Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nový výzkum publikovaný v americkém lékařském časopise sexuální medicíny, The Journal of Sexual Medicine, se zaměřuje na to, jak partnerka vnímá předčasnou ejakulaci a její vliv na celkovou kvalitu partnerského vztahu. Sexuální frustrace žen přito...

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

PŘEDČASNÁ EJAKULACE: NOVÝ VÝZKUM VYPOVÍDÁ O TOM, JAK TATO PORUCHA OVLIVŇUJE SEXUÁLNÍ ŽIVOT ŽENY

ejakulace - sirky
zdroj: oficiální zdroj ejakulace - sirky
aktualizováno 20.04.2015, 00:00 | 20.04.2015, 00:00 | Tisková zpráva
Reklamní sdělení

Nový výzkum publikovaný v americkém lékařském časopise sexuální medicíny, The Journal of Sexual Medicine, se zaměřuje na to, jak partnerka vnímá předčasnou ejakulaci a její vliv na celkovou kvalitu partnerského vztahu. Sexuální frustrace žen přitom úzce souvisí i s tím, že muži nejsou schopní věnovat ženě dostatek pozornosti a příliš se orientují na výkon (47,6 %)*. Přibližně čtvrtina žen potom udala, že předčasná ejakulace vedla dokonce k rozpadu jejich partnerského vztahu (22,8 %)*.

Uspokojivý sexuální život je důležitým aspektem celkové pohody u mužů i žen a intenzivně přispívá k osobní spokojenosti každého z nás. Dokonce i Světová zdravotnická organizace (WHO) uznala důležitost sexuální pohody a uvedla, že jedním z práv, která jsou rozhodující pro naplnění sexuálního zdraví, je „právo na nejvyšší dosažitelnou úroveň zdraví (včetně sexuálního zdraví)“.

Není proto obtížné si představit, že dopady sexuálních dysfunkcí, jakou je třeba i předčasná ejakulace, mohou mít velmi negativní vliv na vztah obou partnerů. To může v některých případech vést až k rozpadu vztahu. Bylo provedeno mnoho výzkumů, jejichž účelem bylo prozkoumat dopady předčasné ejakulace na život mužů. Vědecká literatura, která by se věnovala vnímání předčasné ejakulace z čistě ženského pohledu, však zatím ještě napsána nebyla.

Nedávná studie publikovaná v lékařském časopise Journal of Sexual Medicine* přispěla k vyplnění mezery ve zkoumání ženského vnímání mužské ejakulace. Tento průzkum navíc dále identifikoval faktory s významným dopadem na intimitu, vztah i na sexuální chování.

Průzkumu se účastnilo 1463 žen ve věku 20–50 let ze zemí tří různých kontinentů: z Mexika, Itálie a Jižní Koreje. Tyto ženy byly požádány, aby vyplnily několik nezávisle na sobě vytvořených dotazníků, které byly zaměřené na různé aspekty ženského vnímání předčasné ejakulace, dále na spokojenost a kvalitu vztahu, a také na sexuální funkci a uspokojení.

Nejčastěji uváděné důvody sexuální frustrace zmiňovaly nedostatek pozornosti mužů a orientaci na výkon (47,6 %). Za nimi následovaly „krátký čas mezi penetrací a ejakulací“ (39,9 %), „nedostatek kontroly nad ejakulací“ (24,1 %) a „frustraci partnera“ (20,3 %). Téměř čtvrtina žen udala, že mužův problém s ejakulací již vedl k rozpadu vztahu (22,8%). Ženy, které dobu do ejakulace považovaly za důležitou, zmiňovaly s větší četností rozpad vztahu.

Na otázku „co podle vás tvoří dobrý sex“, odpovědělo 69,2 % žen, že nejdůležitější je partnerova fantazie, kreativita a schopnost ženu stimulovat. „Toto je první studie, která uvádí, že významným zdrojem ženské frustrace a rozčarování nejsou pouze parametry související s pohlavním stykem, jako kontrola a délka trvání, ale spíše zanedbání jiných forem sexuálních aktivit“, uvedla Bente Træenová, sexuoložka z univerzity v norském Tromsø. „Pro většinu dotázaných žen zahrnuje uspokojující sexualita také líbání, mazlení a jiné formy sexuální stimulace, které jsou považovány za stejně důležité. Muži trpící předčasnou ejakulací často ignorují tyto potřeby a to je jejich první chyba,“ dodala Træenová.

Tyto údaje dále potvrzují to, o čem ostatně opakovaně hovoří i odborníci: tedy že chceme-li mít kvalitní vztah, musíme být schopní se svým partnerem nebo partnerkou o sexuálních problémech hovořit. Předčasná ejakulace je totiž zdravotní problém, který ale je možné řešit. Aby došlo ke zlepšení kvality života, jakož i sexuálního vztahu páru, je třeba do léčby mužů s předčasnou ejakulací zapojit i jejich partnerky. Tento proces je zásadní pro překonání pocitů studu, který brání postavit se předčasné ejakulaci čelem.

Další informace o předčasné ejakulaci naleznete na adrese www.nejennachvili.cz

*Zdroj: Andrea Burri, François Giuliano, Chris McMahon a Hartmut Porst. Female partner's perception of premature ejaculation and its impact on relationship breakups, relationship quality, and sexual satisfaction (Jak partnerka vnímá předčasnou ejakulaci a její vliv na rozvrat vztahu, kvalitu vztahu a na sexuální uspokojení). The Journal of Sexual Medicine. 29. dubna 2014. doi: 10.1111/jsm.12551

 
1 hlasů
Vaše hodnocení