Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Toužíte po hezčím a pevnějším poprsí a krásné ženské siluetě? Vykouzlete si ho díky podprsence! Máte tu správnou velikost a pro vás ideální tvar košíčku?

5 důvodů, proč vaše prsa nejsou SEXY? Víme, jak to změnit!

podprsenka
zdroj: Thinkstockphotos podprsenka
aktualizováno 29.06.2013, 00:00 | 29.06.2013, 00:00 | doma.cz/ina

Toužíte po hezčím a pevnějším poprsí a krásné ženské siluetě? Vykouzlete si ho díky podprsence! Máte tu správnou velikost a pro vás ideální tvar košíčku?

Možná budete překvapená, že každá druhá žena nosí špatnou velikost podprsenky. Výsledkem jsou pak povadlá, zbytečně malá prsa, nebo naopak natěsnaná prsa, která „přetékají“ z malých košíčků. To potom kazí i celkový dojem z postavy. Jaké jsou tedy ty nejčastější chyby?


„Ženy volí s velkou oblibou menší košíčky, ale naopak zbytečně velké obvody. Výsledkem je prádlo, které je nejen nepohodlné a navíc nedělá ani pěknou ženskou postavu,“ vysvětluje na úvod stylistka a poradkyně Žaneta Ilutanová z obchodu s dámským prádlem a plavkami Triola.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Velká letní proměna: Z paní Lenky je „brutální Nikita"

4 nejkrásnější outfity podle božské Marilyn Monroe! Budou slušet i plným křivkám!

MÓDNÍ POLICIE: Emma Smetana sází na nedbalou eleganci a francouzský šarm!

 

Aby prádlo pro vás neznamenalo jenom každodenní nepříjemnou rutinu, je zapotřebí, aby také perfektně sedělo. „Kolikrát jsou klientky překvapené, jak moc se jim jen správnou volbou podprsenky dokáže celkově vylepšit figura,“ říká stylistka ve velkém rozhovoru, kde se dozvíte i další estetická a zdravotní rizika. Na co se tedy zaměřit?

 

Necpěte prsa do malých košíčků!

 

Zásadní je velikost košíčků, které si s oblibou ženy pořizují menší, než by měly mít. Prsa tím pádem z košíčků „přetékají“ a nezdravě půlí měkkou tkáň vašich ňader. Nejenže tímto nikoho neohromíte, ale pod tričkem vypadá takový hrudník nevzhledně. Prsa by z profilu měla s podprsenkou tvořit jednou linii.

 

Jak vybrat správně podprsenku - 3
Zde jsou košíčky příliš velké. (Foto: Petr Makovička)

 

Leze vám podprsenka na zádech až na lopatky? Špatně!

 

Další nejčastější chybou je zbytečně velký obvod kolem prsou. To znamená, že váha prsou spočívá na ramenech a zádech, která mohou tím pádem i pobolívat. Zásadně při nákupu podprsenky byste měla obvod otestovat jednoduchou poučkou. Při zapnuté podprsence na nejvolnější háček by se vám měly mezi tělem a obvodem podprsenky vlézt maximálně dva prsty. Podprsenka časem povolí, takže se vůle zmenšit obvod bude jistě hodit.

 

Jak vybrat správně podprsenku - 2
Tato podprsenka má malé košíčky, ale zbytečně velký obvod. (Foto: Petr Makovička)

 

Když dobře sedí obvod, nemůže se stát, že zadní část podprsenky se ocitne vysoko nad lopatkami. Horizontální linie na zádech by měla být stejná, jako linie pod košíčky.

 

Když se zařezávají ramínka

 

Nezapomeňte věnovat pozornost i ramínkům, neměly by se nikde zařezávat, či táhnout. Tak ostatně poznáte, že i vše ostatní perfektně sedí. Širší ramínka ocení především majitelky bujnějšího poprsí, které u moderních tipů podprsenek mohou využít i sepnutí do kříže. Ramínka nepadají a navíc, se vám odhalená ramena budou hodit do nejedněch šatů.

 

Jak vybrat správně podprsenku - 4
Ideální volba. Takhle by vám podprsenka měla sedět. (Foto: Petr Makovička)


Jaký střih je pro vás ideální?


Pokud máte malý obvod hrudníku a dobře stavěná prsa, můžete vyzkoušet podprsenku typu balconette neboli hezky česky ‚zvedačku‘. Oblouk kostice je stejně vysoko vepředu i na bočních stranách. Sluší všem typům ňader kromě povislých D a E.

 

Máte-li malá ňadra, jako jediné si můžete dovolit nosit prádlo bez výztuže. Takové ty jemné podprsenky bez kostice jsou stvořené právě pro vás. Je-li to pro vaše sebevědomí nezbytné, noste klidně modely s vycpávkami.


Jste obdařená naopak velkým poprsím? Velká ňadra, podrží a zformuje je jedině podprsenka s kosticí a velkými košíčky. Nic vám z nich nesmí unikat ani vepředu, ani na stranách. Zapovězená jsou jim i tenká ramínka, která se nepříjemně zařezávají do ramen.


Push-upky ano, ale s mírou! Většina poprsí vypadá dobře v tvarovaných podprsenkách s malými vycpávkami. Na velké zapomeňte, protože příliš přecpaný dekolt působí vulgárně. Zda bude podprsenka dobře držet, poznáte, pokud se prostředek kostice opírá o tělo a není volný. Kostice si srovnejte přímo pod prsa, zpříma se postavte před zrcadlo a uvidíte přesně, na čem jste.
 

 
17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jana 20:42 18.07.2013
Nezlobte se na mě,ale vůbec tady nepíšete,jakou podpsenku maji nosit majitelky malých,ale ne zrovna pevných a pěkných prsů.I když mám s toho trauma a komplex,tak přesto by mě zajímalo,jakou podprdu nebo jakej tvar by sedl mě.Protože jsem tady tu zprávnou zatí opravdu ještě nenašla,na každé je něco.Mám opravdu malá a hodně vytahaná prsa a k tomu fakt hubená,takže v jakékoli podprsence nesedí.