Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak babičky prožívají hlídání vnoučků a co všechno musí zvládnout?

Babička na hlídání – také byste ji chtěli?

aktualizováno 12.03.2012, 00:00 | 12.03.2012, 00:00 | doma.cz/kat/Fukčárinka

Jak babičky prožívají hlídání vnoučků a co všechno musí zvládnout?

Jsem "HLÍDACÍ" pro ty z vás, co nevědí co "HLÍDACÍ" znamená, tak podám vysvětlení - "HLÍDACÍ " - babička jenž hlídá vnoučátka:

 

- v době jejich nemoci-"Nemocné hlídání"


 - v době prázdnin a vůbec v době, kdy jejich rodiče jsou právě někde z domu odejití- "Běžné hlídání".

 

Jak s oblibou říká můj Fukčárinek: "Dělám dobře, dělám rád", tak já říkám: "Hlídám dobře a hlídám ráda".


Nejraději však zdravé děti. Jak nejsou zdravé, je to horší, to jsem pak doma uvázaná, jak pejsek na řetězu. No co nadělám, občas se sice odvážu, a to pak hlídá Fukčárinek, ale vše s mírou. Pro tento týden mám odvaz již vybrán, neboť dnes bylo liché úterý a to byl klubový den.


Na nemocné hlídání je u nás vnuk Míša. Je to předškolák, klučina jenž má MŠ a hlavně těch holek, co se prý pořád ptají, zda je má rád už plné kecky. Taky se jej ptají, zda bude sedět s nimi, spíš teda s Bárou v jedné lavici. Alička se ho prý taky pořád ptá a tak je nakonec rád, že nechodí do MŠ! Teda teď, jak je nemocný. Holky za nim lezou a chtějí jej do party, marná sláva náš Míša je na roztrhání.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Piškotový dezert s rybízovou marmeládou

Polévka pro zahřátí


Než se uzdraví čteme si pohádky, tedyjá čtu a Míša poslouchá, hrajeme různé hry a taky dosti často bojujeme s PC. Je to tak - u PC by byl jak se říká : " Věky věkův".


Zkrátka a dobře nyní na ten náš jeden počítač jsme tři, a tak se sem dostávám útržkovitě mezi vařením, hraním her a vážnými diskuzemi o těch "děsných holkách v MŠ" a taky o životě v partě v MŠ, no řeknu vám, má ten náš předškolák fofr.
Kolikrát se musím smát a přitom zůstat s kamennou tváři a vysvětlit dotaz či uvést vše na správnou míru. Onehdy v mé posteli s polohovacím roštem při čtení pohádky na dobrou noc se uvelebil a nemínil ji jen tak opustit.

 

Snažil se smlouvat zda bych si s ním nevyměnila lůžko a proč mám zrovna polohovací a došel k závěru, že si takové lůžko pořídí až bude vydělávat taky. Snažil se zjistit jak drahé je takové lůžko a jak dlouho se musí na ně pracovat. Probrali jsme spolu co vše je třeba si pořídit jak se začne vydělávat a bydlet samostatně bez rodičů a taky kdy jsem si ten polohovací rošt já koupila.

 

Odpověděla jsem, že při odchodu do důchodu. Juuu tak pozdě! Ozval se Míša, ano tak pozdě, celý život jsem pracovala a jak jsem odešla do důchodu koupili jsme s dědou polohovací rošt.

 


Chvilku byl tiše a pak se s vážnou tváří zeptal: "A babi, pracovala jsi poctivě, fakt poctivě"? Samozřejmě poctivě, odpověděla jsem. Do svého lůžka odcházel s tím, že si koupí taky polohovací rošt a pracovat bude taky poctivě.

 

Uplynulo už několik dní a já se k tomu Míšovýmu "POCTIVĚ" vracím s úsměvem na tváři. A co vy, pracovali jste také poctivě?


Vaše Fukčárinka

 

21 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •