, jaká pravidla musíte dodržovat, abyste své hosty ohromili.

 

1. Ubrus na stůl? Polovina úspěchu


Říká se, že v jednoduchosti je krása a u ubrusu na slavnostní tabuli to platí dvojnásob. Základem je totiž jednoduchý, často čistě bílý ubrus, který podtrhne celkový pohled na stůl. Volit můžete i světlejší pastelové barvy, v zimních měsících zase tmavé ubrusy v kombinaci s metalickými barvami. Na vánoční svátky můžete volit samozřejmě i takovou barvu, která u vás doma převažuje, slavnostní ráz naladí přírodní barvy, klasikou zůstává červená či zelená barva.

 

„Hlavní ubrus by měl přibližně o dvacet až třicet centimetrů přesahovat okraje stolu,“ radí textilní desinatérka Rita Valešová ze společnosti Veba. Ubrusy se používají především na klasické jídelní stoly. „Moderní interiér, kde dominuje např. sklo či chrom, si vystačí s běhouny. Také stoly s deskou z pravého dřeva je při běžných příležitostech škoda zakrýt celé, stačí pouze běhouny (tvarem připomíná šálu) nebo naprony (ubrus menší než stůl, zpravidla ve tvaru čtverce). Pokud však chcete dosáhnout dojmu opravdu slavnostního stolování, nesmí při něm chybět ubrus přes celý stůl,“ dodává.

 

Slavnostně prostřený stůl
(Foto: Archiv firem)


Nevíte si rady s tím, co to běhouny a naprony vlastně jsou? Jedná se o dekorativní ubrusy, které můžete použít samostatně nebo je položit na hlavní ubrus tak, že jej nepřekrývají, pouze jej krásně doplní. Napron má obvykle čtvercový tvar, proto se hodí na stoly ve tvaru čtverce, běhoun je dlouhá šála, která poslouží pro dozdobení podélného stolu.


Stůl dekorujte také podle toho, z jakého materiálu je ubrus vyrobený. Například damaškový ubrus, který se vyznačuje neuvěřitelně detailními vytkanými vzory, bude působit luxusním či slavnostním dojmem bez jakéhokoliv dalšího zdobení. Pokud máte hladký jednobarevný ubrus, k umocnění slavnostní nálady využijte např. právě napron, který vám svým vzorem a barvou pomůže doladit slavností tabuli. Pokud napron nemáte k dispozici, můžete dát pod každý talíř látkové prostírání, oboje ale nepoužívejte současně, stůl by působil přeplácaně.


Pokud máte obavu, co se s textiliemi stane po oslavě, máme pro vás dobrou zprávu. Pro ubrusy, naprony i ubrousky už existuje také nešpinivá úprava. „Rozlitá tekutina se do tkaniny nevsákne, na povrchu zůstane v podobě malých kapiček, které lze snadno setřít. Ubrusy s touto úpravou se výrazně méně špiní, proto není nutné je tak často obměňovat. Tím se snižují náklady spojené s praním ubrusů a prodlužuje se také jejich životnost,“ uvedla Valešová. Na první pohled přitom nešpinivou úpravu nepoznáte. Ubrus je hladký a příjemný na dotek stejně jako textilie z běžných látek.


2. Ubrousky. Jaké zvolit?


Ač je k běžnému stolování nepoužíváme příliš často, k tomu slavnostnímu neodmyslitelně patří. Ubrousky totiž podtrhnou styl sváteční tabule a navíc je při dobrém jídle ocení i strávníci. Vybírat můžete ze dvou typů ubrousků – papírových a textilních. Výhodou papírových je fakt, že je nemusíte prát. Po akci je jednoduše vyhodíte. Ty textilní ale vypadají mnohem slavnostněji. Pro větší efekt použijte látkové ubrousky nejlépe ze stejného materiálu jako ubrus.

 

Ubrousek
(Foto: Archiv firem)

 

Pokud zvolíte papírový ubrousek, můžete jej složit do klasického trojúhelníku vlevo pod vidličku. Lze jej ale nazdobit stejně jako textilní a vyhrát si s jeho umístěním. Ať už do stříšky, kterou postavíte na talíř nebo v případě větších papírových ubrousků i do složitějších tvarů.


Textilní ubrousek se dává při jednoduchém stolování vlevo od vidličky, jinak jej můžete kreativně složit do nejrůznějších podob. Až se pustíte do jídla, pamatujte, že látkový ubrousek nepatří za límec, ale na klín. A až dojíte, nikdy jej nedávejte do talíře. Látkové ubrousky patří zprava vedle talíře, odkud si je pak obsluha vezme.

 

3. Nasměrujte příbor


Jestliže si při jídle nechcete připadat stejně udiveně jako Pretty Woman, naučte se dodržovat jednoduché pravidlo: příbory se zakládají z vnější strany, ostří nože směřuje k talíři. Příbory klademe v rovině s dolním okrajem talíře dva centimetry od hrany stolu. Vzdálenost mezi příbory je 0,3-0,5 mm. Zakládejte je na stůl ve stejné ose jako příbory protějšího hosta. Nejdále od talíře bude tedy příbor na první chod. Když tedy začnete jíst, budete příbory postupně odebírat zkraje.


Využít můžete i prostor nad talířem, kam patří dezertní lžička či vidlička, případně malá vidlička a nůž na sýry. I když pořádáte gastronomické orgie o více chodech, na stole by neměly ležet více než tři sady příborů - lžíci nepočítáme.


Vlevo od talíře je pak ideální místo pro odkládací talířek. Ten slouží k rozkrojení pečiva nebo například k odkládání kostí. Zejména při štědrovečerní večeři by rozhodně neměl chybět.


ČTĚTE TAKÉ:

Jmelí, hvězdy, betlém a další vánoční symboly: Kde se vzaly a proč jsou i dnes tak populární?
Nejlepší bramborové saláty! Pro začátečníky i pokročilé
Nestíháte? Lahodný RECEPT na nekynutou vánočku


4. Sklenice v řadě


Ať už si vyberete rozprostření sklenic do řady nebo do oblouku, dodržujte pravidlo, při kterém máte první po ruce nápoj, který budete pít jako první. Obvykle jde o sklenici na bílé víno, vedle které máme sklenici na červené (měla by se situovat ke špičce nože hlavního příboru), po níž následuje sklenice na vodu. Pokud bude chtít někdo pivo, vyměňte ji například za sklenici na vodu.
Jestliže plánujete hostům podávat aperitiv, například sekt, přineste jej na stůl zvlášť. Podle odborníků by totiž na stole nemělo být více sklenic než tři. Není problém sklo postupně na stůl doplňovat, nemělo by být ale předem vyskládané, aby stůl nebyl přeplácaný.


Talířů by nemělo být na stole více než dva. Mělký umístěte dva centimetry nad okraj stolu, na něj pak přijde talíř hluboký. Je na vás, zda ubrousky složíte na mělký talíř nebo až do hlubokého. Důležité je, aby hosté měli všechno důležité nádobí na stole ve chvíli, kdy k němu usednou.


Existuje ještě tzv. klubový talíř, podkladový talíř, na který se pokládají talíře s jídlem. Ten leží na stole po celou dobu hodování. Na něj položte ubrousek, aby talíře o sebe nevrzaly. Klubový talíř nemůže zůstat nikdy prázdný, vždy je na něm buď čistý talíř, nebo talíř s jídlem.

 

Slavnostně prostřený stůl
(Foto: Archiv firem)


5. Ozdobte ho


I když už bude váš stůl vypadat s nádobím a textiliemi slavnostně, není od věci tabuli ještě dozdobit. Svěže bude vypadat s čerstvými květinami, které místnost navíc hezky provoní. Pozor ale na výrazně aromatické květiny, ať vám nepřerazí vůni jídla. To by přeci byla škoda. O Vánocích můžete použít čerstvé jehličnaté větvičky, případně drobné baňky nebo ozdoby. Pamatujte ale, že méně je někdy více.


Snažte se dekorace sladit a nepřehánět to s nimi, aby stůl nepůsobil přeplácaně ale čistě. Na stole by neměl chybět některý ze symbolů Vánoc, například ozdoby na stromeček. Zda budou skleněné nebo čokoládové, to už je na vás. Doprostřed stolu umístěte třeba jednoduchý svícen nebo květinovou dekoraci tak, aby hosté na sebe dobře viděli.


Nezapomeňte, že výsledný dojem dělají maličkosti. Ten vám můžou zkazit například sklady na ubruse nebo trčící nitě.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře