Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Brečela bych - naříká naše blogerka Edith Holá nad odkladem školní docházky, který psychologové doporučují jejímu synovi.

Odklad školní docházky mého Kubu nemine

aktualizováno 16.02.2012, 12:13 | 16.02.2012, 12:13 | doma.cz/em

Brečela bych - naříká naše blogerka Edith Holá nad odkladem školní docházky, který psychologové doporučují jejímu synovi.

Tak mě to nějak sebralo. Všude se píše, jak rodiče chtějí odklady i u dětí, které to nepotřebují. Já jsem naopak bojovala za to, aby Kuba do školy šel. Dnes jsme byli u zápisu ve spádové škole, protože to je povinné. Kuba byl za odpoledne jediný, který už četl.

 

Logopedii se učíme tím, že čteme. Vtipné. Jde mu to tak líp. Vidí háček a dojde mu to. Počítat přes desítku umí už nejméně dva roky. Takže se samozřejmě zeptali, co mu doporučuje školková psycholožka. Neumím lhát, tak jsem řekla, že odklad.

 

PSALI JSME:

 

Jak zachránit manželství? Vlézt s manželem do vany!

Chci být zase ta citlivá milenka!

 

Škola je o výkonu, jak jsem se dozvěděla. A na ten musí být dítě zralé po všech stránkách. I nervové. Rozumově to sice všechno chápu, ale emoce mi běží úplně opačně. Je mi to líto. Nevím proč. Je to fakt jedno, že půjde o rok později. Bude ramenatější, patlavost (dyslálie) se věkem také líp logopedicky zvládá... Přesto to cítím jako přemlouvání sebe samé.

 

Zkusili jsme přes známou i psycholožku přímo v logopedické škole. I ona byla pro odklad. Dokonce z důvodu, který mi zněl dobře. Pokud ho dáme k nim do logopedické školky, řeč se mu napraví natolik, že by možná pak mohl nastoupit i do běžné velké třídy a ne k nim do logopedické školy nebo nějaké soukromé s menším počtem žáků. Nebude mu už hrozit vysmívání se za patlavost.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Zaměstnaná matka: Málem jsem se zhroutila, ale zvládla jsem to

10 vět, které žena opravdu NIKDY neřekne

 

Všechno to zní rozumně. Přesto kdyby mi dal někdo možnost dalšího testu školní zralosti, zase bych tam Kubu vzala. Nevím, proč mi to nejde se s tím smířit. I manžel to nechápe. Myslí si, že Kuba emočně za rok dozraje a díky jeho inteligenci možná půjde rovnou do druhé třídy. Momentálně mu prostě nervy a sociální zralost na školu nestačí.

 

Kuba se dnes rozhodl, že se naučí psát. Tak mu zítra půjdu koupit písanky. Připadám si jako blázen. Od září ho budeme vodit do logopedické školky (změna tedy i školkových přátel a pro nás dojíždění MHD) a ještě se musíme modlit, aby se do ní dostal, neb mají narváno. Pět tříd po deseti dětech.

 

Brečela bych.
 

 
24 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

: 07:39 23.02.2012
nebojte, i já jsem šla o rok později do školy a že bych utrpěla nějakou újmu? Hlavně, že má chuť se pořád učit. Bude lepší, když bude připravený emočně na kolektiv různorodých dětí. Vždyť i tato stránka hodně ovlivňuje vývoj jedince. Spousta "psychicky slabších/citlivějších" dětí, když se neumí sami bránit, se stane šikanovanými.
Přeju hodně štěstí, ať to není případ Vašeho synka.
 

Všechny blogerky

  •