Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mimické vrásky od smíchu jsou přirozené a dodávají nám charakter. Věkem a životním stylem se ale mohou změnit v neestetický doplněk, který může přidat na vzhledu i pár let. Péče o křehké oční okolí by měla být proto důkladná a dlouhodobá.

4 triky věčně mladých žen, díky kterým nemají vrásky kolem očí

péče o oční okolí - 3
zdroj: Archiv firem péče o oční okolí - 3
aktualizováno 26.02.2018, 00:02 | 26.02.2018, 00:02 | doma.cz

Mimické vrásky od smíchu jsou přirozené a dodávají nám charakter. Věkem a životním stylem se ale mohou změnit v neestetický doplněk, který může přidat na vzhledu i pár let. Péče o křehké oční okolí by měla být proto důkladná a dlouhodobá.

Kůže v okolí očí je velmi jemná, delikátní a je v ní spousta mimických svalů, díky tomu má větší sklon ke tvorbě vrásek. Vrásky od smíchu jsou hezké, s těmi není potřeba bojovat, postupem let se ale mohou prohlubovat a přidávat na věku. A to bohužel již od třiceti let, kdy spousta žen péči o pokožku stále ještě podceňuje.

 

Oční krém je nutnost


S prevencí začněte doma. Samozřejmostí by měl být kvalitní hydratační krém, určený speciálně na oční okolí. S vhodnými očními krémy je dobré začít již od 25 let. Aplikujte je vždy jemným poklepáváním, nikdy citlivé okolí nijak nedřete, pozor i na táhlé pohyby, které by mohly kůži vytahovat a povolovat.


Náš tip:

 

péče o oční okolí - 4
(Foto: Archiv firem)


* Revitalizující oční balzám Manufaktura (15 ml, 295 Kč) s meruňkovým olejem, beta-glukanem a vitamínem E.
 

* Vyhlazující hydratační gel na oční okolí s výtažkem z mořských řas Avon (15 ml, 179 Kč). Hydratuje a vyhlazuje oblast okolo očí. Redukuje tmavé kruhy pod očima. Dodává odpočatý a mladistvý vzhled.
 

* Oční gel Bioderma Sensibio Oční (15 ml, 292 Kč, prodává notino.cz). kamžitě zklidňuje pocity pnutí a podráždění v oblasti očí. Posiluje odolnost kůže vůči vnějším vlivům a zvyšuje práh tolerance citlivé pokožky.
 

* Intenzivní vyplňující oční krém proti vráskám Eucerin Hyaluron-Filler (459 Kč). Aktivuje vlastní produkci kyseliny hyaluronové v pleti.


* Energizující oční krém proti vráskám Nivea Q10 plus C (15 ml, 210 Kč). Kombinace koenzymu Q10 s vysoce účinným a čistým vitamínem C zlepšuje buněčně vstřebávání kyslíku.

 

péče o oční okolí - 1
(Foto: Archiv firem)


* Vyživující oční krém Amway Artistry Youth Xtend (15 ml, 1370 Kč). Chrání pleť před účinky volných radikálů a zabraňuje jejímu poškození v budoucnu.


* Intenzivní oční krém ESSENTÉ (50 ml, 643 Kč). Díky unikátní kombinaci peptidů redukuje tvorbu vrásek, zmírňuje otoky a oční váčky a zesvětluje tmavé kruhy pod očima.

 

* Projasňující oční krém Oriflame NovAge Bright Sublime (15 ml, 529 Kč). Projasňuje a vyrovnává tón pleti, redukuje pigmentové skvrny a vyhlazuje vrásky.


* Roll-on na okolí očí Yves Rocher Elixir Jeunesse (15 ml, 559 Kč). Obsahuje koncentrovaný výtažek z aphloie, který účinně bojuje proti negativním vlivům, působícím na stárnutí pokožky, jako je znečištěné ovzduší či každodenní stres.


* Ceramidové kapsle Elizabeth Arden Advanced (60 kapslí, 1820 Kč, dostupné v parfumeriích Douglas). Hedvábně hladké sérum se specializuje na opravu kožní bariéry, hydrataci a anti-aging efekt.

 

Důležité je také dodržovat dostatečný pitný režim a omezit kouření, které výrazně přispívá ke stárnutí pokožky. Dobrým doplňkem je i užívání vitamínů ze skupiny A, C a E. Sluneční brýle noste nejen v létě, chrání před slunečními paprsky a zabraňují mžourání do sluníčka, které prohlubuje mimické vrásky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žvýkáte často? Pozor na vrásky
Vše o stárnutí pleti aneb Jak správně na vrásky?
Víme, z čeho je doopravdy vráska „mračivka“! Až to zjistíte, budete za ni ráda


Neusínat s obličejem na polštáři


V boji s vráskami můžete ale udělat víc než jen zakoupit vhodný pečující krém. Zkuste například neusínat na břiše, protože tím, že spíte se zkrabatělým obličejem na polštáři, se vrásky prohlubují. Pozor i na agresivní odličování, na tamponky nikdy netlačte a kůži nevytahávejte.

 

péče o oční okolí - 5
(Foto: Archiv firem)


Prevence za pomoci kyslíku


Kyslík je základní prvek nezbytný pro naši holou existenci. Nejde však jen o dýchání, dokáže přinést mnoho benefitů i pleti. Kyslík má za účinek podporu buněčné regenerace, odstranění hlavních projevů stárnutí pleti a zlepšení jejího vzhledu. Jakmile začne v pleti ubývat – věkem, stresem, kouřením, ale i díky vlivu nečistého okolí, např. pokud žijete ve městě, je třeba ho doplnit, a to i z vnějšku.

 

„Kyslík na pleť aplikujeme speciální pistolkou ve formě Oxy-lotion, olejového roztoku kyslíku s vitamíny A e E. Aplikace působí příjemně chladivě, po pleti obličeje a krku jej rovnoměrně rozprašujeme v podobě jemné mlhy,“ popisuje MUDr. Jana Votrubová z kliniky Esthetic Medical detaily ošetření Oxyceutical, při kterém se kyslíkem ošetřuje nejen oční okolí, ale i celý obličej a krk. Použitý ozonit O3 je polarizován na stejnou vlnovou délku jako má lidská DNA, pleť jej proto lépe rozpoznává a využívá. Efekt je viditelný okamžitě po aplikaci.

 

Terapie kyslíkem
(Foto: oficiální zdroj)


Mezoterapie očního okolí


Pokud jsou vrásky kolem očí již viditelné, tak bohužel prevence ani „zázračné“ krémy tak viditelně nepomohou. Skvělou volbou, jak dodat pokožce vláhu a zmírnit vrásky kolem očí je mezoterapie očního okolí.


„Jedná se o velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se aplikuje speciální regenerační roztok s přídavkem kyseliny hyaluronové do citlivé pokožky v oblasti očí. Výsledkem je intenzivní hydratace s následným vyhlazením a zpevněním pokožky,“ říká dermatoložka Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. Aby ale byl zákrok dlouhodobý, je důležité opakovat ho až 3x s odstupem týdne až dvou.


Na výrazné vrásky a vějířky kolem očí je ideální botulotoxin. Samozřejmě sval se jeho aplikací deaktivuje pouze v takové míře, aby se omezila mimika a neprohlubovaly vrásky. „Aplikace botolutoxinu má také velmi pozitivní vliv na celkové uvolnění nežádoucího výrazu obličeje. Efekt aplikace přetrvává obvykle 4 - 6 měsíců, ale jelikož po tuto dobu omezíme částečně mimiku, vrásky se vyhladí a zůstávají méně výrazné i po dobu delší. Rozhodnete-li se využít botulotoxinu, je třeba dbát opatrnosti při volbě lékaře, který předejde aplikaci v nadměrné míře, jež způsobuje nepřirozeně strnulý výraz s výrazně omezenou mimikou. tzv. přepíchnutí. „Tady platí při každé aplikaci méně je více, vždy se dá efekt po pár dnech ještě povzbudit,“ dodává dermatoložka Lucia Mansfeldová.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Karolína 10:36 25.10.2018
Sice jsem pořád mladá, ale krémy u mě neuspěly. Musela jsem na některé hlubší vrásky vsadit na injekce kys.hyaluronové. https://www.perfectclinic.cz/vyplne-na-bazi-kyseli... není to velký zákrok a velmi pomůže.