Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Která z nás by netoužila po krásné lesklé hřívě? Jenomže co když za nedobrým stavem našich vlasů si můžeme z velké části samy! Toto jsou nejhorší chyby, kterých byste se měla vyvarovat i vy!

6 nejzásadnějších chyb, kterých se dopouštíme na vlasech

Trendy účesy - 1
zdroj: Nivea Trendy účesy - 1
aktualizováno 04.11.2014, 00:15 | 04.11.2014, 00:15 | doma.cz/ina

Která z nás by netoužila po krásné lesklé hřívě? Jenomže co když za nedobrým stavem našich vlasů si můžeme z velké části samy! Toto jsou nejhorší chyby, kterých byste se měla vyvarovat i vy!

Vlasy jsou považované za chloubu každé ženy. I přestože k vám příroda nebyla nejštědřejší, co se kvality vlasů týče, můžete více než polovinu dohnat správnou péčí. Vlasové masky a jednoduché zásady, vám zaručí přirozený lesk a krásu.

  

Rozhodně se vyvarujte nejčastějším chybám:

 

1. Myjete si vlasy den, co den

 

Samozřejmě, že čerstvě umyté a vyfoukané vlasy mají své nepopiratelné přednosti, ale časté šamponování vlasy vysušuje a ubírá jim jejich přirozenou ochranu. Rada zní, když už se nechcete vzdát každodenního mytí vlasů, střídejte různé typy šampónů, kondicionérů s jinými vyživovacími přípravky (olejíčky, výživy ve spreji).


2. Na sjezdovce vám mrznou vlasy

 

Pokud necháte svoje vlasy čouhat z pod čepice, nebo z pod helmy, vězte, že jim tak připravujte mrazivé peklo. Mráz, vítr a sněžení, dává zabrat nejen pleti (proto používáme ochranné speciální krémy), ale i vlasům, proto je schovejte pod šálu a nenechte je zbytečně vysušovat.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

TOP 10: Nejlépe oblékané ženy roku 2012

Nejlepší účesy s ofinou: Takhle prokouknete!

Potraviny, díky kterým budete sexy!

 

 

3. Horká koupel a bazén

 

Tak jako škodí mráz, není ideální ani příliš teplá voda. Ubírá vlasům lesk, chlór vlasy narušuje a ty se pak můžou lámat. Máte-li ráda plavání, opatřete si koupací čepici. Sice vám na kráse nepřidá, ale raději oželte hodinu v bazénu, než zářivost vašich vlasů.

 

4. Fénování na nejvyšší teplotní stupeň


Horký vzduch vlasy narušuje a celkově ničí, zvlášť jsou- li ještě mokré. Vyhněte se proto nejzazšímu stupni vysoké teploty. Hladkého efektu dosáhnete i vlažným vzduchem, jen budete potřebovat více času.

 

Party účesy - 1
Vlasy jsou korunkou ženské krásy a tyto herečky to moc dobře vědí. (Foto: Getty Images)

 

5. Čekáte příliš dlouho s objednáním ke kadeřníkovi

 

Účes, který pravidelně nezastřiháváte, začne pomalu ale jistě ztrácet tvar. Je pošetilé si myslet, že jednou ostříhaný účes vydrží měsíce. Aby byl kadeřník schopen dosáhnout stejného střihu, považuje se za ideální ho navštívit každých 6 týdnů. Pokud vám záleží na stylu a přesném tvaru vašeho účesu, nechte ho ladem déle než měsíc a půl.

 

6. Česání mokrých vlasů


Neměly byste začít se stylizováním svého účesu, aniž by byly vaše vlasy alespoň ze 70% suché. Rozčesáváním mokrých vlasů plýtváte energií, ale především hrozí snadné polámání.

 

Podívejte se také na KRÁSNÁ.CZ: Nejšílenější účesy celebrit roku 2012

 

7. Používáte zároveň žehličku, nebo kulmu s lakem na vlasy?


Občas u toho slyšíte praskání – to je chvíle, kdy se vlasy doslova pálí. Když přijde sprej do kontaktu s vysokým teplem, hoří. Vyhněte se tedy tomuto nešvaru. Po fixačním laku sáhněte až po konečném dotvarování a vychladnutí účesu.

 

6. Barvení po celé délce vlasů


Barvíte si pravidelně vlasy? Je třeba si uvědomit, že vlasy odrostlé u hlavy spotřebují až třikrát více barvy než vlasy již barvené, navíc konečky bývají obvykle velice vyčerpané a další barvení je oslabuje.

 

Tak co, týkají se vás nějaké vlasové chyby? Pokud chcete svým vlasům dodat více energie a krásy, existují různé způsoby. Na trhu si můžete vybrat ze široké škály vlasových přípravků, sypaných přírodních čajů, nebo vlasových vitamínů na podporu růstu a objemu.
 

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře