Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už vás taky pomalu chytá hysterie, že nestíháte uklízet a předvánoční přípravy vám přerůstají přes hlavu? V dnešní uspěchané době nezbývá na nějaké zdlouhavé a důsledné gruntování mnoho času, proto pro vás máme několik tipů, jak předvánoční úklid ...

Nestíháte? Tady je 5 triků, jak rychle zvládnout předvánoční úklid

Poradíme, jak rychle uklidit byt před Vánocemi
zdroj: Mediafax Poradíme, jak rychle uklidit byt před Vánocemi
aktualizováno 20.11.2013, 13:33 | 20.11.2013, 12:02 | doma.cz

Už vás taky pomalu chytá hysterie, že nestíháte uklízet a předvánoční přípravy vám přerůstají přes hlavu? V dnešní uspěchané době nezbývá na nějaké zdlouhavé a důsledné gruntování mnoho času, proto pro vás máme několik tipů, jak předvánoční úklid co nejvíce urychlit a zefektivnit. A zbude vám i trocha času na vychutnání té pravé vánoční pohody.

Povalující věci? Šup s nimi do boxů!

 

Řadě z nás se po domě či bytě povalují na různých místech štosy papírů, složenek, časopisů, hračky našich nepořádných potomků a další drobnosti. Roztřídit a zařadit je zabere moc času. Vyřešte problém rychle a jednoduše. Stačí pořídit pár dekoračních krabic, košíků či různých boxů, které budou ladit s vaším interiérem, a všechny povalující se věci do nich jednoduše naskládat. Vhodně vybraný dekor boxů navíc může dodat vašemu bytu na zajímavosti. Pokud zvolíte dekor s vánoční tematikou, máte postaráno i o vánoční výzdobu.

 

Zbavte se rychle všeho, co nepotřebujete

 

Důležitou zásadou rychlého a efektivního úklidu je bez zaváhání vyhodit vše, co již není potřebné. Přeskládáváním starých nepoužívaných věcí se jen zbytečně zdržujete a navíc si nesmyslně zaděláváte na další práci v budoucnu. Během úklidu při sobě noste neustále pytel na odpadky a bez milosti do něj vyhoďte vše nepotřebné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TESTOVALI jsme uklízecí firmu: Peníze neukradla, ale neuklidila všude!
Absolvujte předvánoční úklid bez úrazu
Jak se zbavit předvánočního stresu?

 

Od shora dolů, od oken ke dveřím

 

Když se pouštíte do utírání, mytí, stírání a leštění, je vhodné zvolit ten správný postup. V opačném případě byste si totiž v průběhu gruntování mohli znovu zašpinit to, co jste již pracně uklidili. Při úklidu postupujte nejprve od místností, které používáte nejméně. Obvykle to bývá ložnice a pracovna. Nejnáročnější kuchyň a koupelnu nechejte až úplně nakonec. Kuchyň navíc ukliďte až po pečení vánočního cukroví. Při uklízení v jednotlivých pokojích postupujte vždy od shora dolů. Začněte horními poličkami a skříněmi a skončete vysáváním a vytíráním podlahy.

 

 

Čistá okna za pár minut

 

Nezbytnou součástí předvánočního úklidu bývá také mytí oken. A to se v případě, že vlastníte větší dům či byt, může natáhnout i na pár hodin. Abyste se ani touto činností příliš nezdrželi, využijte pár vyzkoušených tipů. Není od věci pořídit si oboustrannou stěrku. Jednou stranou okna namydlíte a druhou setřete. Po každém tahu stěrku otřete papírovou utěrkou, abyste ji zbavili jednak přebytečné vlhkosti, jednak zachycené špíny. Pro leštění radí odborníci využívat přípravky s alkoholem. Rychleji se odpařují a nezůstanou po nich zaschlé stopy.

 

ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

Velký úklid tvé skříně
Místo cvičení můžeš i uklízet
Je čas na jarní úklid... v KOSMETICE!

 

Najměte si paní na úklid či profesionální úklidovou firmu

 

Pokud jste natolik vytížení, že nemáte na předvánoční přípravy ani chvilku času a s úklidem vám nepomohou ani rodinní příslušníci či spolubydlící, obraťte se na profesionály. Levnější variantou je oslovit paní na úklid, stačí projít inzeráty nebo vytvořit svůj vlastní. Využít ale můžete i služeb profesionální úklidové firmy. Objednávku byste měli udělat minimálně týden předem.

 

Před objednávkou si připravte informace o rozsahu požadovaných služeb, velikosti bytu, specifikaci podlahových materiálů, adresu i preferovaný čas realizace. U firmy si můžete objednat kompletní servis, nebo ji využít jen na některé vybrané úkony. Od množství úkonů a velikosti bytu se pak bude odvíjet cena úklidu, která se obvykle vyšplhá na několik tisíc korun. Vynaložené finance však jistě vykompenzuje dobrý pocit z krásně vygruntovaného bytu a také ušetřený čas, který můžete věnovat důležitějším či příjemnějším činnostem.

37 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře