Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Co souvisí s vaší krásou? Jsou to nejenom upravené vlasy, dokonalá pleť, nebo správné líčení.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jak dokonale vybělit své zuby? Přinášíme důležité rady

Seocentrum s.r.o.
zdroj: Thinkstockphotos Seocentrum s.r.o.
aktualizováno 15.06.2016, 09:57 | 15.06.2016, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Co souvisí s vaší krásou? Jsou to nejenom upravené vlasy, dokonalá pleť, nebo správné líčení.

Stačí se jenom usmát a je více než jasné, že to jsou také vaše zuby. Hlavní problém, který mohou mít, je jejich přílišné zažloutnutí. Na to má vliv hned několik věcí, jako především:

• Špatné a nedostatečné čištění
• Káva a alkohol
• Nesprávná strava

Jakmile zjistíte, že i vy máte se svými zuby problém, je třeba ho začít řešit. Pomoci může bělení zubů. Zde máte možnost vydat se hned dvěma cestami. Tou první jsou specializované kliniky, které mají jedno velké negativum – cenu. Jako alternativa existuje domácí bělení zubů, které už může být výrazně levnější. Bát se není třeba ani samotné bezpečnosti nebo účinnosti. Na obojí se podíváme právě nyní.

Jak a čím zuby vybělit?

Pokud se rozhodnete pro specializovanou kliniku, obvykle není důvod se nějak přílišně zajímat o to, jaké technologie jsou použity. Zde by vás měl zajímat především výsledek. Pokud jde o domácí bělení, je dobré být více na pozoru. Hitem poslední doby jsou lehce použitelné bělící pásky. Ty zajistí bezproblémové použití, jelikož se aplikují na vaše zuby, kde je necháte 30 – 60 minut působit. Samotná aplikace je velmi jednoduchá, což dnes ocení i ti, kteří si plánují vybělit zuby poprvé. Samozřejmě existují i jiné možnosti a technologie, ale tato momentálně patří k nejjednodušším.

Existují rizika?

Při nesprávném bělení určitě ano. Začneme prvním problémem, který může být spojený s jinou dobou aplikace, než je ta zmíněná v návodu. Rizikem může být nejenom to, že vaše zuby budou vyběleny až na nezdravě vypadající odstín. Problémem může být také poškození zubní skloviny, z důvodu skutečně dlouhodobého působení bělícího gelu. Jak tomuto problému předcházet, je více než jasné. Stačí číst a dodržovat návod.

Druhým rizikem může být obsah bělících pásků, nebo různých bělících gelů. Zde důrazně doporučujeme používat jenom nejoblíbenější bělící pásky s dobrým hodnocením. Z jakého důvodu? Máme jistotu, že s nimi budeme spokojeni stejně, jako zákazníci před námi. Důležité je také číst složení oné účinné látky. Vždy je třeba vybírat produkty, které neobsahují peroxid. Ten je sice účinnou bělící látkou, ale pro naše zdraví je poměrně škodlivý. Zvláště při dlouhodobém a opakovaném působení.

Jak by měl vypadat postup bělení?

Základní informace o tom, jak zuby bělit a jaký produkt zvolit, jsme již přinesli. Nyní se podívejme také na to, jak by měl vypadat postup samotného bělení. Jako příklad nám mohou posloužit oblíbené bělící pásky Crest 3D White. Ty patří mezi to nejlepší, co na trhu existuje. Jejich balení obsahuje celkem 20 pásků na horní a 20 na spodní zuby. Pozitivem jejich používání je:

• Postupná účinnost
• Pohodlné bělení u vás doma
• Jednoduchá a bezbolestná aplikace

Prvním krokem je tedy vyjmutí samotné pásky z obalu a její položení na horní či spodní parto zubů. Vždy tak, abychom účinný gel aplikovali na naše zuby. Důležité je pásku přitlačit tak, aby se gel rozprostřel po celém zubu a dostal se i do mezizubních prostor. Následně čekáme výrobcem stanovenou dobu. Poté pásky jednoduše z našich zubů sundáme a pomocí zubního kartáčku a důkladného čištění odstraníme zbytky gelu. Takto jednoduše zvládneme první, i každou další aplikaci.

Čeho se vyvarovat?

Několik možných rizik jsme zmínili výše. Jsou to především nekvalitní produkty, nebo delší doba působení. Důležité je však myslet i na právnost samotné aplikace, stejně jako na pravidelnost. Pokud budeme zuby bělit jenom, když si vzpomeneme, požadovaného efektu nedosáhneme. U bělících pásků obvykle platí, že prvotní aplikace by měla být každodenní po dobu 14 – 20 dní. Poté získáme dokonalý odstín, který může vydržet i celý rok.
 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

RobinHudecek 15:25 09.03.2017
Co se týče bělících zubních past, uplně bych nevěřil těm z obchoďáků, to spíše něco profi: https://www.simplesmile.cz/belici-zubni-pasty/ případně už je lepší jedlá soda, citronová šťáva atd...
dáša 19:30 06.07.2016
Prosím Vás,kolik stojí ty pásky v Čk?