Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Při hubnutí je žádoucí, aby nám ubývala tkáň tuková a optimálně narůstala či přinejmenším zůstala nezměněna tkáň svalová.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Zdraví, sport a fitness s osobní váhou Tanita.

tanita váhy 2
zdroj: oficiální zdroj tanita váhy 2
aktualizováno 24.05.2013, 12:48 | 24.05.2013, 12:43 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Při hubnutí je žádoucí, aby nám ubývala tkáň tuková a optimálně narůstala či přinejmenším zůstala nezměněna tkáň svalová.

Pouhým vážením tyto změny nezjistíme. Může se stát, že hmotnostně neubýváme, jelikož kilogramy tuku jsou vyměněny za kilogramy svalů a přitom je proces hubnutí úspěšný. O tom, zda jsme zvolili optimální cestu ke zhubnutí, se můžeme přesvědčit kontrolou tělesného složení. V současné době je na trhu několikero „chytrých vah“, které vám kromě množství kilogramů změří i kolik se na celkové hmotnosti podílí svaly, tuky, tělesná voda. Jednou z těchto vah je osobní váha Tanita.
Osobní váhy Tanita pomocí BIA technologie změří procento tělesného tuku, vody, hmotnost svalů, nastaví optimální denní příjem kalorií, změří množství nebezpečného útrobního tuku. Na základě změřených dat váha Tanita určí metabolický věk. Pravidelnou kontrolou svého tělesného složení si tak sami hodnotíte riziko vzniku cukrovky, srdečně cévního onemocnění a dalších chorob spojených s nadváhou a obezitou.


tanita váhy
(Foto: oficiální zdroj)

 

Váha Tanita využívá k zjištění tělesného složení bioelektrickou impedanční analýzu BIA.
BIA je dnes uznávanou a snadno dosažitelnou neinvazní metodou, kdy slabý proud (50KHz) je veden tělem pomocí senzorů. Tato metoda využívá rozdílu v elektrické vodivosti kostí, orgánů a tělesného tuku (např. svalová tkáň má lepší vodivost než tuková tkáň vzhledem k vysokému obsahu vody). Na základě odporu vodivosti a zadaných údajů jako je výška, věk, pohlaví, váha a tělesný typ se vypočítá procento tělesného tuku. Referenčními metodami pro stanovení algoritmu, na jehož základě se vypočítají stanovené hodnoty, jsou především magnetická rezonance a metoda DEXA. Tyto údaje jsou získávány z klinických pracovišť po celé Evropě.


Naměřené hodnoty tělesného tuky jsou softwarem vah Tanita porovnány a vyhodnoceny s doporučením se Světovou zdravotnickou organizací a to jak pro dospělé osoby, tak pro děti. Enormně narůstající počet dětí s nadváhou a obezitou, a tím pádem nárůst onemocnění s tím spojená v dospělosti, budou nejčastěji řešený medicínským problémem 21. století ve vyspělých zemích.

 

tanita váhy 3
(Foto: oficiální zdroj)

 


Tanita má i modely pro aktivní sportovce, kteří si potřebují detailně kontrolovat své sportovní aktivity. Nejnovnější modely měří pomocí madel tukovou tkáň, tělesnou vodu a svaly pro každou končetinu a trup zvlášť. Zároveň zaznamenají naměřené hodnoty do grafu v časové řadě nebo je možné přenést pomocí SD karty do PC a sledovat pokrok ve speciálním softwaru.


Kompletní přehled produktů a seznam prodejních míst najdete ZDE
 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře