Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je to již více než měsíc, co na svět přišlo další královské miminko.

Princezna Estelle rozzářila Švédsko

aktualizováno 11.04.2012, 00:00 | 11.04.2012, 00:00 | doma.cz

Je to již více než měsíc, co na svět přišlo další královské miminko.

Jestli někdo z vás čeká, že konečně oznámit zvrat v letošním holčičkovském trendu, tak vás musím zklamat. Princové na plné čáře prohráli a těžko to již nějaké případné další šťastné novinky odkudkoliv zvrátí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Příběh lásky Terezy Bebarové, hvězdy seriálu Ulice

Herec Alec Baldwin obětí stalkingu

Slavní smolaři v lásce. Budou už navěky sami?
 

Švédská korunní princezna Victoria si ovšem ze všech letošních rodiček zaslouží nejvíce obdivu. Dva dny před porodem se účastnila oficiální akce. Chudák se sotva kolébala na těch podpatcích, ale zvládla to s obrovskou grácií.

 

 

Den poté večer začaly porodní bolesti a okolo půl jedné 23.2. již princezna byla v nemocnici a mohlo se začít s porodem. Vše proběhlo bez komplikací a v 04.26 tamního času spatřila světlo světa budoucí švédská královna, vážící 3,2 kg a měřící 51 centimetrů.
 

Klobouk dolů nejen pro maminku, která svůj první porod zvládla s rychlostí a bez problémů a porodila krásnou zdravou holčičku, ale také pro tatínka, který byl celou noc u porodu, nezamhouřil oka, a přesto v sedm ráno na tiskové konferenci vypadal svěží. Mnozí Victorii vyčítají, že si vzala "obyčejného“ trenéra fitness, ale Daniel nám neustále ukazuje, že o tom, jaké má člověk vzdělání, povolání či původ, to není.

 

 

Důležité je, co je uvnitř a z tohoto pohledu zdá se mi královštější než všichni princové světa dohromady. Pokud vás zatím neohromila rychlost, se kterou vše proběhlo, tak bych snad neměla opomenout zmínit, že ještě v den porodu celá rodinka opustila nemocnici. Pro Victorii byl jistě příjemnější klid domova.
 

Jelikož se malá princezna narodila ve všední den, podle švédských tradic bylo druhý den oznámeno její jméno na zasedání vlády. Zasedání se účastnil král a princ Carl Philip, který zde zastupoval svou sestru Victorii. Král oznámil, že malá dívenka bude Její královskou výsostí, princeznou Estelle Silviou Ewou Mary, vévodkyní Östergötlandskou. To bylo skutečné překvapení. Jméno, které nikdo nečekal.

 

 

Estelle, což znamená krásná hvězda, není vůbec typickým švédským jménem a už vůbec ne typickým královským jménem švédské vládnoucí dynastie. Po poledni začalo Te Deum, kterého se zúčastnili členové královské rodiny – krom maminky Victorie, princezny Estelle a princezny Madeleine – a švédská politická elita. Pozváni byli také další prominentní hosti.

 

Další podobnou událostí, tentokrát s účastí i dvou hlavních aktérek, bude květnový křest. Měl se konat 16. května, ale z nejasných důvodů bylo nakonec ohlášeno datum nové – 22. květen. Posuny v datu jenom nahrávají spekulacím, že jednou z kmoter bude dánská korunní princezna Mary. Tak uvidíme...

 
32 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

becky 10:07 11.04.2012
princeznou Estelle Silviou Ewou Mary, správnější a lepší by bylo Silvií
 

Všechny blogerky

  •