Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte rádi oříšky? Tak mlsejte dál, jsou totiž fakt zdravé. Pravidelné pojídání ořechů snižuje pravděpodobnost úmrtí nejen na rakovinu či onemocnění srdce, ale i z jiných přirozených příčin. Zdraví prospěšnými se ukázaly například ořechy vlašské i ...

Louskejte oříšky! Prodlouží vám život a zamezí rakovině!!

Ořechy jsou zdravé
zdroj: Mediafax Ořechy jsou zdravé
aktualizováno 21.11.2013, 11:46 | 21.11.2013, 09:31 | ČTK

Máte rádi oříšky? Tak mlsejte dál, jsou totiž fakt zdravé. Pravidelné pojídání ořechů snižuje pravděpodobnost úmrtí nejen na rakovinu či onemocnění srdce, ale i z jiných přirozených příčin. Zdraví prospěšnými se ukázaly například ořechy vlašské i oříšky arašídové a pistáciové, uvádí agentura AP.

Harvardští výzkumníci po tři desetiletí sledovali na 119 tisíc mužů a žen. Zjistilo se, že u každodenního konzumenta ořechů je pravděpodobnost úmrtí během zkoumaného období o 20 procent nižší, než u zatvrzelého odpůrce pojídání ořechů.

 

U lidí, kteří si ořechy dopřáli sedmkrát i více do týdne, klesalo riziko úmrtí na onemocnění srdce o 29 procent a riziko úmrtí na rakovinu o 11 procent v porovnání s lidmi, kteří ořechy vůbec nejedli.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Rakovina děložního čípku - hrozí i tobě?
Jeden oříšek je na chuť, tři na zdraví, pět na na nadváhu
Vlašské ořechy snižují hladinu cholesterolu
Tuky, zdravé i zákeřné! Jak se v nich konečně vyznat?
Poklička.cz: Ořechové těsto na cukroví

 

Zdraví prospěšnými se ukázaly ořechy vlašské i oříšky arašídové a pistáciové, stejně jako mandle a další tři druhy ořechů. Výzkumníci nepřihlíželi k tomu, zda ořechy byly pražené, solené nebo jinak upravené, nebo je konzumenti „pořádali“ v syrovém stavu.

 

Jako bonus k pojídání ořechů lze vnímat další poznatek. "Všeobecně se myslí, že zvýšená konzumace ořechů vede ke ztloustnutí. Naše výsledky však ukazují pravý opak," ujistila doktorka Ying Baová, která výzkum vedla.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rakovina? Kdepak! Halina Pawlowská promluvila o smrti svého manžela

Karel Černoch: O boji s rakovinou a největších hitech. Jak na něj vzpomínají jeho děti?

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

myšák 10:34 22.11.2013
Autor, nebo daleko spíše autorka, navíc nepochybně odbarvená je absolutní blbeček. Zaprvé si neumím představit projekt, v němž tři desetiletí sledují "vědci z Harvardu" 119 000 lidí a pravidelně je futrují ořechy nejrůznějších kategorií, aby je pak porovnávali s "nekonzumenty". Pokud to ovšem nebyl nějaký jiný Harvard než ten, který známe. Něco jako je třeba "pankrácký Manhattan".Už jen představa, že je konzumenti jedli bez výběru? Co když někdo polykal denně půl kila solených buráků? Co když někdo jiý takhle spráskl 40dkg mandlí? Nebo pistácií?
Takže, ten první by nejspíš dřív než za třicet let na vysoký tlak a problémy s ledvinami, pokud by ho dřív neodrovnala rakovina vyvolaná plísněmi. Buráky z Číny sem totiž putují v lodích, několik týdnů vystavené vysokým teplotám a vlhkosti v kontejnerech nebo skladovacích prostorách v podpalubí, kde se spolehlivě zapaří. Ať si slečna autorka vygoogluje co to jsou aflatoxiny.Pokud by do sebe takhle cpal mandle, spolehlivě si zlikviduje ledviny,které budou muset denně likvidovat spoustu kyanovodíku, který obsahují, nehledě k tomu, že sem putují stejným způsobem jako buráky. To jsou jen dva příklady.A ještě něco: co kdyby nám taky slečna, možná paní odbarvená autorka sdělila, zda stačí každý den pravidelně sníst jeden oříšek, nebo jich musí být nejméně půl kila ? Ale třeba tenhle parametr "vědci z Harvardu" nesledovali, hlavně to muselo být denně.Ale hlavně, že snižují pravděpodobnost úmrtí i z "jiných přirozených příčin".To znamená, že pokud poslechnu "vědce z Harvardu" a slečnu, či paní autorku, je tady možnost, že nezemřu sešlostí stářím? Nebo to není "přirozená příčina"?