Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte málo peněz, a přesto chcete, aby váš balkón zářil nádhernými bambulkami muškátů? Máte nejvyšší čas na množení muškátů řízky.

Muškáty hurá na balkon! Užitečné tipy

aktualizováno 13.04.2012, 12:55 | 13.04.2012, 12:47 | doma.cz/ina

Máte málo peněz, a přesto chcete, aby váš balkón zářil nádhernými bambulkami muškátů? Máte nejvyšší čas na množení muškátů řízky.

Mám pro vás připravených pár rad, které se budou hodit každé začínající hospodyňce. Zakupte si hlínu na muškáty, ale pokud se kamarádíte s krtkem na vaší nebo sousedově zahrádce, ani tu hlínu nekupujte a naberte ji z krtičáku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pochutnejte si na domácím ovocném dortu! Recept

Poctivé moravské koláče zahřejí i v mrazech!

 

Kamarádka, kolegyně,maminka, určitě znáte někoh,o kdo pěstuje kytičky a má dobré podmínky k přezimování muškátu, vám daruje oplégry (ustřižené vrcholky muškátu). Vy si je připravíte k nasazení tak, že odstraníte poslední dva lístky a tuto sazeničku zasadíte do připraveného květináče.

 


Pro lepší zakořenění můžete použít stimulátor, který koupíte v květinářství. Tento prášek je přímo kouzelný. Velmi rychle se vyvinou kořínky a rostlinka v začátku lépe prospívá.
Dobře rostlinku přitlačíme a nezapomeňte zalévat. Zemina by neměla nikdy vyschnout, hlavně v začátku růstu.

 


A než bude po zmrzlících, budete mít květináče plné krásných, zdravých rostlinek, které nasazují na květ. Moje muškáty již zakořenily a dobře rostou. Nemohu se dočkat, až je budu moci dát na balkón a oni se mi odmění třemi barvičkami květů. Letos to bude bílá, růžová a korálově červená!
 

 
36 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •