Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Patříte mezi milovníky čokolády, kteří bez hnědého čtverečku nepřežijí jediný den? Pak by vás rozhodně mělo zajímat, kam čokoládu uložit, aby i následující den byla chutná a vláčná. A už teď vám můžeme prozradit, že lednice to není!

Víte, kam nikdy neukládat čokoládu? Odpověď odborníka vám vyrazí dech

Čokoláda
zdroj: Thinkstockphotos Čokoláda
aktualizováno 04.02.2018, 00:25 | 04.02.2018, 00:25 | doma.cz

Patříte mezi milovníky čokolády, kteří bez hnědého čtverečku nepřežijí jediný den? Pak by vás rozhodně mělo zajímat, kam čokoládu uložit, aby i následující den byla chutná a vláčná. A už teď vám můžeme prozradit, že lednice to není!

Mnoho lidí tvrdí, že nejlepší místo pro načatou čokoládu je lednice. Jedná se ale o velký omyl, kterého byste se nikdy neměli dopustit. „Čokoláda z ledničky je nudná, protože se z ní neuvolňují všechny chutě,“ řekl Luke Owen Smith, odborník na sladkosti, který vede internetový obchod Chocolate Bar.

 


Kam s ní?

Extrémně chladné teploty jsou pro čokoládu stejně nebezpečné jako ty vysoké. Podle Smithe bychom měli čokoládu uložit na chladné, tmavé a suché místo. Výborným řešením je například skříň, ve které se teplota pohybuje mezi 10 až 20 stupni Celsia. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chystáte k obědu bramborovou kaši? Pozor, i vy možná děláte tuhle ČASTOU CHYBU
Čokolády se nemusíte vzdávat ani při hubnutí. Budete zdravější!
Patří kečup či hořčice do ledničky nebo do špajzu? Tady máte konečně odpověď


A co máme dělat v létě?
Smith připouští, že v létě je velmi obtížné, abychom ve skříni udrželi teplotu pod 20 stupni. „Pokud je velmi horko, pak je lednička jedinou možností. Ale je nutné, smířit se s tím, že čokoláda bude trpět,“ dodává Smith pro Mirror.com. Dobrou zprávou je, že čokoládě můžete pomoci i tak, že ji nejprve uložíte do vzduchotěsné nádoby, a teprve potom ji vložíte do lednice.


A kam ukládáte čokoládu vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Sally 11:53 06.02.2018
Pro odborníka je čokoláda z lednice nudná, ale mně z lednice naopak více chutná :D
Dokonce miluji i čokoládové oplatky uložené v ledničce.
Marki 14:24 05.02.2018
čokoládu ukládám do pusy a ona se pak uloží většinou do břišních partií :-)