Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Takzvaná skleněná harfa se rozezněla v Lucerně v neděli 18. prosince. Jedinečný zážitek dopřál nadšeným posluchačům Alexander Zoltán.

Lucernou zněla unikátní skleněná harfa

Vložit video na:

aktualizováno 20.12.2011, 17:07 | 20.12.2011, 09:33 | doma.cz

Takzvaná skleněná harfa se rozezněla v Lucerně v neděli 18. prosince. Jedinečný zážitek dopřál nadšeným posluchačům Alexander Zoltán.

V neděli 18. prosince v Lucerně zazněla vážná hudba v netradičním podání Alexandera Zoltana, který hraje na skleněnou harfu. Posluchači si vychutnali hudbu se sklenkou koňaku Rémy Martin.

 

"Skleničky ladím přímo na místě, každá z nich má jiný tón. Zkoušel jsem hrát i na koňak a má také krásný zvuk. Běžně ale hraju na skleničky naplněné vodou,“ doplňuje Zoltan. Akce trvala v pasáži Lucerna od 13 do 19 hodin. Skladby si poslechlo na pět tisíc lidí všech věkových kategorií. Rozlilo se patnáct lahví koňaku, který si ve vánoční atmosféře zdobené tóny vychutnalo asi pět set lidí.

 

Atmosféra byla neopakovatelná, jak je zřejmé také z našeho videa. V předvánočním shonu a spěchu si lidé udělali chvilku klidu a rozjímání, postáli se sklenkou kvalitního nápoje a zaposlouchali se do netradiční hudby.

 

Alexander Zoltán se narodil v Praze, ale v osmdesátých letech přesídlil do Austrálie, kde postavil svůj neobvyklý nástroj - skleněnou harfu. Sklenice ladí přímo před diváky tím způsobem,  že přejíždí prstem po okraji určité sklenky.

 

Tu rozezní a druhou rukou balonkem přilévá nebo vysává vodu, takže sklenice dostane určitý tón. Nástroj má vestavěnou zasilovací aparaturu, téměř nepostřehnutelnou pro diváky. S originální hudbou tvořil koňak úžasný celek.

 

Koňak Rémy Martin
(Foto: Oficiální zdroj)

 

V nynější podobě značku distribuuje Rémy Cointreau, který vlastní i jiné značky. Rémy Martin V.S.O.P se destiluje z révového vína z oblastí Grand a Petite Champagne, to zraje v dubových sudech po úctyhodnou dobu až dvanácti let.

 

Koňak Rémy Martin
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Podle tohoto koňaku se díky jeho vysoké kvalitě dodnes posuzují produkty ostatních výrobců. V portfoliu naleznete mimo jiné také Rémy Martin Coeur de Cognac, velmi jemný koňak s výrazným ovocným aromatem, a Rémy Martin X.O. Excellence, jehož průměrná doba zrání je dokonce 22 let.

 

Koňak Rémy Martin
(Foto: Oficiální zdroj)

 

"Vánoční akci pro nás vytvořila Brand Academy a agentura Loosers. Reakce byly velmi pozitivní. Chtěli jsme lidem přiblížit koňak Rémy Martin v příjemné hudební atmosféře,“ vysvětluje manažerka Jana Zajícová.

 

Koňak Rémy Martin
(Foto: Oficiální zdroj)

 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře