Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také celé léto pracujete na tom, aby vaše pleť byla krásně bronzová, a děsíte se přicházející zimy?

4 tipy, jak si zaručeně udržíte snědou pleť i na podzim

opálení - 3
zdroj: Getty Images opálení - 3
aktualizováno 21.08.2018, 09:55 | 21.08.2018, 09:55 | MT

Také celé léto pracujete na tom, aby vaše pleť byla krásně bronzová, a děsíte se přicházející zimy?

Přirozeně, opálená pleť vypadá zdravěji, skryje drobné nedostatky a dokáže udělat zázraky i s naší postavou. Jakými způsoby si můžete snědou pokožku zachovat co nejdéle?


1. Hydratujte


Hydratujte zevnitř i zvenčí, a především, dodávejte pleti potřebnou výživu, aby mohla dlouho zářit ve své plné kráse. Dbejte na dostatek tekutin a potraviny bohaté na betakaroten, které snědou barvu posilují i udržují. A kde ho najdete? Ve všech červených a oranžových druzích ovoce a zeleniny. Největší zásobárnou betakarotenu je pak mrkev.

 

opálení - 2
(Foto: Getty Images)


2. Sprchujte se studenou vodou nebo vyzkoušejte kontrastní sprchu


Studená sprcha je doslova balzámem na duši i tělo. Kromě pozitivních účinků na zdraví a náladu, posiluje procesy buněčné regenerace, které udržují vaši pokožku svěží, pevnou a bronzovou.

 
3. Vyhýbejte se voskování


Voskováním strháváte vrchní vrstvu pokožky, a velmi snadno (a rychle) jím odstraníte své opálení. Pokud jste zvyklá odstraňovat chloupky voskem, možná je načase začít přemýšlet o epilování, které pleť tolik nenamáhá a neodstraňuje svrchní vrstvu pokožky včetně opálení, na kterém jste tak dlouho a intenzivně pracovala.

opálení - 1
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Léto končí, jak si udržet opálení co nejdéle?

5 tipů, jak si prodloužit opálení

Letní slasti i strasti pro vaši kůži aneb Jak dopřát po létě pokožce restart


4. Prodlužte své opálení speciálním krémem


Pojistit a prodloužit si opálení můžete krémy, které nejen hydratují, ale zároveň dodávají efekt snědé pokožky. Jsou to ty tělové krémy, které v sobě mají i kapku samoopalovacího krému. Přirozenou cestou si tak zajistíte bronzovou pleť i v zimních měsících. Vyzkoušejte třeba tyto:

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

Balea (59 Kč)

Dove (119 Kč)

Nivea (139 Kč)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře