Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Příroda je nekonečný soubor překrásných úkazů, které berou dech. Jedním z nich jsou i tzv. plačící kameny. Co může za to, že na první pohled obyčejné kameny, vypadají jako duchové pobřeží?

PŘÍRODNÍ ÚKAZ: Plačící kameny jsou jako tajemní duchové přírody

aktualizováno 08.10.2016, 00:00 | 08.10.2016, 00:00 | sim

Příroda je nekonečný soubor překrásných úkazů, které berou dech. Jedním z nich jsou i tzv. "plačící kameny." Co může za to, že na první pohled obyčejné kameny, vypadají jako duchové pobřeží?

Modrou zář, kterou vzácné fotografie zachycují, vyzařují na první pohled naprosto obyčejné kameny, rozkutálené po pobřeží japonského města Okajamy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pokochejte se pohledem: Tohle je 10 nejkrásnějších pláží světa!

OBRAZEM: Nejúžasnější jeskyně světa

Tip na jarní výlet: Keukenhof, nejkrásnější zahrada Evropy

 

Jejich částečné ponoření do moře, může za to, že na kluzký povrch kamenů vylézají luminiscenční krevety. Ovšem tyto krevety se nenechají jen tak spatřit. Musíte mít návnadu, aby tyto malé, kouzelně svítící potvůrky vylezly z vody a rozehrály svoji magickou hru barev.

 

 

Ačkoliv se jedná o tvorečky drobné asi 3 milimetry, jejich světlo září do dálky a ohromuje všechny, kteří ji mají možnost spatřit. Autory nádherných snímků jsou fotografové Trevor Williams a Jonathan Galione z Tdub Photo. Ty nachystali návnadu, krevety vylákali na kameny a foťáky jen cvakaly. A protože výjev, který zachytili, jim připadal, jako kdyby kameny ronily modré slzy, pojmenovali tak i sérii vzniklých fotografií.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře