Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnohé moderní ženy vypadají ve třiceti o dost lépe než některé dvacítky. A spousta z nich se může v pokročilejším věku pyšnit lepším vzhledem, než když bylo dvacet jim samotným! Často ale nejde jen o vzhled, ale stojí za tím také jejich chování a ...

9 důvodů, proč některé ženy vypadají ve 30 lépe než ve 20: Naučte se je také!

třicátnice
zdroj: Getty Images třicátnice
aktualizováno 12.09.2019, 00:00 | 12.09.2019, 00:00 | doma.cz

Mnohé moderní ženy vypadají ve třiceti o dost lépe než některé dvacítky. A spousta z nich se může v pokročilejším věku pyšnit lepším vzhledem, než když bylo dvacet jim samotným! Často ale nejde jen o vzhled, ale stojí za tím také jejich chování a řeč těla. Proč vyvolávají starší ženy lepší dojem, než když byly o deset let mladší?

Podívejte se například na osobnosti, jako jsou Taylor Swift, Emilia Clarke nebo Dakota Johnson. V porovnání s jejich dřívějším já teď mají mnohem větší šarm. Čím to je?


1. Jejich věk je vůbec netíží


Roky navíc poskytují těmto ženám schopnost být v mnoha věcech uvolněnější, než bývaly ve svých dvaceti. Nezabývají se svým věkem, protože jsou díky prožitým letem sebevědomější. Také tolik neřeší to, jak je bere a co si o nich myslí lidé v jejich okolí. Díky tomu jsou pro ostatní zajímavější a tím pádem i přitažlivější.


2. Sledují módní trendy, ale nepodléhají jim


Často je těžké rozeznat třicátnici a dvacítku proto, že obě sledují módu a nosí to, co je zrovna trendy. Obléknou si stejné džíny nebo tričko, když se jim líbí. Třicátnice už ale na rozdíl od dvacítek vědí, co jim sluší, díky tomu se vyvarují mnoha módních faux pas. Stejně tak si ráno neobléknou něco, co se k jejich postavě nehodí, i kdyby to mělo být sebevíc módní.

 

třicátnice
(Foto: Getty Images)


3. Mohou si dovolit dražší věci i služby


Ženy ve třiceti mají nejen cenné zkušenosti, už ale také vědí, co v životě chtějí dělat a věnují se tomu. Na rozdíl od svých dvacetiletých já tak vydělávají více peněz, a tak si mohou dovolit kvalitnější oblečení. Také mohou utrácet za mnohé kosmetické služby a účinnější kosmetické přípravky, což se na jejich vzhledu určitě pozitivně projeví.


4. Našly svůj styl a dodržují ho


Z hlediska vzhledu je 30 ideálním věkem. Znáte, co vám sluší a v čem se naopak cítíte nesvé. Máte odvahu experimentovat, zároveň už ale víte, do čeho byste v oblékání nešly, protože se to pro vás nehodí.


5. Máloco je rozhodí


Dvacetiletá dívka se zhroutí, když jí večer nepřijde esemeska od přítele, nemůže celou noc spát a ráno vypadá strašně. Nebo se nechá vyvést z míry tím, že neudělala zkoušku ve škole. Třicetileté ženy se s drobnými neúspěchy vyrovnávají mnohem lépe, jsou klidnější a málokdy se kvůli něčemu nebo někomu rozpláčou. Už totiž vědí, že jim to za to nestojí. Znají svou cenu a neztrácejí svůj čas nepodstatnými záležitostmi! Místo toho se mohou věnovat sobě, svým zájmům a své kráse.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč někdy vypadáte starší než jindy? O vrásky vůbec nejde!
Cvičení a jídlo pro každý věk: Jak neztratit formu ani po padesátce?
Ženy rodí čím dál později: Kdy už je žena na dítě opravdu stará?


6. Vědí, co chtějí


Mladé ženy ve svém životě ještě vůbec nejsou stabilní. Mají spoustu zájmů a koníčků, snadno se zamilovávají. Ve třiceti už vědí, po čem v životě opravdu touží a dělají všechno proto, aby toho dosáhly. A důvěra v sebe samotné je atraktivní vždycky!


7. Vyrovnaly se se svými nedostatky


Nebo se s nimi naučily žít. Každá žena má něco, kvůli čemu o sobě čas od času pochybuje. Například velký nos, mateřské znaménko nebo řadu rozchodů. Do třiceti se ale se svými problémy zvládnou vyrovnat a většinu z nich hodí za hlavu. To je dělá rozhodně přitažlivějšími!

 

třicátnice
(Foto: Getty Images)


8. Nejedí nekvalitní jídlo


Je jasné, že i třicátnice si čas od času zajde do fast foodu. Rozhodně se tam ale objeví méně často než dvacetiletá holka. Její jídelníček je rozhodně vyváženější a stravuje se celkově mnohem kvalitněji. Starší ženy přemýšlejí nad tím, co jedí a často si také samy vaří. To se hezky projeví na jejich pokožce a celkovém vzhledu. Díky zdravějšímu jídlu také mívají lepší náladu.


9. Uvědomují si, že nebudou atraktivní navždycky


Ve dvaceti má dívka pocit, že bude snad pořád vypadat stejně. Nedokáže si představit, že jednou bude mít i ona vrásky a povadlou kůži. Na svůj vzhled tak často moc nedbají. Třicátnice už si ale uvědomují, že se jejich stáří blíží, a tak pečují o své tělo a zabývají se i svým způsobem myšlení. Jsou odhodlané zůstat zdravé a vypadat mladě co nejdéle, a to působí na mnoho lidí velice přitažlivě.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

J. 23:20 12.09.2019
Ano,vypadat dobře je obrovská dřina. Článek je poučný. Děkuji.

Chce to na sobě pracovat, dobře jíst, dostatečně spát, omezit alkohol, neholdovat cigaretam, střídmost v jídle, vzdělávat se, sledovat trendy, móda ok...ale nosím, co mi sluší. Halit se do neforemnych věcí? A proč?
Chce to pracovat, vydělat si, používat kvalitní kosmetiku. Jídlo si připravit [do práce, k obědu a večeři], kvalitni jídlo, cvičit nebo hodně a svižně chodit.
Žádná lenost. Žádné návykové latky, zdravý životní styl.
Zhřešit se dá, ale pak se musí cvičit.