Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Milujete především praktičnost? Pokud ano, je dobré ji zohlednit i při zařizování vašeho domova. Je jedno, zda bydlíte v domě nebo bytě, stejně jako je jedno, zda aktuálně stavíte, nebo rekonstruujete. Následující tipy rozhodně přijdou vhod každému.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Zařiďte si praktický domov. Jak na to?

Seocentrum s.r.o.
zdroj: Thinkstockphotos Seocentrum s.r.o.
aktualizováno 13.06.2016, 00:00 | 13.06.2016, 15:43 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Milujete především praktičnost? Pokud ano, je dobré ji zohlednit i při zařizování vašeho domova. Je jedno, zda bydlíte v domě nebo bytě, stejně jako je jedno, zda aktuálně stavíte, nebo rekonstruujete. Následující tipy rozhodně přijdou vhod každému.

Jak efektivně vytápět?

Začneme tím nejdůležitějším, což je přirozeně vytápění. Hlavně v zimě se bez dostatku tepla zkrátka neobejdeme. Způsobů, jak ho jednoduše vytvořit, je hned několik. Hitem poslední doby je zcela určitě designový plynový kotel. Ten nadchne několika zajímavými přednostmi. Pokud začneme jeho vzhledem, tak potěší kompaktními rozměry, stejně jako povedeným provedením. Nejenom, že ho můžeme umístit do technické místnosti v rámci rodinných domů, ale v bytech ho lze pohodlně pověsit i na stěnu.

Zapomenout nesmíme ani na jeho praktické vlastnosti. Jaké jsou? Díky unikátní technologii dokáže efektivně vytvářet teplo, a to s minimální spotřebou plynu. Nejenom, že ohřeje vodu v topném systému, ale v případě potřeby je možné zvolit řešení určené i k ohřevu běžné pitné vody, kterou v domácnosti využíváme na hygienu, mytí nádobí a řadu dalších věcí.

Nepouštějte si do domova škůdce a hmyz

Co mnoho lidí také velmi často trápí, to jsou různí škůdci či hmyz. Objevit se mohou hned z několika důvodů. Často je to nedostatečná hygiena, volně dostupné potraviny, nebo třeba jenom otevřená okna. Právě těmi se nezvaný host v podobě hmyzu do našeho interiéru dostane nejčastěji. Pokud už se tak stane, máme na výběr ze tří cest, jak je eliminovat:

• Použití různých lapačů
• Použití hubících sprejů
• Klasické vyhledání a zabití ručně

Všem třem postupům se však můžete celkem jednoduchým způsobem vyhnout. Jak na to? Stačí začít tam, kudy nezvaní hosté do vašeho interiéru vnikají. Pomoci mohou neviditelné síťky proti hmyzu, které umístíte přímo do konkrétního okna. Díky tomu je vytvořena v podstatě neprostupná překážka, která však nijak neeliminuje samotné větrání, nebo plnohodnotné využití oken.

Hluk komplikuje soužití se sousedy

Výhodou, kterou nemusí řešit majitelé rodinných domů, je rozhodně hluk. Doma mají ticho, jelikož své stěny nesdílejí s nikým jiným. V panelových domech už situace tak růžová není. Hluční sousedé dokážou náš život výrazně znepříjemnit. I zde naštěstí existuje řešení, v podobě zvukové izolace. Ta může mít několik podob, kdy lze izolovat oblast stropu, oblast našich stěn, stejně jako se může hodit i účinná kročejová izolace. Ta je dobrým tipem i ve chvíli, kdy si soused pod vámi stěžuje na klapání bot o podlahu, nebo posouvání židlí. Než se s takovým člověkem hádat, je lepší investovat do daného řešení. Rozhodně není tak drahé, jak se na první pohled zdá.

Samozřejmostí je i to, že konkrétní pokládka izolační vrstvy je možná v podstatě u jakéhokoliv typu podlah. Díky tomu je umožněna izolace v podstatě kdekoliv. Příkladem může být linoleum, laminátová plovoucí podlaha, stejně jako koberec, nebo podlaha dřevěná. To vše hlavně díky jednoduchosti izolačních materiálů. Ty mohou na první pohled vypadat i jako tenké kartonové desky. Jejich účinnost je však špičková.

Bez úložných prostor to nepůjde

Vize dokonalého a praktického domova je téměř u konce. Nyní se podíváme ještě na poslední prioritu, kterou jsou úložné prostory. Zvláště v menších bytech jsou nezbytností, jelikož nám umožní:

• Schovat sezonní a aktuálně nepotřebné věci
• Zajistit prostor pro naše oblečení a věci denní potřeby
• Uchovat to, co zatím nechceme vyhodit

Možností, jaké úložné prostory zvolit, je hned několik. V mnoha případech můžeme věci schovat do prostoru pod postelí, nebo pod gaučem. Vyhovovat mohou i klasické skříně nebo zásuvky. U těch doporučujeme instalovat kovové úchytky, pro bezproblémové otevírání. Mnoha lidem vyhovují i designové papírové krabice, které nejenom skvěle vypadají, ale díky jejich velikosti se do nich vejde doslova vše.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře