Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také milujete všemožné vychytávky a babské rady, které vám usnadní život a ušetří nějakou tu korunu? Přečtěte si, na jaké jiné účely můžete efektivně využít tekutý prací gel!

7 geniálních triků, jak využít prací gel nejen na praní

Úklid koupelny
zdroj: Getty Images Úklid koupelny
aktualizováno 02.09.2018, 00:00 | 02.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Také milujete všemožné vychytávky a babské rady, které vám usnadní život a ušetří nějakou tu korunu? Přečtěte si, na jaké jiné účely můžete efektivně využít tekutý prací gel!

Tušila jste, že prací gel může být skvělý pomocník v domácnosti nejen co se praní týče? Budete překvapená!


Hračky vašich dětí budou zase jako nové


Znáte to. Děti své oblíbené hračky bez problému vymáchají v blátě, zapomenou na pískovišti nebo polijí sladkou šťávou. Maminky si často lámou hlavu jakým způsobem tyto hračky vyčistit bez použití agresivních přípravků, které by mohly být škodlivé pro dětskou pokožku. Recept je jednoduchý. Napusťte vanu horkou vodou a přidejte jednu dávku tekutého pracího prostředku. Hračky do lázně namočte, posléze opláchněte studenou vodou a nakonec vysušte.

 


Vyčistí odpad stejně dobře jako starý dobrý Krtek


Ušetřete si cestu do drogerie. Do ucpaného umyvadla nebo dřezu vlijte jednu dávku tekutého pracího gelu, chvíli počkejte a zalijte vroucí vodou. Výsledek vás mile překvapí.


Nahradí drahé čistící prostředky do koupelny a kuchyně


Do stříkací lahvičky (například do té na květiny) nalijte čtvrt hrnku tekutého pracího gelu a smíchejte s teplou vodou. Výsledkem bude účinný čistící prostředek, který můžete využít na keramické varné desky, dřezy, podlahy, umyvadla nebo toalety.

 

Čistící prostředek
(Foto: Getty Images)


Vypudí z domu otravný hmyz

Stříkací lahvičku využijete ale i na zahradě. Brouky a hmyz všeho druhu totiž mýdlo a chemikálie doslova odpuzují. Využijte stříkací lahvičku a zlehka jej nastříkejte na okna, podlahy a spodní strany listů pokojových květin.


Skvrny na koberci už vám nemusí dělat vrásky


Neutrácejte za drahé odstraňovače skvrn a ještě jednou využijte po domácky vytvořený čistící prostředek z teplé vody a pracího gelu ve stříkací lahvičce. Skvrnu několikrát postříkejte a nechte působit alespoň 5 minut. Poté místo vykartáčujte a vysajte vysavačem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

4 triky, které vám pomohou ZKRÁTIT každodenní ÚKLID

Jak (ne)čistit WC? Víme, co platí na špínu, rez i vodní kámen

Chystáte se na mytí oken? 4 tipy, se kterými vám to půjde raz dva


Udělejte dětem radost domácím bublifukem


Vykouzlete dětem úsměv na tváři a naplňte starou lahvičku od bublifuku nebo vodní pistolku trochou tekutého pracího gelu s vodou. O zábavu bude postaráno a vy si můžete užít chvilku pro sebe třeba u čtění našich článků.

 

Bublifuk
(Foto: Getty Images)


Malujete a barvu máte úplně všude po těle?


Smíchejte jednu čajovou lžičku tekutého pracího gelu se lžičkou oleje. Barva půjde dolů jedna báseň a olej změkčí vaši pokožku.

 

Máte i vy nějaký osvědčený trik?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře