Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nemáte ještě cukroví? Nebo vás souží pocit, že ho letos máte málo? Nevadí, máme pro vás recept na báječné Ježurčiny klášterní rohlíčky.

Upečte si báječné cukroví: Ježurčiny klášterní rohlíčky

Cukroví
zdroj: Thinkstockphotos Cukroví
aktualizováno 22.12.2012, 00:00 | 22.12.2012, 00:00 | doma.cz

Nemáte ještě cukroví? Nebo vás souží pocit, že ho letos máte málo? Nevadí, máme pro vás recept na báječné Ježurčiny klášterní rohlíčky.

Je mi jasné, že v této krásné adventní době se naše snaha upíná všude stejným směrem. Všude se peče cukroví. U nás samozřejmě také, i když ten počet druhů, co jsem pekla dříve, se pořádně ztenčil asi na polovic, možná méně. Teď se doplňujeme s dcerou, ona peče víc.

 

Já se snažím jim upéci takové, které nedělají oni a o kterém vím, že jim chutná. Tak jsem třeba včera dávala na blog recept na klášterní rohlíčky:

 

Klášterní rohlíčky
(Foto: oficiální zdroj)

 

Klášterní rohlíčky

 

140 g hladké mouky

100 g másla

100 g strouhaných vlašských ořechů

30 g moučkového cukru

50 g strouhané čokolády na vaření

1 žloutek

čokoládová poleva

 

Vypracujeme hladké těsto ze všech ingrediencí kromě čokoládové polevy. Upečené rohlíčky pak namáčíme v polevě. Výsledek je skvost.

 

Abych to upřesnila. Tohle je recept na normální cukroví. Ovšem můj nejmladší vnuk má alergii a tu úplně nejhorší na ořechy. No a ty, jak víme, jsou téměř všude. Tak se snažím improvizovat a i u tohoto cukroví jsem je musela něčím nahradit. Nastrouhala jsem piškoty, ale jen asi polovinu množství jako ořechů, a přidala kousek tuku navíc, cca tak 3 dkg. A výsledek je, že vypadají stejně, chutnají výborně a hlavní je, že je může i vnuk.

 

Vanilkové rohlíčky
(Foto: Martin Mithofer)

 

Ještě budu dělat jedno takové upravené cukroví. Vše už mám vyzkoušené, tak neriskuji. Kdyby tedy měl někdo zájem si udělat tyto rohlíčky bez ořechů, může to udělat jako já, jde to.

 

PSALI JSME:

Pečeme cukroví s Michaelou Kuklovou: křehké ořechové rohlíčky

Vánoční recept zlé ředitelky z Gymplu: úžasná roláda

Tereza Bebarová z Ulice: Její vánoční cukroví je úžasné!

 

A těsně před Štědrým dnem zadělávám na vánočky. Už léta peču tři. Pro nás, rodinu syna i dcery, to je u nás pak skoro jako v pekařství. Všem krásné Vánoce přeji!

 

Tescoma s chutí - 16.11.2009 - Vanilkové rohlíčky bez cukru
(Foto: TV Nova)

 

 
27 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •