Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč byste nikdy neměly nechávat masku na obličeji zaschnout? A kvůli čemu je potřeba micelární vodu zásadně smývat?

7 kosmetických chyb, kterými pleť dráždíte a vysušujete

kosmetické chyby
zdroj: Getty Images kosmetické chyby
aktualizováno 25.07.2019, 00:00 | 25.07.2019, 00:00 | doma.cz

Proč byste nikdy neměly nechávat masku na obličeji zaschnout? A kvůli čemu je potřeba micelární vodu zásadně smývat?

Určitě už se vám někdy stalo, že nějaký kosmetický přípravek vůbec nesplnil svůj účel. Po zvláčňující masce na obličej byla vaše pokožka ještě sušší a staženější než předtím a udělaly se vám na ní šupinky. Většinou to ale není chyba těchto produktů, jen by bylo potřeba změnit způsob, jak je používáte. Jaké chyby jste možná doteď dělaly?


1. Denně odstraňujete make-up vatovými tamponky


Co může být pohodlnějšího než po náročném dni přejet pleť několikrát tamponkem a v klidu jít spát? To je však špatně. Zaprvé, vatové tamponky samy o sobě pleť nedokážou vyčistit dostatečně dobře. Navíc je většina z nich vyrobena z celkem hrubého materiálu, který citlivější pleť rychle podráždí. Správně by se měly tamponky používat jen tehdy, když nemáte přístup k vodě a dobrému čistícímu prostředku. Lepší než tamponky jsou totiž pěnové čistící gely.

 

kosmetické chyby
(Foto: Getty Images)


2. Pleťové sérum používáte samostatně


Sérum by se mělo aplikovat předtím, než nanesete hydratační krém. Navíc je to lepší dělat večer, zvlášť pokud je v přípravku obsažený retinol. Jedině tak pleť přijme všechny živiny, zvlášť pokud používáte ještě masku na obličej. V létě byste si měly dát na používání produktů s retinolem ještě větší pozor, protože pleť je poté citlivější na slunce. Nezapomínejte proto na opalovací krémy.


3. Pro nanesení make-upu používáte suché houbičky


Většina beautyblenderů neboli houbiček na make-up by měla být mokrá, než s jejich pomocí nanesete make-up. Jinak se do nich totiž vsákne příliš velké množství přípravku a navíc se nebude nanášet rovnoměrně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zvažujete permanentní make-up? Co musíte vědět, než si ho dáte udělat
Jak na to, aby make-up vydržel po celý den?
Jak se nalíčit, když jsme nachlazené?


4. Pletete si rozjasňovač a korektorem


Mnoho žen tyto dva produkty zaměňuje. Rozjasňovač (concealor) by se však měl používat jen v okolí očí, zatímco korektor (corrector) je určený pro zakrytí drobných nedostatků, třeba pupínků. U některých rozjasňovačů byste navíc měly místo, kde je použijete, lehce navlhčit. Naopak korektor se aplikuje masážními pohyby, aby přirozeně splynul s pletí.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

* Rozjasňovač Stylo Lumiere, Sisley, 2,5 ml, 1290 Kč, prodává Douglas
* Korektor NYX Professional Makeup, 3g, 179 Kč, prodává Notino


5. Čistící gely a pěny používáte pouze ke smývání make-upu


Pleť byste měly čistit nejen večer, ale také ráno. Tím pokožku zbavíte kožního mazu a odumřelých kožních buněk. Také byste měly používat méně prostředků s kyselinami, protože agresivní čištění pleti je skoro horší než žádné. To platí i u alkoholu, pokud se v přípravcích nachází, tak se pleť bude ještě víc mastit.


6. Masku na obličeji odstraňujete až po úplném zaschnutí


Vždy si čtěte pokyny, které jsou na pleťových maskách uvedeny. Zásadně byste ji neměly nechávat na obličeji přes noc. Když necháte masku na pleti zaschnout, začne do sebe maska vstřebávat vlhkost a pleť se vysušuje. Proto by se také měly jílové masky nanášet v silnější vrstvě, aby zasychaly pomaleji a opět byste je měly odstranit ještě tehdy, když jsou lepkavé.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

* Hydratační pleťová maska, Revolution Skincare, 50 ml, 279 Kč, prodává Notino
* Tělová a pleťová maska, Saloos Green Clay, 80g, 99 Kč, prodává Notino
* Intenzivní hydratační maska, Hydra Végétal, Yves Rocher, 100 ml, 349 Kč


7. Nesmýváte micelární vodu


Micely z pleti sice účinně odstraní nečistoty, pokud pak ale pleť ještě neomyjete vodou, tak to všechno na pleti zůstane. Při dlouhodobém kontaktu micelárky s pletí navíc bude tento přípravek působit jako mýdlo a to povede k podráždění. Proto vždy obličej ještě omyjte vodou.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře