Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jeho příznivý vliv na lidské zdraví znali již staří Římané. Bylo velmi ceněné a symbolizovalo elixír krásy a dlouhověkosti.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Kozí mléko není žádný nový gastronomický vynález.

kozí mléko
zdroj: oficiální zdroj kozí mléko
aktualizováno 01.01.1970, 01:00 | 24.06.2013, 12:52 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Jeho příznivý vliv na lidské zdraví znali již staří Římané. Bylo velmi ceněné a symbolizovalo elixír krásy a dlouhověkosti.

Kozí mléko má odlišné složení než kravské mléko. Především je zdrojem biologického vápníku, kterého obsahuje o více než 13 % více než mléko kravské. Dále obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny (kasein, albumin, globulin), lehce stravitelné tuky, minerální soli Ca, K, Mg, Na, P, stopové prvky Cu, Zn, Mn, Ti, Cr, relativně málo Fe, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E, kyselinu listovou a osm enzymů.
 

V posledních desetiletích se staly nejrůznější formy alergií doslovnou metlou lidstva výrazně snižující kvalitu života. Jednou z velmi rozšířených je alergie na kravské mléko, která zasahuje až 7,5 procenta dětské populace.

Při vzniku dětských alergii se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléku.

Množství bílkovin v kozím mléce je částečně vyšší než v mléce kravském. Jejich složení je však od mléka kravského odlišné.
To je pravděpodobně důvodem, proč organismus některých dětí i dospělých snáší kozí, ne však kravské mléko.
 

S ohledem na odlišné složení mléčného kaseinu je kozí mléko je výživná alternativa pro ty, kdo mají problémy s trávením kravského mléka.


kozí mléko 2
(Foto: oficiální zdroj)


Bohužel se někdy se setkáme s názorem, že kozí mléko páchne, což mnoho lidí od pití mléka odradí. Tento názor máme zažitý z dětství, kdy nás většinou babičky nutili pít kozí kozí mléko.
 

Sušené kozí mléko firmy Olimpex je vyráběno v Holandsku z čerstvého kozího mléka vyprodukovaného ve šlechtěných chovech na biologicky zdravých pastvinách.
Mléko je ošetřeno tak, že nedochází ke snížení jeho nutriční hodnoty a ani jeho gastronomická kvalita netrpí zápachem, jako je tomu v malých chovech. Toto sušené kozí mléko neobsahuje žádné přísady.
 

Chceme-li udělat něco pro vylepšení své kondice, udržení mladosti našich buněk, pak bychom měli v pravidelných časových intervalech provádět 4-6 týdenní kůru kozím mlékem s minimální denní dávkou 0,5litru.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení