Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud si myslíte, že zatažené závěsy, teplé ponožky a k tomu pořádná sklenice vína znamená pouze přicházející zimu, tak jste na omylu. Jedná se o rychle se šířící celosvětový fenomén, který se jmenuje Hygge.

Zrelaxujte v duchu hygge aneb Oživte domov po vzoru seveřanů

Hygge
zdroj: Archiv firem Hygge
aktualizováno 16.10.2017, 00:38 | 16.10.2017, 00:38 | doma.cz

Pokud si myslíte, že zatažené závěsy, teplé ponožky a k tomu pořádná sklenice vína znamená pouze přicházející zimu, tak jste na omylu. Jedná se o rychle se šířící celosvětový fenomén, který se jmenuje Hygge.

Možná jste si slova hygge už všimli, protože poslední dobou objevuje všude kolem nás. Je to zkrátka posedlost, která zaplavuje svět. Je nejen obtížně vyslovitelné, ale hlavně obtížně definovatelné. Pochází z dánštiny a nabízejí se překlady někde mezi zábavou, pohodou, útulností, pohodlím nebo příjemností. Je tedy jasné, že jedním slovem se podstata slova hygge ani vyjádřit nedá...

 

Hygge vlastně popisuje životní styl, ve kterém žijí seveřani. Když zažíváte hygge, znamená to, že si užíváte ty krásné maličkosti v životě, kdy se cítíte dobře. Ať je to, co je to. Může to být odpočívání na gauči za sledování seriálu a pojídání sušenek, popíjení vínka ve vaně za svitu svíček, čtení na balkóně v měkké dece a s čajem v ruce, posezení s rodinou okolo stolu nebo povídání s přáteli za zvuku oblíbené hudby. Hygge se netýká netradičních zážitků, jde hlavně o to užívat si těch obyčejně neobyčejných okamžiků v životě. Znamená to odstřihnout se od všeho nepříjemného, otravného nebo stresujícího a užívat si příjemnou atmosféru.

 

Hygge
(Foto: Archiv firem)


Co k tomu, abyste zažívali hygge tedy potřebujete? Držte se nabízených překladů, ty vás navedou. Zařiďte si byt nebo pokoj podle svého vkusu, zapojte jeden styl nebo zkombinujte dohromady, co se vám zlíbí. Důležité však je, aby ve finále bylo vše útulné a sálala z toho pohoda.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MALÝ BYT? Podívejte se, jak v garsonce vykouzlit prostor!
Nejčastější chyby při zařizování kuchyně
Vyberte si SEDAČKU podle vašich představ


Inspirací by měl být, jak jinak, skandinávský styl. Pohodlný gauč nebo křeslo jsou alfou a omegou. Obklopte se dekami, do kterých se můžete zachumlat, kožešinami či koberci, na kterých si můžete hovět a polštáři všech tvarů a velikostí.

 

Náš tip:

 

Doplňky do domácnosti - 1
(Foto: Archiv firem)


* Sada 2 světle zelených závěsných květináčů Hübsch Lauritz, 1060 Kč, prodává bonami.cz.
* Stojací lampa Sjöpenna, Ikea, 799 Kč
* Vlněný, ručně vyšívaný polštář vyrobený v Kašmíru, 2300 Kč, prodává designového studia Jain&Kříž


Příjemné atmosféry docílíte všemožnými světly, lampičkami a svíčkami. Pokud vlastníte krb, tak rozžehněte oheň.


Náš tip:

 

Doplňky do domácnosti - 2
(Foto: Archiv firem)


* Svíčka Heart & Home ze sojového vosku, Albi, 206 Kč.
* Ratanové tyčinky ponořené do přírodního esenciálního parfému Anahata Fragrance Sticks, 695 Kč, Rituals…. Hřejivá vůně obsahující borovici a růžové dřevo.
* Svíčka s vůní hyacintu Parks Candles London Aromatherapy, 469 Kč, prodává Bonami.cz


Naplňte si lednici věcmi, které máte rádi, zásobujte se. A i v kuchyni, kde trávíte dost času, se obklopte příjemnými maličkostmi, v jejichž přítomnosti se budete cítit lépe i při vaření. Nemusí to totiž být jen práce a povinnost, ale i zábava a relax.
 

Náš tip:
 

Doplňky do domácnosti - 3
(Foto: Archiv firem)

 

* Rychlovarná konvice Russell Hobbs (2199 Kč, prodává Expert Elektro). Uvaří šálek vody do 55 sekund.
* Minimalistické nástěnné hodiny, Little Big Time, 990 Kč,
* Skleněná čajová konvice Tea for U, 1190 Kč, prodává vemzu.cz

 

Poslouchejte hudbu a relaxujte. Pokud máte rádi společnost a chcete se bavit, pozvěte pár přátel a dobrou náladou zažeňte přicházející podzimní deprese.

 

 


Hygge
(Foto: Archiv firem)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře