Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Strie jsou skutečným strašákem většiny žen „v očekávání“ i v období po porodu.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Pomóóóc! Nechci mít strie!

strie 5
zdroj: oficiální zdroj strie 5
aktualizováno 20.05.2013, 10:20 | 20.05.2013, 10:20 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Strie jsou skutečným strašákem většiny žen „v očekávání“ i v období po porodu.

Některé matky naberou v těhotenství až desítky centimetrů v pase, což v některých případech trvale poškodí elastická vlákna pod povrchem kůže. Právě tento proces stojí za vznikem takzvaných strií.
 

Jedná se především o kosmetický problém, který ženu naštěstí nijak neohrožuje na zdraví. Pajizévky, jak se striím správně česky říká, jsou jizvičky, které se objevují nejčastěji na stehnech, bříšku, bocích a zadečku. Jejich zbarvení je proměnlivé – přechází z jasně červené až po stříbřitou barvu.
 

strie
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jak se jim bránit?

Mazat a mazat! Genetické dispozice už zřejmě neovlivníte, ale můžete toto riziko snížit na minimum používáním vhodných krémů a olejíčků. Vyzkoušejte například Elasti-Q® Original. Nejprodávanější přípravek v prevenci strií v České republice. Díky unikátní kombinaci účinných látek, jako je kyselina hyaluronová, D-panthenol, elastin a vitamin E, je ideálním krémem, který účinně bojuje v prevenci vzniku strií. Je lehké konzistence, snadno se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.

 

Jeho luxusnější forma, Elasti-Q® Exclusive tělový krém, obsahuje mimo výše zmiňovaných látek o 220 % vyšší obsah elastinu a o 60 procent vyšší obsah kyseliny hyaluronové. Nejen, že tak bojuje proti vzniku strií, ale rovněž příznivě působí na strie již vzniklé.

Elasti-Q® Exclusive tělový olej je naprostá novinka této řady. Olej má velmi příjemnou, nevtíravou vůni, hydratuje a vyživuje pokožku a pomáhá ji chránit před nepříznivými vlivy a volnými radikály. K dostání je výhradně v lékárnách, neobsahuje parafin, barviva ani konzervační látky.


strie 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jsou strie skutečně tak rozšířené?

Podle průzkumu mezi ženami, má predispozice ke vzniku pajizévek až 52 procent žen. Díky včasné prevenci a promazávání kůže se ale nakonec strie vytvořily pouze u 12 procent respondentek. Pokud si ženy nesly tyto jizvičky už z puberty nebo prvního těhotenství, promazávání vhodnými přípravky zastavilo tvorbu dalších nevzhledných strií až v 73 procentech.
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení