Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě se vám už někdy stalo, že jste nad dokonalou fotografii s přírodní scenérii mávli rukou a řekli si, že takové místo na Zemi přeci není. Ale ona tu opravdu jsou. A jsou jednoduše neuvěřitelně krásná.

DECHBEROUCÍ MÍSTO NA ZEMI: Mystické moře, které připomíná noční oblohu

GALERIE: Moře hvězd Maledivy - 6
zdroj: Instagram GALERIE: Moře hvězd Maledivy - 6
aktualizováno 17.09.2016, 00:24 | 17.09.2016, 00:24 | sim

Určitě se vám už někdy stalo, že jste nad dokonalou fotografii s přírodní scenérii mávli rukou a řekli si, že takové místo na Zemi přeci není. Ale ona tu opravdu jsou. A jsou jednoduše neuvěřitelně krásná.

Jedním z nejkouzelnějších míst na světě je bezesporu pláž na ostrově Vaadhoo. Vaadhoo je malým ostrůvkem, který je součástí jižního atolu Gaaf Dhaal. Tento maledivský ostrov se pyšní pláží, které se říká "moře hvězd." 

 

Fotogalerie

1 / 4 Otevřít fotogalerii

 

Maledivy samy o sobě patří k nejromantičtějším místům na Zemi. A teď si představte, že se na jednom z ostrovů nachází doslova kouzelná pláž. Po setmění se totiž celé pobřeží rozzáří takovými barvami, že si budete mnout oči, jak moc se vám tento výjev bude zdát neuvěřitelný. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pokochejte se pohledem: Tohle je 10 nejkrásnějších pláží světa!
OBRAZEM: Nejúžasnější jeskyně světa
Tip na výlet: Keukenhof, nejkrásnější zahrada Evropy

 

Nestojí za ním ale kouzla, jak by se mohlo zdát, byť jde o velmi magické místo. Fluoreskující plankton je tím důvodem. Ano, za mystickou atmosféru místa může obyčejný plankton, který díky schopnost bioluminiscence, vyzařuje jasně modré světlo. Toto světlo pak v noci rozzáří celé pobřeží. Přesvědčte se o jedinečnosti tohoto místa v galerii. 

 

Ideálním časem pro návštěvu Malediv, je období od podzimu do jara. V těchto měsících tu prší minimálně a vládne velmi teplé počasí. Pokud se na jedny z nejkrásnějších ostrovů vydáte, udělejte si výlet i na tuto magickou pláž plnou nejen skutečných hvězd, kterých je tu, daleko od ruchu velkoměst, nespočet. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře