Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak to udělat, aby vypadal přirozeně?

8 zásadních pravidel pro MELÍR!

Perfektní melír - 5
zdroj: Oficiální zdroj Perfektní melír - 5
aktualizováno 04.11.2011, 12:10 | 04.11.2011, 11:22 | doma.cz/ina

Jak to udělat, aby vypadal přirozeně?

Se zimou se vlasy ztmavují a tóny chladnou, proto stále častěji saháme po melírech… Přece jen troška zářivější barvy vás rozzáří v obličeji a dodá na plasticitě účesu. Melíry nikdy nevyjdou z módy, ale pozor není melír jako melír!


Nejčastější chyby?

 

Nepřiměřený odstín! Pokud chcete, aby vaše vlasy působily jednotně a přirozeně, nejvíce si musíte dát záležet na volbě odstínů. Ten by měl být světlejší maximálně o dva až tři tóny vaší původní barvy, jinak působí nemoderně a příliš tvrdě.

 

Příliš tlusté proužky! Pokud jsou proužky příliš tlusté, hned na první pohled ubítají celému účesu, protože ho tříští a degradují.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Tři PERFEKTNÍ účesy, které zvládnete za pár minut!


Trapné vady na kráse: pupínky na zadečku a tak...

Perfektní melír - 4
(Foto: Oficiální zdroj)


Podzimní vlasové trendy: 6 top účesů!

 


Nažloutlé barvy jsou out!
Nažloutlé odstíny jsou bohužel dalším častým nešvarem. Žlutá barva působí nepřirozeně a lacině.


Odrosty! Pokud jdete do melíru, měla byste počítat s tím, že je potřeba ho minimálně jednou za dva měsíce obnovit a zajít ke kadeřnici.


Jak na to, aneb současné trendy pro milovnice melírů

 

Melír podle Jenn

Nejslavnější melírová kráska je asi Jennifer Aniston, její kadeřník radí zesvětlovat od obličeje dál, neboli kolem tváře by měl být melír nejhustější a pak by měl přecházet do ztracena. Účes tak získá na plasticitě, ubere roky a světlé pramínky kolem obličeje rozzáří vaši tvář.

 

Perfektní melír - 5
(Foto: Oficiální zdroj)


Francouzský melír

Oblíbený melír Francouzek? Kombinujte tři tóny, dosáhnete tak maximálního výsledku. Odstíny musí maximálně ladit, tudíž se od sebe liší jen nepatrně. Navíc melír nezačíná hned u hlavy, tam ponecháte vaši původní barvu, která je tmavší. Přirozené vrstvení pramínků, které vykují z pod vrchní vlasů je zkrátka francouzsky chic!

 

Perfektní melír - 2
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Tmavší odrosty – aneb horizontální melír

Vyzkoušejte nový trend, který si oblíbila herečka Drew Barrymore, nebo modelka Alexa Chung. Základem jsou dva rozdílné tóny, místo toho aby se spolu prolínaly vedle sebe různobarevné pramínky, vlasy se barví horizontálně. Tedy tak, že odrosty (až 10 cm) tsou tmavší a konečky přecházejí do světlé. U tohoto typu melíru si můžete dovolit i větší kontrast než tří tónů.

 

 

Celkový dojem? Mladistvý a svěží. Navíc vypadá zajímavě i v culíku a dalších účesech.

 

 

Jaké barvy jsou momentálně IN?

 

V zimním období vedou bežové a pískové tóny, pro plavovlásky to jsou pak zlatavé a medové pramínky. Rozhodně se vyhněte načervenalým a nažloutlým odstínům.

 

 

 

 

 
87 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

rybana 12:36 22.10.2013
jo a jak si to mam namalovat ze zadu tady vy kravky napsane neni .. božee ktera dilina pise tyto clanky .. blbky.. zdarec
Jana Ptáková 13:36 21.01.2013
Ahoj, může mi někdo poradit, jak učesat vlasy pod melírovací čepicí?
Simona 09:13 31.03.2012
Chtěla bych se zeptat jestli jdou odstranit melíry,mám hnědé vlasy a blondaté melíry.Ale chci mít jen své přírodní vlasy,chci se zeptat jestli je to možné

Děkuji :)