Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

K vánočním svátkům spolu s cukrovím a stromečkem neodmyslitelně patří i útulná atmosféra, díky které o Vánocích nakonec roztaje úplně každý. Té lze docílit několika základními kroky. Jaké to jsou?

Přineste do bytu vánoční atmosféru: Jednoduché doplňky udělají velkou parádu

Zdobení stromku
zdroj: Thinkstockphotos Zdobení stromku
aktualizováno 30.11.2017, 00:56 | 30.11.2017, 00:56 | doma.cz

K vánočním svátkům spolu s cukrovím a stromečkem neodmyslitelně patří i útulná atmosféra, díky které o Vánocích nakonec roztaje úplně každý. Té lze docílit několika základními kroky. Jaké to jsou?

Textil

 

Textilní prvky jako přehozy, polštáře a deky jsou naprostým základem domácnosti. Kromě toho, že jsou praktické, totiž hrají i důležitou estetickou úlohu. Doporučujeme je v každé místnosti ladit do podobných barev, a to i společně se závěsy a koberci. Porozhlédnout se můžete i po ručně šitém vánočně laděném textilu, který ozvláštní interiér.


Co se koberců týče, nechcete-li volit ty celoplošné, příjemným kompromisem jsou koberce kusové. Hodí se totiž ke každé podlaze, místnosti dodají šmrnc a tvoří centrum odpočívací zóny. Jejich pořizovací náklady jsou zároveň relativně nízké s ohledem na typ koberce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy na neobjevené vánoční trhy v zahraničí! Drážďany ani Vídeň nečekejte
Adventní kalendář nejen k jídlu! S čím vám uteče čekání na Ježíška?
Adventní kalendář? Letos ho vyrobte nebo vsaďte na netradiční kousky


Osvětlení

 

Osvětlení interiéru je o Vánocích naprostou samozřejmostí. Na trhu je přitom obrovský výběr světel všech možných barev a velikostí. Koupit lze i barevné led diody, které se dají umístit prakticky kamkoli, nevyjdou draho a barvu si můžete regulovat sami.


Doporučujeme se však s koupí vánočního osvětlení držet trochu při zemi, výzdobu lze totiž poměrně jednoduše přeplácat. Obecně platí, že se umisťuje vánoční osvětlení do oken, kde ho lze různě tvarovat, a poté je vhodná jedna či dvě svítící ozdoby do každé místnosti. Svou estetickou úlohu taktéž hrají svíčky a samozřejmě adventní věnec, který se letos bude poprvé zapalovat 3. prosince. Pro jeho koupi doporučujeme navštívit řemeslné trhy nebo si ho letos zkuste vyrobit sami doma podle našeho návodu.

 

Adventní věnec
(Foto: Profimedia)

 

VÁNOČNÍ VYRÁBĚNÍ:

Ozdobte si dveře: 20 nádherných zimních věnců pro inspiraci
Velký perníkový betlém: Úžasná galerie + návod, jak na něj
35 působivých svícnů, které rozzáří váš stůl GALERIE


Květiny

 

Ať už se bavíme o květinách v květináči nebo o těch řezaných, květiny vždy byly důležitým prvkem v domácnosti. Volte je však s rozmyslem a s ohledem na jejich potřeby. Vždy je důležité vědět, kolik světla daná rostlina potřebuje a jaké místo pro ni bude ideální. Pokud totiž toto vědět nebudete, během několika málo dnů se vám může byt proměnit na květinový hřbitov.

 

Vánoční dekorace z šišek - 15
(Foto: Pinterest)


O Vánocích je poté zcela zásadní vánoční hvězda - poradíme, jak ji správně vybrat, ale i cesmína, jmelí či vánoční kaktus. Jako dekoraci zároveň lze použít i borové nebo jedlové větve, které můžete ozdobit šiškami (mrkněte, co vše lze vyrobit ze šišek), celou skořicí nebo usušenými kolečky pomeranče. Takto podomácku vyrobená dekorace nejen, že krásně vypadá, ale celou místnost provoní.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře