Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na jednoduché gumové těsnění přípravky na čištění nestačí.

Příšerně vám zapáchá myčka? Zbytky jídla se mohou zachytit i tam, kde byste to nečekali

Mytí nádobí
zdroj: Thinkstockphotos Mytí nádobí
aktualizováno 23.02.2019, 00:03 | 23.02.2019, 00:03 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Na jednoduché gumové těsnění přípravky na čištění nestačí.

Ruku na srdce? Jak často čistíte vaši myčku nádobí? A pokud se k tomu po čase konečně přinutíte, použijete to, co je pro vás pohodlné - výrobky z obchodu, které jsou k tomu přímo určené. Jenže výsledek není vždy uspokojující. Co když ani pak nezmizí z myčky zápach a umyté nádobí není dokonale čisté?

 

Jedné z žen, která tento problém řeší, došla trpělivost a rozhodla se podívat do útrob myčky. O svou zkušenost se pak podělila na facebooku. Odhalila tajemství, které si většina z nás ani neuvědomuje. Máme dobrý pocit, že myčka je již krásně vyčištěná a vydezinfikovaná speciálním čištičem, ale zapomněli jsme na jednoduché gumové těsnění, na které čistící přípravky bohužel často nestačí.

 

Těsnění udržuje vodu v myčce, jenže pokud se v něm zachytí zbytky jídla a mastnoty, je zle. Jídlo začne plesnivět a potom následuje příšerný zápach. Matka ukázala, jaký "humus" uvnitř černé gumy objevila.


ČTĚTE TAKÉ:

Test tablet do myček vás potěší: Ty nejlepší současně překvapí nízkou cenou
S myčkou nádobí ušetříte týden času ročně! V čem dalším je to pomocník k nezaplacení?
Máte doma rybenky? Hlásí pohromy! Ale my víme, jak na ně

 

Proto doporučuje čistit alespoň co dva týdny i samotné těsnění. Prozkoumejte všechny záhyby, je-li to možné, vyjměte ho a pročistěte v umyvadle a důkladně propláchněte – postačí vám na to horká voda a ocet. Budete nemile překvapena, kolik nečistot se zde zachytí. Vyjměte také filtr, který zachycuje zbytky jídel. Pokud by se zaplnil, myčka by přetekla, takže čas od času je potřeba pořádně pročistit i tuto součástku.


Náš tip: Zkontrolujte i další domácí spotřebiče. Těsnění v lednici a hlavně v pračce může také skrývat nemilá překvapení.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře