Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zatímco rok 2011 přinesl mnoho svateb, první tři měsíce roku 2012 dávají tušit, že letošní rok bude ve znamení miminek.

Královský babyboom: princezna Haya má malého prince

aktualizováno 31.01.2012, 10:35 | 31.01.2012, 09:38 | doma.cz/em

Zatímco rok 2011 přinesl mnoho svateb, první tři měsíce roku 2012 dávají tušit, že letošní rok bude ve znamení miminek.

Miminko ale nečeká žádná z našich loňských nevěst – tedy alespoň prozatím. Miminka přišla na svět zatím dvě: jedno ve Spojených arabských emirátech, druhé v Dánsku. Prozatimní skóre: jeden chlapec a jedna holčička. Představme si nyní první letošní maminku z královských kruhů – Její královskou výsost jordánskou princeznu Hayu Bint Al Hussein.

 

Haya je nesmírně zajímavou inspirativní ženou, je to žena mnoha tváří: jedna ze dvou manželek dubajského šejka, jordánská princezna, matka dvou dětí, nadšená sportovkyně, členka IOC, vyslankyně míru, prezidentka jezdecké federace, žena, která má řidičský průkaz na náklaďáky a žena, která se velice věnuje humanitární práci.

 

 

Haya se narodila v Jordánsku 3. května 1974 bývalému králi Husseinovi a jeho ženě Alii. Alia ovšem brzy poté zemřela při leteckém neštěstí, a tak Hayu vychovávala především nová jordánská královna Noor. Nicméně pro Hayu se druhou matkou stala spíše Muna, druhá žena jejího otce. Alia byla Husseinovou již třetí a nikoliv poslední ženou, není tedy divu, že Haya má mnoho nevlastních sourozenců. Jedním z nich je i současný jordánský král Abdullah.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Dětičky Krainové a Rolins: sluší jim to!

Jitka Čvančarová září štěstím: porodila holčičku!

Těhotná Tereza Bebarová v Ulici miminko nečeká

 

V roce 2002 při jezdeckých závodech se Haya setkala se současným vládcem Dubaje. Nebylo to jejich první setkání, nicméně zde přeskočila jiskra. Nynější viceprezident Spojených arabských emirátů Mohammed Bin Rashid Al Maktoum si vzal Hayu za ženu v roce 2004. Haya není jeho jedinou manželkou, nicméně tou v současné době nejviditelnější, především kvůli jejím vlastním aktivitám.

 

A jestli Vám vstávají vlasy hrůzou při mnohoženství a litujete Hayu, tak vás musím zklamat. Jí totiž být jen jednou z více žen nevadí, s Mohammedem se milují. A není vyloučeno, že člověk může milovat více lidí najednou. Šejk je bohatý a dokáže se dobře postarat o obě své manželky.

 

 

Haya se vdávala z lásky, nikoliv z povinnosti. I její otec měl několik žen. Haya pravidelně svého o třicet let staršího manžela doprovází na každoročním Royal Ascot, jedné z největších událostí pro smetánku v Británii. Šejk s Hayou jako velcí milovníci koní samozřejmě nemohou chybět.

 

Zdá se, že šejk si buď velice dobře plánuje narození svých dětí, anebo došlo vždy k zajímavé náhodě. V roce 2007 Haya porodila holčičku Jalilu. Ta se narodila přesně v národní den Spojených arabských emirátů.

 

Malý Zayed, který se narodil letos 7. ledna a stal se tak prvním královským miminkem roku, zas „nestihl“ výročí nástupu otce do funkce vládce Dubaje, potažmo viceprezidenta a premiéra Spojených arabských emirátů, o pouhé dva tři dny. Fotky malého šejka zatím nebyly zveřejněny. Jeho narození oznámil šťastný otec na svém Twitteru a Facebooku. I královské rodiny jdou s dobou...

 
29 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •