Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Coca colu možná vnímáte jako pití, které obsahuje strašné množství cukru, kazí zuby a tloustne se po něm. Když se jí napijete v létě, máte po ní ještě větší žízeň. Jediné, kdy vám dokáže opravdu pomoct a působit jako lék, je možná kocovina anebo n...

Zázračná coca cola pomůže vlasům, vyčistí šperky i záchod. A to není všechno!

coca cola
zdroj: Getty Images coca cola
aktualizováno 14.04.2019, 00:00 | 14.04.2019, 00:00 | doma.cz

Coca colu možná vnímáte jako pití, které obsahuje strašné množství cukru, kazí zuby a tloustne se po něm. Když se jí napijete v létě, máte po ní ještě větší žízeň. Jediné, kdy vám dokáže opravdu pomoct a působit jako lék, je možná kocovina anebo nevolnost v autě. Co když ale dokáže být prospěšná i v jiných případech?

Nejenže vás coca cola dokáže nakopnout nebo působit jako tlumič během pití alkoholu, ale po přečtení tohoto článku ji budete nazývat opravdovým černým zlatem. Nejen pokud si chcete udržet štíhlou linii, najděte pro ni jiné využití než právě konzumaci.


Coca cola na vlasy?! Ano


Přestože vám to možná přijde zvláštní, coca cola dokáže dělat na hlavě hotové zázraky. Proto si dvakrát rozmyslete, jestli ji vypít nebo použít na vlasy. Pokud vám nová barva na vlasy chytla příliš tmavě, coca cola zvládne průšvih o pár odstínů zesvětlit. Nepůsobí samozřejmě stejně drasticky jako peroxid vodíku a z černovlásky blondýnu neudělá, rozdíl ale poznáte.


Coca cola také dokáže trochu změnit tvar vlasů. Ne že by přímo fungovala jako žehlička nebo kulma, pokud ale mají vaše vlasy alespoň trochu sklon k vlnění, tak to cola ještě podpoří a vaše vlasy krásně vytvaruje, hlavně bez zbytečného poničení.

 

coca cola
(Foto: Getty Images)


Odstraní rez


I když se vám to možná zdá nepravděpodobné, cola dokáže hravě odstranit korozi z různého nářadí nebo klíčů. Když na nich necháte tento nápoj chvíli působit, nežádoucí rezivění pak postačí setřít hadrem. Její účinky můžete pro začátek zkusit třeba také se starou mincí, která bude po působení coly jako nová a příště se vám třeba bude hodit stejný postup i u zašlých šperků.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Hádejte, v čem je více kalorií?
Džusy jsou kalorické bomby! Litr nahradí jedno jídlo
Přestala pít colu a zhubla 60 kilo


Vyčistí i nádobí a záchod


Legendy praví, že když do mísy nalijete kolu, tak bude už za čtvrt hodiny čistá. Bez toho, abyste se nad ní musely sklánět a drhnout ji, postačí jen spláchnout. Kromě toho vyčistí i nádobí či třeba barevné skvrny a dokonce zvládne odstranit také ošklivý pach nebo žvýkačku. Přijde vám, že toho dokáže podezřele moc? Jestli si to všechno troufnete vyzkoušet už je jen na vás, v některých případech ale třeba zrovna nebudete mít po ruce nic jiného.


První pomoc na štípanec


S příchodem teplých měsíců se brzy objeví i havěť jako třeba komáři. Pamatujte pro to na to, že když pálící či svědící štípanec přetřete coca colou, nepříjemné pocity ustanou. Stejný účinek by měla mít dokonce i po žahnutí medúzou.


Stále máte na coca colu chuť i po přečtení, jaké potíže dokáže vyřešit? Není vlastně škoda ji jen tak vypít? 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Koudis 22:23 15.04.2019
https://doma.nova.cz