Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co vás nejvíc v zimě zahřeje? Polévka jako od babičky!

Polévka pro zahřátí

Polévka
zdroj: Oficiální zdroj Polévka
aktualizováno 01.02.2012, 00:00 | 01.02.2012, 00:00 | doma.cz/kat/Fukčárinka

Co vás nejvíc v zimě zahřeje? Polévka jako od babičky!

V sobotu odpoledne začal mě vyzvánět mobil. Á kdopak si to vzpomněl, říkala jsem si? Že by se hlásili vnuci na návštěvu? Opravdu volala dcera, že se vracejí z hor a jestlipak jsme doma, že se staví. Bylo mě jasné, že by to chtělo něco na zahřátí. A protože byli na horách již od rána, dala jsem se do přípravy zeleninové polévky.

 

 

Mrkev, celer, petržel očistit a na hrubém struhadle postrouhat, pár stroužků oloupaného česneku nožem promáčkneme a nakrájíme na tenké plátky, společně osmahneme. Zalijeme vodou, přidáme oloupané brambory, nové koření a vaříme. Máme-li, dáme 1 kostku masoxu, já dávám zásadně slepičí, solíme již pak mírně. Ještě nám chybí přidat pro chuť cibuli.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jahodové knedlíkové mámení

Až byli brambory skoro měkké, přidala jsem pro větší sytost a hustotu hrst oprané pohanky, která je uvařená během pár minut. Budu-li zde tvrdit, že za tři minutky nebudu daleko od pravdy. Na závěr ještě trochu majoránky pro chuť a vůni. Pro větší jedlíky jsem k polévce rozpekla bagety.

17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •