Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také vás nynější sychravé počasí láká k teplé koupeli, cachtání ve vířivce a příjemné masáži? Češi si zvláště na podzim oblíbili wellness pobyty pro dvojici. Z tuzemských nabídek „vítězí“ v tomhle ohledu Mariánské Lázně a ze zahraničních destinací...

Jaké jsou nejoblíbenější wellness pobyty? Podívejte se, kam Češi nejraději vyrážejí

Češi si oblíbili Mariánské Lázně
zdroj: Mediafax Češi si oblíbili Mariánské Lázně
aktualizováno 18.11.2013, 14:34 | 18.11.2013, 14:31 | doma.cz

Také vás nynější sychravé počasí láká k teplé koupeli, cachtání ve vířivce a příjemné masáži? Češi si zvláště na podzim oblíbili wellness pobyty pro dvojici. Z tuzemských nabídek „vítězí“ v tomhle ohledu Mariánské Lázně a ze zahraničních destinací pak Maďarsko. Za příjemným prožitkem jsou ochotni cestovat i přes 500 kilometrů, vyplývá z aktuálních statistik specializovaného pobytového portálu Slevotéka.cz.

Které lokality jsou pro wellness pobyty nejoblíbenější?

 

Při výběru se lidé zaměřují primárně na nabízené služby a jejich nacenění. Dalším zásadním kritériem je vhodná lokalita. Nejčastěji zájemci o relaxační pobyty vyhledávají prověřené oblasti, ideálně mimo hlučná a velká městská centra.

 

„V posledním roce jsme zaznamenali zvýšený zájem o pobyty v Mariánských Lázních, v Lužických horách a Budapešti. Již tradičně jsou v oblibě lázně v Luhačovicích a termální lázně Bešeňová. V tomto případě zaplatí za tři dny s polopenzí a zlevněným vstupem do termálů přibližně 3000 korun za dvě osoby,“ říká Lukáš Przybylski.

 

Jak daleko jsou lidé kvůli wellness ochotní cestovat?

Ochota cestovat za wellness pobytem se odvíjí podle počtu dní, které plánují lidé v relaxačním prostředí strávit. Pokud je pobyt delší, nevadí návštěvníkům cestovat i několik stovek kilometrů. Často jsou v nabídce pobyty především na Slovensku, v Maďarsku nebo Rakousku, které se těší velké oblibě.
 

 

Do slovenské Bešeňové tedy lidé cestují z Moravy přibližně 285 km, což trvá asi 3,5 hodiny. Z Čech je pak trasa ještě o 200 km delší a zabere přibližně pět hodin. Piešťany jsou o 65 km blíže, lze tedy ušetřit přibližně 1,5 hodiny cesty. Specifickým obdobím je pak zimní sezona, v rámci které volí lidé nejčastěji wellness pobyty na horách. Důvodem je zejména oblíbená kombinace denního lyžování a večerní relaxace v sauně či vířivce.

 

V čem se mezi sebou jednotlivé wellness pobyty liší?

 

Rozdílná úroveň jednotlivých pobytů je dána kvalitou, cenou a objemem služeb v oblasti wellness. Lidé jednoznačně preferují větší hotely či luxusní komplexy, které mají k dispozici celý wellness rezort, jenž jim umožňuje každý den jiné kombinace procedur.


ČTĚTE TAKÉ:

Vyrazte do sauny! Víme, na které nemoci pomůže
Wellness program po padesátce - a z menopauzy je legrace!
Udělejte si wellness day!
DEJ SI PAUZU: 10 nejlepších věcí pro vaši relaxaci
Kam na rande, když počasí nepřeje

 

„Nejdůležitějším parametrem při srovnávání wellness pobytů je samozřejmě šíře a originalita nabídky jednotlivých procedur, saun, vířivek či zážitkových koupelí. Lidé navíc stále častěji vyhledávají možnost využít masáží či plaveckého bazénu s neomezeným vstupem. Za tento komfort jsou ochotni si i připlatit,“ uvádí Przybylski.

 

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti wellness?

 

Vedle tradičních lázeňských procedur, jako jsou masáže, zábaly, parní lázně nebo třeba solná jeskyně, se začínají v nabídkách objevovat speciální procedury. Hotely lákají nové klienty například na léčivé pivní koupele doplněné o konzumaci piva a pivní zábaly. Ve vinných lázních na vás čeká jedinečný zážitek v podobě koupele v dřevěné kádi s přídavkem vinného oleje a vinné soli. Zážitek srovnatelný s pobytem u moře slibují mořské klimatické lázně. Bazén v takovýchto lázních je plný nejen slané vody, ale i opravdových mořských řas. Stále oblíbenější jsou masáže za pomoci medu a čokolády či možnost využít zážitkových sprch. 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Radka 23:49 09.11.2018
Moc pěkný článek. To my s přítelem jeli na wellness skoro přes polovinu republiky. Konkrétně do hotelu https://cristalpalace.cz/ v Mariánských lázních. Dostala jsem na něj doporučení od kamarádky a musím říct, že té cesty tedy rozhodně nelituji. Bylo to tam moc krásné. Určitě se tam někdy zajedu podívat znovu. :-)
Ivana Mrázková 19:33 31.12.2017
V lednu budeme mít s manželem výročí svatby, a tak jsme si říkali, že bychom vyrazili někam na wellness.. už jsme koukali na Pepu a Slever a teď se rozhodujeme mezi Karlovými Vary a Luhačovicemi, co je podle Vás lepší? Celkem mě taky překvapilo, že se tam dá na objednávky využít i cashback přes Tipli, tak bych to chtěla hrozně vyzkoušet :)
Hana 11:11 04.12.2016
Dobrý den, pokud sháníte skvěý víkendový pobyt pro dva, mrkněte sem: http://www.pobytyvcesku.cz/vikendove-pobyty. Mají opravdu širokou škálu všech možných pobytů. Vřele doporučuji.