Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Konec ledna – celé Dánsko bylo v očekávání. V tu dobu měla dánská princezna Marie porodit druhého společného potomka princi Joachimovi.

Dánsko má malou princeznu, její jméno je tajné

aktualizováno 15.02.2012, 18:57 | 15.02.2012, 18:57 | doma.cz/em

Konec ledna – celé Dánsko bylo v očekávání. V tu dobu měla dánská princezna Marie porodit druhého společného potomka princi Joachimovi.

Joachim měl již z předchozího manželství dva chlapce a s Marií dvouapůlročního synka, takže otázka byla jasná: „Bude to tentokrát děvčátko?“

 

Marii se povedl opravdu husarský kousek – otěhotněla na chlup přesně jako loni korunní princezna Mary, zpráva o tom byla vydána v podobnou dobu, miminko se mělo narodit v lednu jako loni dvojčátka korunního páru. Zatímco loni na tradičních novoročních událostech u dánského dvora chyběla Mary, letos to byla Marie.

 

PSALI JSME:

 

Královský babyboom: princezna Haya má malého prince

 

Mladší z obou princezen je často kritizována, že napodobuje korunní princeznu a že je její méně vydařenou kopií po všech stránkách. Musím říci, že i vzhledově jsou si obě podobné. Když jsem se začala před lety zabývat monarchiemi, měla jsem problém rozlišit je na fotkách, zvlášť když se ještě jmenují stejně. A kdyby vám to bylo málo, tak narozeniny obou princezen dělí jen pár dní. Oba královští princové zkrátka mají dost podobný vkus. Přesto si nemyslím, že by Marie byla neoriginální. Oproti korunní je taková trochu „jednodušší“, ale to na ní mnozí včetně královny mají rádi.

 

 

Marie se narodila ve Francii. Svého vyvoleného potkala během párty u společných přátel. Dánský princ Joachim v té době zrovna procházel těžkým obdobím - rozváděl se se svou první ženou Alexandrou. Nebyl na vztah připraven, a tak toto setkání skočilo sice vzájemným porozumnění, nicméně každý si šel svou cestou. V kontaktu ale zůstali. Jiskra přeskočila na dovolené v roce 2005, tedy abychom byli přesnější - tehdy Marie poprvé upoutala pozornost novinářů.

 

Když byla znovu spatřena při oslavách nového roku 2007 a při několika následných událostech ve společnosti královské rodiny, začalo se spekulovat. V říjnu 2007 byly oznámeny zásnuby a v květnu následujícího roku proběhla svatba. Rok poté se narodil princ Henrik, ale vědělo se, že u jednoho určitě nezůstane. Joachim stále toužil po dceři.

 

Nebudu vás již déle napínat, zda se jeho „tajné“ přání splnilo. 24. ledna 2012 v časných ranních hodinách byla princezna přijata s porodními bolestmi v nemocnici a o pár hodin později oznamoval šťastný tatínek světu: „Máme holčičku“. Během dne novou členku královské rodiny navštívilo v nemocnici celé královské příbuzenstvo a na její počest bylo vypáleno 21 salv.

 

 

Světu se malá princezna představila o tři dny později, když ji i s maminkou pustili z nemocnice. A jak že se nejnovější přírůstek do dánské královské rodiny jmenuje? To je zatím tajemstvím, které bude podle tradic oznámeno během křtu. Ten proběhne pravděpodobně ve stejné době jako loni křest dvojčátek korunního páru, tedy v dubnu.

 

Malá dánská princezna vyrovnala skóre letošních královských přírůstků na 1:1, ale už teď vám mohu prozradit, že momentálně jsou ve vedení holčičky, ale o tom zase příště...

 
29 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

M270388 21:53 15.02.2012
Tak pobavila jsi mě větou: Přesto si nemyslím, že by Marie byla neoriginální. Oproti korunní je taková trochu „jednodušší“, ale to na ní mnozí včetně královny mají rádi. Díky bohu, že Mary je ten originál:-D Jinak moc hezký článek. Jen tak dál:)!
 

Všechny blogerky

  •