Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Spáry mezi dlaždičkami brzy ztratí svůj původní odstín. Vyzrát na jejich čištění můžete i bez agresivní chemie. Tento recept možná znala i vaše babička, škoda, aby upadl v zapomnění.

Úklid bez chemie a předražených výrobků? Vyrobte si skvělý ČISTIČ NA SPÁRY

Domácí úklid
zdroj: Getty Images Domácí úklid
aktualizováno 13.07.2019, 00:00 | 13.07.2019, 00:00 | doma.cz

Spáry mezi dlaždičkami brzy ztratí svůj původní odstín. Vyzrát na jejich čištění můžete i bez agresivní chemie. Tento recept možná znala i vaše babička, škoda, aby upadl v zapomnění.

Účinné čističe z obchodu jsou bohužel často hodně agresivní, podráždit mohou kůži, oči i citlivé sliznice, například v nose. Kromě alergie se hovoří i o jejich karcinogenních účincích. Vážně tomu chcete vystavovat svou rodinu?


Přitom existuje naprosto přírodní čistič, který si za pár korun vyrobíte doma a využití najde nejen jako čistič na spáry. Poradí si i s mastnotou v troubě nebo usazeným vodním kamenem na vaně nebo ve dřezu.

 

Potřebujete:

 

3 litry vody
80 g jedlé sody
3 polévkové lžíce citronové šťávy
50 ml bílého octa
Lahvička s rozprašovačem

 

ČTĚTE TAKÉ:

4 triky, které vám pomohou ZKRÁTIT každodenní ÚKLID
REVOLUCE: Doma by měli uklízet muži! Úklidová chemie jim škodí méně než ženám
Zapomeňte na chemii! Úklid bytu zvládnete s kávou, colou, octem nebo majonézou

 

Postup:

 

Do vody přidejte jedlou sodu, promíchejte a nechte dobře rozpustit. Poté přidejte ocet a citronovou šťávu. Dobře promíchejte. Čistič je připravený k okamžitému použití.

 

Úklid
(Foto: Getty Images)

 

Používejte jako běžný čistič. Stačí nastříkat na čištěnou plochu, klidně ve větším množství, než u kupované chemie. Dle potřeby použijte kartáč nebo hadřík, nebo nechte chvíli působit a zaschnout. Poté stačí opláchnout vlažnou vodou.

 

Nemusíte se bát, octový zápach po chvíli vyprchá, zato citron bude příjemně vonět a dodávat vašemu domovu svěží vůni.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ella 07:00 10.09.2019
To zní zajímavě. Určitě to vyzkouším. Máme všude dlažbu, takže spár je hodně a už nevypadají, jako dřív, tak bych nějaký účinný čistič ocenila. Letos se chystám na velký vánoční úklid. Už jsem s ním trochu začala. O víkendu jsem se vrhla na úklid šatníku. Vyřadila jsem oblečení, které už nenosím a pošlu ho do second handu https://www.onlinesekac.cz/ , aby si ho ještě někdo koupil.
Anna Bauerova 12:14 14.07.2019
Tak to určitě vyzkouším neb ty kupované někdy ani nezaberou