Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Toužíte po větším poprsí? Nemusíte nutně na plastiku a nemusíte brát žádné šílené steroidy – pomůžou i přírodní a volně dostupné bylinky a vitamíny.

5 vitamínů, po kterých rostou prsa! Na chirurga zapomeňte

Poprsí
zdroj: Thinkstockphotos Poprsí
aktualizováno 27.07.2015, 18:30 | 27.07.2015, 18:30 | Doma.cz/trm

Toužíte po větším poprsí? Nemusíte nutně na plastiku a nemusíte brát žádné šílené steroidy – pomůžou i přírodní a volně dostupné bylinky a vitamíny.

Ani pokud vám příroda nenadělila takové poprsí, po kterém toužíte, není nic ztraceno. Můžete přibrat na váze – s ukládajícím se tukem se zvětší i prsa. Případně můžete cvičit, abyste poprsí zpevnily, jak jsme ostatně už doporučovali. A nebo k tomu můžete změnit i jídelníček.

 

„Úprava jídelníčku spolu s posilováním prsních svalů může být krokem správným směrem,“ říká farmaceut Ondřej Pleskot z Mixturam.cz, kde si můžete nechat nejen námi doporučené vitamíny a doplňky smíchat a vyrobit přímo na míru.

 

My jich vybrali pět. Podporují růst poprsí tím, že vhodně pomáhají s trávením a metabolismem a detoxikují organizmus.

 

Sója, ale také pivo

 

Základem pro růst prsou je hormon estrogen. Jeho rostlinnou alternativou je fytoestrogen, a nejdete ho například v sóje, sójových výrobcích či v červeném jeteli. Obsahuje ho také chmel v pivu, spolu s užitečnými vitamíny skupiny B, včetně vitamínu B12, po kterém mohou prsa také růst.

 

Psyllium navodí pocit sytosti

 

Optimální růst poprsí závisí na zdravém metabolismu. Psyllium pomáhá pročistit trávicí trakt a dodává tělu vlákninu. „Po kontaktu s vodou v těle nabobtná a zvětší výrazně svůj objem, takže je užitečné při dietách. Kdybyste naopak chtěly povzbudit chutě, zkuste skořici,“ radí farmaceut.

 

Kapsle
(Foto: Mediafax)

 

Chlorella na posílení imunity

 

Prsa neporostou a nebudou se zpevňovat, pokud tělo chřadne. Chlorella je mořská řasa s blahodárnými účinky nejen na trávicí, ale také na imunitní systém. Pomáhá při únavě a může pomoci udržovat správnou hladinu cukru a cholesterolu. "Sladkovodní řasa chlorella patří k zeleným potravinám s velkým obsahem vázaných vitamínů a minerálů. Ze všech potravin obsahuje také největší podíl zdravého chlorofylu a patří k bohatým zdrojům beta-karotenu,“ radí PharmDr. Tomáš Arndt z Prozdravi.cz. Vhodná je také pro lidi, kteří mají bezlepkovou dietu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Deset věcí, kvůli nimž tloustnete! Pozor na vitamíny nebo kávu
Rozzařte tvář: top vitaminy pro vypnutou pleť
Vitamíny pro krásnější vlasy a pleť


Spirulina je zdroj vitamínů a bílkovin

 

Růst nejen poprsí vyžaduje přísun vitamínů. „Spirulina na sebe váže volné radikály a je známým a bohatým zdrojem vitamínů, rostlinných bílkovin a dalších živin a minerálů, mimo jiné železa,“ vysvětluje dále Ondřej Pleskot. Podporuje imunitní systém, pomáhá při únavě a vhodná je i při hubnutí. "Tato drobná vodní rostlina obsahuje více vitamínu A než mrkev a je bohatým zdrojem fytochemikálií, které pomáhají snižovat příznaky menopauzy a osteoporózy, také snižují riziko vzniku některých typů rakoviny," dodává Jana Černotová, terapeutka a lektorka hormonální jógové terapie.

 

Ostropestřec podporuje detoxikaci jater

 

I růst poprsí je závislý na zdraví celého organizmu. Tomu pomáhá pořádný detox. Ostropestřec je známý antioxidant, který podporuje zdraví jater, udržuje jejich normální funkci a zvyšuje jejich detoxikační potenciál. Chrání také jaterní buňky. Vedle toho je dobrý na srdce, žlučník a udržení normální chuti k jídlu.

 

Je to jednoduché: pokud budete pečovat o zdraví a pohodu svého těla, odmění se vám zdravým vzhledem.

 
23 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře