Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Přestože je Katka (24) mladá atraktivní žena, každý den na sebe navléká montérky. Proč? Pracuje totiž jako svářečka!

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Jakože, cože?! Ženská, která sváří, tak to je nářez!

Mondelez
zdroj: oficiální zdroj Mondelez
aktualizováno 02.03.2015, 00:00 | 02.03.2015, 00:00 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Přestože je Katka (24) mladá atraktivní žena, každý den na sebe navléká montérky. Proč? Pracuje totiž jako svářečka!

Jako dítě se kromě panenek a jiných holčičích hraček dokázala vydovádět i na klučicích věcech, užívala si jízdu na čtyřkolce, výrobu draků a pouštění modelářských letadel na louce. Zájem o vyloženě mužské činnosti ji zůstal do dneška.

Mondelez
(Foto: oficiální zdroj)

„Hledáme svářeče!“

Přestože je Katka vystudovanou kuchařkou s maturitou, brzy zjistila, že ji vlastně vaření moc nebaví a že vypracovat se v tomto oboru není vůbec jednoduché. „Škrábat dlouhá léta brambory se mi nechtělo,“ říká. A tak, když narazila na inzerát: „Hledáme svářeče / Vhodné i pro ženy / Přijímáme bez zkušeností“, neváhala se o místo ucházet. „Jistě, bála jsem se, že mi to nepůjde a jestli budu stíhat, ale kdybych se měla bát všeho, asi bych v životě nic nezkusila,“ vysvětluje, proč ji inzerát neodradil.
Mondelez
(Foto: oficiální zdroj)

Už po měsíčním kurzu v trutnovské firmě, kde nyní pracuje, věděla, že je pro ni sváření jistá volba. A i přestože si uvědomuje, že se má stále co učit, její dobře odvedenou práci dokáží ocenit její mužští kolegové. Práce s nimi jí naprosto vyhovuje. Pro své povolání cítí podporu nejen u nich, ale také u své rodiny a známých. „Jsou na mě pyšní, že jsem do toho vůbec šla a nebála se,“ usmívá se.
Mondelez
(Foto: oficiální zdroj)

Montérky, kukla a svářečka

Katčina pracovní doba začíná každý den už v šest hodin ráno, převlékne se do montérek, dá si kávu, připraví si veškeré náčiní, jako je majzlík, kladivo, šuplera, kukla, rukavice, sprej proti kuličkám, svářečka a bruska. Před samotnou prací si pročte nákres výrobku a teprve pak začne svářet. Když je produkt hotový, zajde k počítači, kde ho odepíše a odveze na další operaci, zpravidla na lakovnu. Od mistra pak dostane novou práci. A tak to běží pořád dokola, než skončí směna.
Mondelez
(Foto: oficiální zdroj)

„Úrazy, těch už bylo!“ bere Katka s nadhledem fakt, že má každou chvíli nateklé prsty od bouchnutí kladivem, drobné popáleniny, když děravou rukavicí sáhne na čerstvý svár, či naštíplou hlavu od materiálu, o který zrovna zavadí, když se zvedá. Stejně tak se pousmívá nad tím, že se během práce taky ušpiní. „Není to úplně voňavá, čistá práce, ale to mi nikdy nevadilo. Je to řemeslo, kde hlavní roli hraje člověk a ne stroj. A to mě baví!“
Mondelez
(Foto: oficiální zdroj)

Katka se díky svému povolání stala jednou ze šesti ambasadorek projektu „Ženy jinak. Jakože, cože?!“, který je určen všem, hlavně ženám, které rády zkouší netradiční věci a staví se do rolí, jež od nich vůbec neočekáváme.

Jste také takovouto neobyčejnou ženou? Ukažte nám to. Pořiďte Jakože, cože?! selfies a hrajte o all inclusive víkend v hotelu Tower Park Prague v Žižkovské věži. Více o projektu Ženy jinak. Jakože, cože?! na www.troufnisinajemnost.cz.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení