Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na začátku letošního roku jsem neváhala s označením rok miminek, jak se ale postupně ta miminka rodí, je třeba přehodnotit tento název na: rok princezen.

Rodí se jedna francouzská princezna za druhou...

aktualizováno 06.03.2012, 00:00 | 06.03.2012, 00:00 | doma.cz/em

Na začátku letošního roku jsem neváhala s označením rok miminek, jak se ale postupně ta miminka rodí, je třeba přehodnotit tento název na: rok princezen.

Jako první porodila jordánská princezna Haya chlapce, ale po ní následovali již čtyři holčičky. O dánské princezně jsme si pověděli něco minule, budoucí švédská královna Estelle přijde na řadu příště, dnes se seznamme se dvě přírůstky do francouzské královské rodiny: Antoinette a Isabelle.

 

Pravda Francie již nějaký ten pátek není monarchií, ale potomci Bourbonů jako takových stále žijí a není jich málo. Čert aby se vyznal ve všech těch, kteří si činí nárok na francouzský trůn, ještě že se ve Francii žádný státní převrat v dohledné době nechystá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Divoké války slavných rodičů! Jejich děti trpí

Seznam tajemství, která váš partner nemusí vědět

Petr Hapka má milenku o padesát let mladší!

 

Malá Antoinette je dcerou prince Jean, vévody z Vendome, který patří k orleánské linii Bourbonů. Orleanisté jsou jednou ze skupin činících si nárok na zaniklý francouzský trůn, proto můžeme v Jeanově titulatuře najít také „francouzský dauphin“. Není ovšem nejstarším synem svého otce, nicméně jeho straší bratr je mentálně postižený a jako takový byl zbaven roku 2006 následnických práv.

 

Francouzský princ Charles-Philippe a manželka Diane: svatba
(Foto: Facebook official)

 

Jeanovou ženou je Philomena, jejíž rodinné kořeny sahají do aristokratického Rakouska-Uherska a Baskicka. Svatba se konala na jaře roku 2009. Na den přesně osm měsíců po svatbě se jim narodil první potomek – syn Gaston. Nedávné těhotenství Philomeny bylo tedy již druhé. Porodila krátce po dánské princezně Marie, 28. ledna holčičku Antoinette. Malá francouzská princezna byla krátce na to pokřtěna a princ na svých webovkách a facebooku předvedl pár pěkných fotek nové rodinky.

 

Na další francouzský přírůstek (a obecně královský přírůstek vůbec) jsme si museli počkat skoro celý měsíc. Zato to pak šlo tak rychle, že to jeden nestačil sledovat. Také malá Isabelle, která se narodila 22. února 2012, patří do orleánského Domu. Jejím otcem je princ Charles Philippe d’Anjou.

 

 

Ohledně jeho titulů je řada kontroverzí, protože na vévodský titul d’Anjou si dělají nárok i Legitimisti, další z Bourbonských větví tvrdící, že má nárok na trůn. Charles Philippe si v roce 2008 vzal Dianu, vévodkyni z Cadaval.

 

Pro tento pár je Isabelle prvním potomkem. Malá Isabelle se narodila skutečně v ten správný den. Termín porodu měla Diane sice o něco později, ale 22. únor se tradičně slaví jako den sv. Isabelle. Jako by to malá princeznička tušila a rozhodla se přijít na svět právě proto o pár dnů dřív...

 
24 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •