Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tunisko sice na přelomu roku zažilo nepokoje, ale nyní už po „jasmínové revoluci“ v zemi nenajdete téměř stopy.

Vydejte se do Tunisu: Na spalující Saharu nebo do unikátních horských oáz

aktualizováno 05.05.2011, 11:42 | 04.05.2011, 16:00 | tn.cz / TV Nova / Komerční sdělení

Tunisko sice na přelomu roku zažilo nepokoje, ale nyní už po „jasmínové revoluci“ v zemi nenajdete téměř stopy.

Naopak, všechno je tu připravené na start nové sezony. I přesto je ale turistů méně řádově o desítky procent. Přitom přicházejí o hodně – východ slunce na Sahaře,unikátní horské oázy nebo středověké mediny v městech při pobřeží – to jsou místa a zážitky, které se vám vtisknou do paměti.
 

To, že je turistů výrazně méně, je patrné téměř všude. Jindy plné uličky a krámky v medíně, staré arabském městě, v pobřežním letovisku Sousse zejí prázdnotou, prodavači suvenýrů a typických výrobků z kůže postávají okolo svých krámků a bojují mezi sebou o každého turistu.

 


Na výrazný odliv turistů si stěžuje i velbloudář v Douz, městečku na Sahaře, kde začínají tu kratší, tu delší turistické karavany. Loni na stanoviště karavan dorazilo až 1000 turistů denně, teď je naše skupinka čítající osm lidí první po dvou dnech. „Je to špatné, část z devíti set velbloudů už jsem musel dát pryč, část poslat hlouběji do pouště,“ vzdychá.


Aira
Tunisko má co nabídnout. Kromě krásných pobřežních resortů i horské oázy , jako je třeba Chebika. (Foto: Oficiální zdroj)


Po revoluci ani stopy


V Tunisku je přitom klid a to, že se tady před třemi měsíci uskutečnil státní převrat, poznáte jen při důkladnější obhlídce. Tu a tam objevíte ještě vysklené okno, nebo černě ožehnutou zeď, v hlavních letoviscích na pobřeží a v blízkosti hotelů ale ani to. Známá hotelová zóna v Hammametu je stejně klidná a připravená na turisty jako loni. Moře tady má barvu jako z prospektu a široké pláže nabízejí dostatek místa i v hlavní sezoně.


Aira
Jedním z oblíbených cílů v hlavním městě Tunisu je modrobílá vesnička Sidi Bou Said (Foto: Oficiální zdroj)


Podobně to vypadá i v dalších pobřežních letoviscích – v Sousse, Port El Kantaoui, nebo Monastiru. Jen to hlavní – turisté - zatím chybí. "Máme teď v hotelu asi 230 klientů, to je o 45 % méně než ve stejném období loni,“ krčí rameny ředitel hotelu Sentido Phenicia v Hammametu. S cenami ale výrazně dolů, podobně jako to udělali hoteliéři v Egyptě, jít nechce. Nemohl by pak garantovat tak vysokou kvalitu služeb.


Aira
(Foto: Oficiální zdroj)


Bezpečnost turistů nade vše


V Tunisku, které má zhruba stejně obyvatel jako Česko, pracuje v turistickém průmyslu asi 380 tisíc lidí. "I proto Tunisané doufají v to, že se sem turisté vrátí, a dělají pro turisty a jejich bezpečnost maximum,“ říká delegát CK FIRO-tour Samir Achour, který žil do roku 2001 v Česku a který v Tunisku už několik let provádí české turisty, „všichni totiž moc dobře vědí, že jediný větší problém, do kterého by se tady turisté dostali, by mohl reputaci Tuniska jako nejbezpečnější země severní Afriky trvale poškodit.“


Autor: Lucie Štěrbová & CK FIRO-tour

 

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář:

Aira
(Foto: Oficiální zdroj)


Hotel Omar Khayam – Hammamet


Jeden z nejoblíbenějších hotelů, známý pro svou krásnou a rozlehlou pláž, bohaté animační programy, živou atmosféru, dobrou kuchyni a pohodlné ubytování, je ideální místo pro všechny.


Aira
(Foto: Oficiální zdroj)


Iberostar Mehari - Djerba

Čtyřhvězdičkový hotel nabízí velmi kvalitní služby, jeho výhodná poloha na pláži i blízko centra je ideálním místem pro perfektní dovolenou. Vřele doporučujeme také rodinám s dětmi.Sangho Club - Djerba

Díky kvalitním službám a vysoké oblibě je hotel zařazen do programu dětský klub Firáček s přítomností českého animátora pro děti během letních prázdnin. Doporučujeme rodinám s dětmi.

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dana 16:01 18.05.2011
Je bezpečné jet do Tunisu na dovolenou s pětiletou holčičkou?Díky za názor.
pusinka72 08:30 09.05.2011
Já bych letěla hned, byla jsem již 4x v Monastir skanes hotel Houda a v Borj Cedria hotel Caribbean World. Naprosto úžasné. Bohužel jsem teď na MD, takže času dostatek, ale peněz málo.