Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Existují zkrášlující a omlazující metody, jež si vyžadují přesné načasování. Představujeme pět estetických zákroků, které je ideální podstoupit během chladnějšího období.

5 zkrášlujících zákroků, které si dopřejte, dokud je zima

Plastika
zdroj: Thinkstockphotos Plastika
aktualizováno 25.01.2017, 16:20 | 25.01.2017, 16:20 | doma.cz

Existují zkrášlující a omlazující metody, jež si vyžadují přesné načasování. Představujeme pět estetických zákroků, které je ideální podstoupit během chladnějšího období.

Některé procedury je dobré přesunout z léta raději na podzim a zimu. A to nikoliv proto, že jsme v létě neustále v pohybu a nestíháme. Ale spíš proto, že ostré sluneční paprsky můžou výsledek zkrášlujících zákroků narušit, někdy vyloženě pokazit. Když není klientka dostatečně poučená nebo bere instrukce lékařů na lehkou váhu, místo omlazení a vylepšení vizáže se tak může dočkat opaku.

 

„U invazivních ošetření laserem, chemickým peelingem, obzvlášť v oblasti obličeje, je nutné dodržovat přesně pokyny lékaře či terapeuta, kteří zákrok provedli. Nutné pak je, stranit se slunečním paprskům a používat krémy s vysokým ochranným faktorem. Narušená pleť má totiž tendenci při působení slunečního záření pigmentovat. Nechtěně by se vám tak mohly nadělat stařecké skvrny, které je pak pracné z obličeje odstranit. Stojí to další čas i peníze," říká Mgr. Petra Řehořková, zakladatelka kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

 

„Pro plastické operace sice neplatí, že by se mohly provádět jen v určitou dobu, ale u některých to může být pro klienta pohodlnějším řešením. Třeba v případě liposukcí, chirurgického odstranění povislé kůže či plastiky prsou, kdy pak pacient musí nosit elastické prádlo, je alternativa operace v zimním období možná o něco lepší. Prádlo se totiž nosí obvykle čtyři až šest týdnů, pod zimním oblečením se tedy lépe kryje, navíc tolik nevadí jeho nepříliš dobrá prodyšnost,“ dodává plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek z Lékařského domu Praha 7.

 

Plastika
(Foto: oficiální zdroj)

 

Na jaké zákroky je proto ideální se zaměřit právě teď?

 

1. Chemický peeling


Aplikací kyseliny glykolové na obličej v různé koncentraci se můžete zbavit vrásek, pigmentových skvrn, jizviček po akné. Toto ošetření se hodí pro omlazení obličeje, zad a hřbetů rukou, případně dekoltu. Před samotným zákrokem by klient či klientka neměli podstupovat epilaci a depilaci. „Ošetření trvá několik minut, ale obzvlášť pokud jde o hloubkový peeling, počítejte s tím, že pleť bude nejspíš bolestivá, začervenalá, což je normální. Vrchní část kůže se odloupe, nová pak bude prokrvenější a hladší, póry staženější,“ ujišťuje wellness koučka Petra Řehořková. Podle odbornice se nesmí pleť čtrnáct dnů po ošetření vystavovat slunečnímu záření. Podle konkrétní potřeby by se měla kúra zopakovat ve 4 a 6 sezení v týdenních intervalech. Hodí se pro všechny věkové kategorie.

 

2. Rejuvenace


Jde o ošetření pleti vysokovýkonnými lasery. Ty rychleji odbourají stará kolagenní vaziva a nahradí je novým kolagenním vazivem. Kůže se tak zpevňuje, je elastičtější, hladší, vrásky jsou méně viditelné, póry stažené. Tato metoda je ideální pro ošetření obličeje, krku, dekoltu, rukou. Po proceduře, která trvá asi půl hodiny, může být pleť lehce zarudlá, nateklá. „Proceduru je ideální opakovat v měsíčních nebo šesti týdenních intervalech cca 3krát až 4krát. Zákrok se neprovádí v anestezii, je lokální. Pleť je nutné chránit několik dnů před slunečním zářením, v létě se rejuvenace proto neprovádí,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Petra Samková z Kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

 

Chemický peeling
(Foto: Archiv firem)

 

3. Resurfacing laserem


I v případě této omlazující kúry se používá laser, jen je jeho působení silnější – jedná se o CO² laser. Metoda, která se používá na obličej, pokožku vyhladí, zjemní vrásky a jizvy po akné. Podle plastického chirurga primáře MUDr. Huberta Topinky z Lékařského domu v Praze 7 se ošetření provádí v krátké narkóze. „Bezprostředně po ošetření se nesmí kůže namáčet ani vystavovat slunci. Asi do deseti dnů se obvykle pokožka zahojí. Účinné je již jedno ošetření,“ upřesňuje primář. Pacient zůstává na lůžku do druhého dne po ošetření. Nezbytná ochrana proti slunečnímu záření je následně 3 až 6 měsíců.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bylo vám 40? Bez plastiky už u mužů nezabodujete
Plastický chirurg: Velikost prsou závisí i na postavě
Plastická chirurgie je jako sochařina, říká Tomáš Doležal

 

4. Liposukce


Odsátí tuků, které se provádí napuštěním tumescentní tekutiny do problematických partií, který rozmělní tuk, jenž se pak pomocí kanyly odvede z těla ven, sice není nijak limitované ročním obdobím, zákrok prováděný v celkové nebo lokální anestezii lze provést kdykoliv, ale v letních obdobích přesto může pacienta limitovat. „Ať už je to již výše uvedenou nutností nosit až šest týdnů kompresní prádlo, ale také tím, že cca dva měsíce po zákroku nemůže pacient/ka naplno sportovat,“ upozorňuje MUDr. Kulhánek.

 

Potřebujete se zahřát?
Je vám v tyto mrazivé dny neustále zima? Vyhrajte stylovou placatku a plecháček na vaše oblíbené nápoje na zahřátí. SOUTĚŽ  najdete na našem facebooku.

  

5. Laserová epilace


Je odstraněním chloupků laserem Candela Gentle LASE. Při zákroku lze odstranit chloupky ze všech částí těla, jen musí být 1 mm dlouhé a hlavně by měly být tmavé, se světlými si laser nemusí trvale poradit. Před laserovou epilací by si pacientka neměla na těle šest týdnů vytrhávat chloupky, jen je holit či používat depilační krém. Na obličeji může klientka chloupky depilovat, jak je zvyklá. „Zákrok trvá podle hustoty ochlupení a rozsahu cca 5 minut (třeba u horního rtu) až hodinu. Je třeba ho zopakovat, protože ve vlasovém folikulu je vždy dalších 3 – 7 vlasových cibulek, ze kterých znovu chloupek vyroste - proto jeden výkon nestačí. Po zákroku je kůže lehce zarudlá, je nutné ji chránit proti slunci i mechanickému poškození. V žádném případě se nesmíte opalovat, chodit do solárií,“ uzavírá specialistka na ošetření pleti Martina Šmidrová z Lékařského domu v Praze 7.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře